Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: oliwi@ »

skoro tego nie lubi to uważam że nie ma sensu tego powtarzać... już teraz razej bedzie kojarzyła wode nieciekawie ;) ja jak mój szczuras nabierał zapaszku siusków to myłam mu klatke sypałam świerzych trocin i raz na jakiś czas dawałam sianko :) wtedy pachniał siankiem ;) jeśli to nie pomagało to zawsze wieczorem po swojej kąpieli smarowałam rece kremem, porządnie wsmarowywałam go w skore aby nie bylo łusto a na koniec głaskałam chwile szczura który nie miał nic przeciwko ;)
MMansonka
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 11, 2004 3:28 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: MMansonka »

ja raz mojego zwierza kompałam.
tylko w wodzie tak go przepłukałąm bo nie chciałąm ryzykować z innymi specyfikami.Weterynarz powiedział mi że to nie jest konieczne i ze szczurki same o siebie zadbają a ja moge czasem przetrzeć [jak to już ktoś powyżej napisał] ogon wacikiem jakimś :)
pozdrawiam
''Take You heatred out of mine
make you victim my head
you never ever belived in me
I am your tourniquet '' - Marilyn Manson 'Tourniquet'


tainted-love.blog.pl
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Banshee »

To ciekawe co piszecie o zapachach. W rzeczy samej każde zwierzę ma swój zapaszek i w zasadzie powinno sie unikac perfumowanych specyfików. jednak po wielu próbach, stworzeniu przy okazjii kilka ciekawych bomb chemicznych u nas przyjelo sie... mydlo w plynie Dove. Uzywam go od dawna do mycia swoich rąk i ogólnie uzywam kosmetyków tej linni (płyn pod prysznic, szampon i te pe) wiec ponieważ moje szczurki są okropnymi pieszczochami wrecz tażają się w tym zapachu podczas codziennych zabaw ze mną jako wybiegiem. Pewnego razu nie miałam akurat pod ręką szamponu dla gryzonii a Onyks wymagał natychmiastowego czyszczenia. Musiałam wybrać pomiędzy zwykłym mydłem a mydełkiem w płynie... Futerka mają wprost porazająco lsniące i puszyste, jak dwa pluszaki :) Codziennie dokładnie je ogladam i przedmuchuje kłaczki i ani ja ani wet nie zauważył żadnych zmian skórnych. Zapach mydła Dove najwyraźniej im nie przeszkadza, kontynuują swoją codzienną toaletę, nie zalewają sie siuśkami zeby zmienić swój zapach, tworzymy małe pachnace stadko :) Ale muszę przyznać że pod względem "lubienia" kąpieli nie odstają od opisanych przypadków :D Rubi jest jeszcze mało sprawna fizycznie więc łatwiej mi ja utrzymać, po opkupkaniu zlewu siedzi spokojnie na rece kiedy w błyskawicznym tempie kończe kosmetyczne zabiegi... Onyks jako stary wyjadacz wie z miejsca co się święci i dopóki stanowczo go nie przekonam, że kapiel jest konieczna bawi sie w Spidermena :)
Słyszałam jednak, że woda powinna byc bardziej ciepła niż ciepława, w zwiazku z wyższą od ludzkiej temperatury ciałka szczurków.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Ania »

[quote="Banshee"]
Słyszałam jednak, że woda powinna byc bardziej ciepła niż ciepława, w zwiazku z wyższą od ludzkiej temperatury ciałka szczurków.[/quote]

Napisałam ciepława z tego względu, że gro szczurów ma zimne łapki a przy kontakcie z wodą - zbyt ciepła może je po prostu parzyć. Taką samą reakcję można zaobserwować gdy napuszczamy wopdy do wanny a jest nam chłodno - wkładając łokieć stwierdzamy, że jest ok a wchodząc nogami zastygamy w miejscu i nie wiemy gdzie uciekać, tak bardzo parzy.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Banshee »

Rozumiem :)
Norma
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 31, 2006 4:47 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Norma »

Można myć szczura w wannie, tylko tak, żeby dotykał łapkami dna, tak?
O to moja szczurzyca. Piękna, nie? ;D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ESTI »

[quote="Norma"]Można myć szczura w wannie, tylko tak, żeby dotykał łapkami dna, tak?[/quote]
Mozna, z podkresleniem na mozna! Ale nie trzeba.
Woda powinna byc ciepla, ale nie za goraca - sprawdza sie lokiem.

A po co chcesz kompac szczurka?
Obrazek
Norma
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 31, 2006 4:47 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Norma »

Strasznie cuchnie :khihi:
O to moja szczurzyca. Piękna, nie? ;D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ESTI »

[quote="Norma"]Strasznie cuchnie :khihi:[/quote]
To moze za rzadko sprzatasz?
Czy spi na swoich siuskach?

I co to znaczy, ze smierdzi?
Moze jestes przewrazliwiona... 8)
Obrazek
Norma
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 31, 2006 4:47 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Norma »

Może... raczej nie spi na swoich siuskach ;) Dobra, Niech sie sama umyje :D
O to moja szczurzyca. Piękna, nie? ;D
Awatar użytkownika
ciufcia
Posty: 70
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 8:05 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ciufcia »

Ja kąpałam szczura bo miał grzybice i śmierdziała mu trochę sierść, potem musiałam ją smarować bo osadzał się łój na pleckach...
Kąpałam go w lecie najczęściej, w miedniczce. Piszczał okropnie, robił kupke ze strachu do wody, ale starałam się to robić jak najszybciej. Wsadzałam go do letniej wody obchlapując stopniowo aż zanuzał się po szyje, dawałam mu specjalny szampon dla gryzoni, później spłukiwałam, owijałam w ręcznik i czekałam aż wyschnie.
Jeżeli nie ma takiej potrzeby o nie warto kąpać, mojemu to nic nie dawało pod względem 'zapachu', kąpałam go jedynie z powodu choroby skóry.
Na zawsze w moim sercu-[']Leon (Albinos) - 15 VI 2005r.[']

Klatka stoi pusta. I czeka...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ESTI »

[quote="Norma"]Może... raczej nie spi na swoich siuskach ;) Dobra, Niech sie sama umyje :D[/quote]
No to wniosek jest jasny - codziennie trzeba wymieniac podloze na ktorym spi (mozesz dawac papier toaletowy, reczniki papierowe). Mysle, ze stan jej futerka szybko sie poprawi na bardziej pachnacy. 8)
Obrazek
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Santa99 »

A przemywając ogonek wacikiem, czy ten wacik ma być pomoczony wodą czy czym?

PS: To chyba nie za bardzo zrozumiałe pytanie... :ops:
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ESTI »

Santa99, czy chodzi Ci o to w jaki sposob myc ogonek?
Obrazek
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Dona »

Tak, chodzi chyba o to, czy myjąc ogonek mamy zmoczyć wacik :drap:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”