Kaszki, mleko dla niemowląt i inne produkty dziecięce

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kaszki, mleko dla niemowląt i inne produkty dziecięce

Post autor: mrylka »

No własnie co myślicie o takiej kaszce ryżowej. Myśle że wiecie jak to wygląda. Robi się to z podgrzanym mlekiem lub wodą. Zostało i tego troche w domu i myślę czy to zdatne do jedzenia dla szczurka? W jakieś malutkiej ilości rzadko....
Skład: kaszka ryżowa, cukier, naturalny proszek gruszkowy (w moim przypadku gruszkowy ale może być inny), substancje wzbogacające: witamina C, witamina B1...
Czekam na odpowiedzi :) :wink:
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: Dona »

myślę że nie ma przeciwwskazań :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: Ania »

Taka kaszka jest bardzo tucząca, na prawdę baaardzo. Proponuję stosować ostrożnie, czyli bardzo rzadko lub częściej w przypadku zbyt szczupłych szczurów czy w chwilach choroby.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: jokada »

moje od czasu do czasu dostają taka kaszke bananową
(Olaf w ramach podtuczania choraczka)
ja wybieram same ryzowe (a nie mleczne)
i robie na wodzie, lub na soku
wole nie sprawdzac jak reaguje ich zołądek na mleko ;)
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: roenna »

hmm ja wlasnie kilka dni temu kupilam taką wlasnie kaszke (Bobovita) o smaku malinowym :) Ogonowi jeszcze nie dałam ale mysle, ze powinno mu smakowac :) Musze go troszke podtuczyc bo chudziutki :(
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: mrylka »

To moze jak tuczące to ja zrezygnuje...Nie będe pasła mojego tłuścioszka ;) Nie nio zartuje spróbuje moze :)
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: krwiopij »

eszwa dostawala taka na mleku i z miodem, kiedy byla chora... zajadala sie nia nawet wtedy, kiedy czula sie naprawde nie najlepiej...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: moni »

Moje nie przepadają za kaszką.Ostatnio im zrobiłam to lizneły troszke i zostawiły resztę.Może smak im nie odpowiadał, dałam z owocami leśnymi.
Podobnie jak Krwiopijka podawałam kaszkę chorej Kofi.Na mleku, z miodem i z serkiem homogenizowanym lub z Danio.
To było jedyne czym się żywiła pod koniec obok gerberków.
Ale kaszka jest faktycznie strasznie tucząca.Moja poprzednia szczura, w krótkim czasie szybko się po niej zaokrągliła.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: ESTI »

Ja swoim daje takie mleczko z kaszka i witaminami i łączę z serkiem waniliowym.
Moje to uwielbiają i daje im regularnie, w niedużych ilościach.
Obrazek
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: myszka »

hm... jeszcze nie próbowałam kaszki, ale myślę, że nie zaszkodzi :)
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

A moje bardzo lubią kaszke ryzową i manną
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: falka »

a ja zajadam mleczno-ryżową malinową (w ogóle lubię takie jedzonka) i jak sobie przyrządzę to się podzielę (ale nie za dużo) :D
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: roenna »

Ja wczoraj 'prztestowalam' kaszke na ogonie i.... miseczka pusta :D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kaszka ryżowa Bobovita

Post autor: sachma »

hymmm ja sie bede musiala zastanowic... Bandyta do najszczuplejszych nie nalezy... wiec lepiej bedzie jak nie dostanie.... w sumie dostaje deseki bobovita i gerbera :) czasem troszke platkow z moidem... czasem mleczka troche (uwielbia mleko :) )
Obrazek
Awatar użytkownika
TeSi
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 5:36 pm
Lokalizacja: Poznań

mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: TeSi »

tak się zastanawiam.. gdzieś czytałam że szczurki mogą jeść kaszki dla niemowląt.. gdzieś indziej że obiadki ze słoiczków.. itp itd.. stąd moje pytanie..
mam rocznego synka który pije mleczko NAN1 i kaszki bobovita oraz nestle, więc chciałabym się dowiedzieć czy szczurkom mogę dać takie mleko? i jak to jest z kaszkami? kaszki ryżowe są ok? smakowe? czy zwykła ryżowa? jesli smakowe, to czy każdy smak można podać? jak mały dostawał obiadki słoiczkowe to często im się skapnęło.. bo on niewiele z tego zjadał.. poprostu mu nie smakowało ;) ale akurat słoiczki wiedziałam że mozna podac.. teraz zdarza się że nie doje do konca deserku (musu owocowego frutapura) i dostaną albo biszkopta prosto z rączki małego greenpeace ;) ale jak to z tym mlekiem? mozna? czy nie można? czasami dawałam im kocie mleko.. ale obecnie jestem w trudnej sytuacji finansowej i staram się ograniczać wydatki to tych najniezbędniejszych.. a mleko i kaszki dla dziecka do tego typu należą.. nie chciałabym pozbawiać dziewczynek mlecznego przysmaku od czasu do czasu.. bo wiem jak im smakuje.. a dziecku zawsze mogę podebrać miareczkę mleczka i kaszki i zrobić panienkom..
Obrazek
Od Lewej: Lily, Ganja, Sylver, Nancy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”