[Wybiegi] problemy, propozycje,wahania itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: krwiopij »

ja moje w dni powszednie wypuszczam kolo 1415115, a zamykam mniej wiecej po polnocy... czyli biegaja jakies 10 godzin... w weekendy wieej, bo otwieram klatke w okolicach 10 (kiedy budze sie na minutke i przewracam na drugi bok ;)), a spac chodze po 2 w nocy - wtedy tez zamykam moje bestie... czyli jakies 16 godzin bedzie... ma to swoje zalety (wiem, ze moje ogony prowadza tak szczurze i naturalne zycie, jak to tylko mozliwe - maja cala mase swoich skrytek i spizarni, buszuja po calym pokoju), ale ma i wady (mam z nimi mniejszy kontakt, bo majac mozliwosc wyboru - wola wiekszosc czasu poswiecac na wlasne sprawy, nic na interakcje ze mna)... poki co jednak nie zamierzam nic zmieniac... wolnosc dla szczura... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: moni »

Moje mają klatkę otwartą 24 h na dobę.
Jedna nie wychodzi z klatki nigdy, a druga sobie robi spacerki kiedy chca.
Chociaż ostatnio wychodzi znacznie mniej.Ze starości chyba
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: sauatka »

w tygodniu (pon-pt) gonia tak od 1515116 do 21 lub 22... czyli gonia ok. 6 godzin, a w weekend wypuszczam je kolo 9:30 (zalezy jak wstane) i gonia tak do ok. 22-23 (no chyba ze gdzies wychodze)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: lajla »

ja puszczam codziennie, czasem Floyd potrafi biegac bardzo dlugo, caly dzien, ale czasem no niestety czas niepozwala... np. wszystkie szczurki korzystaja w weekendy a moj bidula siedzi od rana do 16 w klatce.... bo ja tak z koni wracam i dlatego w soboty i niedziele biega jakies 2 godziny, nie moge go puszczac w moim pokoju gdy moja siostra jest w domu wiec puszczam go w duzym... ale w Tygodniu Floyd biega u mnie gdy siostry w domu nie ma i tak najczesciej znajduje go rozwalonego w moim lozku ;)
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: kwitak »

Fiona niestety nie może zbyt często biegać, ponieważ ciągle muszę ją mieć na oku a często nie mam na to czasu, żeby za nią wszędzie chodzić. Boję się ją wypuścić i nie zwracać uwagi bo już mi kabel od przedłużacza przegryzła i tak się dziwię, że ją prąd nie kopną. Ale staram się żeby codziennie sobie trochę pobiegała, jak się uczę to też ją biorę i biega po mnie i po fotelu a czasem się myje i leży mi na ramieniu :-). Chciałabym móc ją wypuszczać na kilka godzin ale boję się, że znów mi coś pogryzie. nie wiem czy można ją tego oduczyć.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: sachma »

Bandyta biega roznie... czasem 3h a czasm 8h ... wszystko zalezy...
przewaznie puszczam go od 16.... no i pozniej roznie bywa... albo niega do 23... albo do 18 (bo kolo 19-20 mam zajecia dodatkowe... zanim wroce jest juz 21... wiec posiedze troche z rodzicami i kolo 22 wypuszczam go spowrotem... albo ide spac :wink: )
Obrazek
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: oliwi@ »

mój szczuras - póki co - biega tylkko po łóżku i robi to niemal zawsze kiedy jestem w domu i kiedy nie śpi... ponieważ jakoś na wolności nie umie zasnąć tylko siedzi taki zaspany to wtedy daje go do klati. szczuras ma okolo 11 - 12 tygodni więc więcej i tak narazie śpi, ale jak tak podliczyć to narazie biega mniej więcej 3 godziny dziennie :)
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: sechmet »

ja moje szczurasy wypuszczam zawsze kiedy sie da i nie mam określonych godzin.....zwykle po szkole do jakiejś 23
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Sandrex »

