myszeczki :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

myszeczki :)

Post autor: sauatka »

mam dwa szczurki :) jak wiecie, ale zastanawiam sie jak to jest z myszka... tzn. mam kilka pytan :P
1. czy klatka taka 50x30x30 wystarczy...
2. czy malutka myszka nie przecisnie sie przez szparki pomiedzy pretami? (kolezanka muwila ze jej tak myszka uciekla)
3. ile zyja myszki?
4. czy w hodowli jest podobnie do szczurow?
5. trzeba je puszczac aby sie wybiegaly?
6. ile czasu minimum trzeba im poswiecac?
7. lepiej kupic jedna czy kilka?
8. jak kilka to jakiej plci najlepiej?
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

myszeczki :)

Post autor: zła »

jezeli to klatka dla chomikow to mysz wyjdzie miedyz pretami dlatego musialabys kupic klatke specjalnie przystosowana dla myszek z odpowiednim rozstawieniem pretow lub trzymac ja w pojemniku pleksi (ja mam taki a w nim myche)
myszy zyja ok 2 lat, lepiej wziasc od razu dwie najlepiej samiczki bo samce intensywniej pachna.
Obrazek i Obrazek
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

myszeczki :)

Post autor: sauatka »

odleglosci miedzy pretami wynasza 1cm.
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

myszeczki :)

Post autor: majlena »

1 moze i wystarczy ale zalezy dla ilu myszek! wiadomo im wieksza tym mychom lepiej
2 myszki musza miec mniejsze przerwy miedzy pretami !! tak 1cm..
3 myszki potrafia zyc prawie 4 lata :] a tak przecietnie to chyba 2
4 tak nawet bardzo podobnie ale myszki potrafia biegac w miejscu :P np. kolowrotek albo z dloni na dlon :]
5 nie radze! ja tego nie stosowalam tak jak ze szczurem... jedynie mogly sobie po mnie pobiegac albo po lozku w zakamarkach pomarszczonego koca albo na biurku... tzn pod okiem opiekuna!
6 wydaje mi sie ze mniej niz szczurom chociaz to zalezy.. myszki sa idealne do obserwacji ale pobawic sie z nimi tez mozna
7 oczywiscie ze kilka! sama 1 mycha bedzie smutna!
8 samcow ja niezbyt polecam.. mniej problemow jest z samiczkami! najlepiej wziac je razem.. siostrzyczki albo mama z corka.. ja tak mialam :D albo mozna wziac 2samcow i 2 samiczki oddzielnie w klatkach! jezeli je by sie chcialo rozmnozyc..
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

myszeczki :)

Post autor: sauatka »

czyli klkatka z rozstawem przetow 1cm, bedzie dobra... a dla ilu myszek wystarczy klatka 50x30x30 ?
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

myszeczki :)

Post autor: sauatka »

yy a czy myszki moga 'wyjsc' z 35cm (wys) aqwarium?
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

myszeczki :)

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Na wysokosc to niewiem ale jezeli nie bedzie w nim przedmiotów wysokoch (wyzsyh niz 10 cm) to powinno byc dobre ale zakładając poidełko nie obejdzie sie bez przykrycia . Puszczac nie radze bo mozesz juz jej nie znalesc a straty w ubraniach mogą byc duze ;). Mysle ze taka klatka to spokojnie dla 3 lub 4 myszy Bedzie wesoło :)
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

myszeczki :)

Post autor: sauatka »

a nie uciakna przez szpary pomiedzy pretami ? bo one maja 1cm... sorka ze tak wypytuje ale chce wszystko wiedziec bo nigdy nie mialam myszki:P
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

myszeczki :)

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Nie starsze nie uciekną ale takie malutkie to juz mogą. Wystarczy ze będą miały ok 3 mies
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

myszeczki :)

Post autor: sauatka »

no to siedzialy by w aqwarium :P, a mozna chodowac jedna myszke czy jej bedzie smutno? bo mama sie nie zgadza na dwie :(
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

myszeczki :)

Post autor: zła »

Ja mam klatke dla chomikow odleglosc miedyz pretami wynosi 1 cm i to ZA DUZO!!!
Moja dosrosla juz troche spasiona mysz bez problemu sie przecisnie, albo akwa albo specjalna klatka.
Wiem to z wlasnego doswiadczenia bo mialam juz kilka myszek i kazda umiala wyjsc z chomiczej klatki.
Gdyby tak bylo moja mysia mieszkalaby teraz w chomiczej a nie malym transporterku


Pozdrawiam!
Obrazek i Obrazek
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

myszeczki :)

Post autor: sauatka »

acha :) to sobie bedzie mieszkac w aqwarium :P a nie bedzie jej samej smutno ?:>
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

myszeczki :)

Post autor: zła »

a jakie ma akwarium wymiary, moze sie zmiesci jeszcze jedna mysia? Zawsze lepiej dwie.....
Obrazek i Obrazek
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

myszeczki :)

Post autor: sauatka »

aqwa ma wymiary podobne do klatki 50x26x26
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

myszeczki :)

Post autor: Lilo »

Przez 1cm szpary wyjdą z ławością (mój brat tak trzyma karmówkę i cały czas spacerują :)). Ja mam w jednej klatce 0,6cm, a w drugiej 0,8cm i nie wychodzą. Jeżeli chodzi o akwarium, to u mnie wyskakiwały z 45cm. Ale to zależy też od myszy. Obawiam się jednak, że 26cm to dla nich pestka. Odradzam kupowanie jednej.Naprawdę się źle czują same. Moja była sama przez 3 miesiące, bo druga chorowała i były rozdzielone. Pod koniec tego czasu prawie nie wychodziła z domku, schudła i była apatyczna. Teraz ma towarzysza i wszystko wróciło do normy. Znowu zaczęła budować swoje fortece, biega w kuli i jest szczęśliwa. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”