Moj Szczurowka biega jak wracam do domu jest to 20:00 do 22 z minutami a ze ostatnio jestem w dobrych ukladach z mama - puszcza ja takze na ponad godzinke.
A male wczoraj pierwszy raz byly w szczurzym kaciku, czyli miejscu wygospodarowanym w regale, obok segregatorow, gdzie ustawione maja kartoniki i takie tam szczurze kryjowki :wink: No i ... bylo im tam tak dobrze, ze nie chcialy wracac, zwlaszcza ze jeszcze nie reaguja na imie ale daly sie zlapac ( sa mniej bojazliwe niz ich mama ). Pozdrawiam was i wasze ogonki.
Wake Up Little Sparrow
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Banshee »

LOki ma ostatnio ciagle otwarta klatke( tzn, kiedy jestem w pokoju i moge interweniowac jak cos glupiego mu strzeli do łebka :) ), natomiast Rubi pzyznaje trzymam w klatce czesciej zamknieta niz otwarta, ale tylko dlatego, zeby mi nie poroznosiła po pokoju maluchów :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: ESTI »

Jak jestem w domu, albo coraz częściej również poza nim to maluchy są poza klatką/...ale śpia coraz więcej. :D
Obrazek
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Meggy »

tak jak sechmet-zawsze kiedy się da-z reguły kiedy ja albo moja sis wróci ze szkoły, aż do kiedy idę spać (tak pomiędzy 22 a 24), no i jeszcze pół-półtorej godzinki rano przed szkołą:)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Anita »

Ja mojego szczura wypuszczałam jak wróciłam ze szkoły i robiłam lekcje, potem jak sobie czytałam w łóżeczku, a jak szłam spać to go zamykałam z jedzonkiem i całą noc chrupał :)
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: endru_ »

Ja w sumie puszczam moje szczurasy jak jestem w domu [no nie wszystkie gdyz wole nie pozwalac biegac facetom z babkami] zreszta narazie faceci uzeduja tylko w klatce i czasem biore je do siebie na fotel. Nie moge pozwolic im biegac gdyz sa jeszcze male, a mam w pokooju takie miejsca gdzie jakby sie dostaly to nie ma mozliwosci ich wyciagniecia. Naszczescie ich starsze siostry juz wyrosly z wpychania sie doslownie wszedzie i wiedza gdzie lepiej nie wchodzic a gdzie mozna. Nie wypuszczam ich tylko gdy sie ucze, bo ciagle mnie napastuja i nie daja sie uczyc, a jak sie nie ucze to prawie wogole do mnie nie przychodza :/ . Ale w miare mozliwosci puszczam je tak czesto jak moge. Zalety ?? No to chyba to ze lepiej sie przyzwyczajaja do obecnosci czlowieka, a wady....hohoho... wcale sie bardziej nie oswajaja, wrecz na odwrot coraz mniej maja ochote na siedzonko na kolanach, wola biegac i nie dac sie wsadzic do klatki. No i oczywiscie szczur na wolnosci to po prostu masakra, i trzeba sie z tym liczyc ze sa w stanie zmasakrowac wszystko na swojej drodze, naprzyklad ksiazki i moje lozko :] Ale i tak kofam moje szczurasy i trzeba brac pod uwage jakies poswiecenia :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: martwa »

..dziewczyny wypuszczam rano, przed wyjściem na zajęcia, czyli zwykle ok. 6, a zamykam je ok. 1815119 - wtedy puszczam pierwszego facia - Docenta, zamykam go przed snem, czyli różnie, zwykle 22-23 i puszczam drugiego facia - Bronxa na całą noc (na szczęście ten urzęduje tylko po biurku).. a wczoraj zauważyłam, że ktoś nasikał do pstryczka od lampy, dlatego nie mogłam jej zgasić.. :D szczurki biegają dość dużo, większość bez mojego nadzoru, więc dzikusy z nich niemałe.. : >
czasami po prostu brakuje kamieni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”