[ŚWIERZBOWIEC] krostki, strupki, drapanie cz. 1

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="n50"]Dzięki za odpowiedzi, trochę się obawiam weterynarzy bo z błahostki robią rzecz nieuleczalną a mimo to próbują leczyć nie za grosze. ja im po prostu nie wierzę, Beeata rzaden fachowiec nie ocenił czy to świerzb a słyszałam że po tej maści przechodziło w podobnych przypadkach-być może to grzybica. Moja szczurka się nie drapie, a skórę pod futerkiem ma w idealnym stanie.[/quote] naprawde przydaloby sie gdybys napisala skad jestes,moznaby ci polecic jakiegos weta...

Mam przed soba ulotke Clotrimazolu-opis dzialania: cl.jest miejscowo dzialajacym lekiem przeciwgrzybicznym(...)dziala niemal na wszystkie patogenne grzyby. Mechanizm dzialania polega na hamowaniu biosyntezy kwasow nukleinowych i bialek,a w przypadku grzybow na hamowaniu biosyntezy ergosterolu, co stopniowo prowadzi do do uszkodzenia sciany kom. i zniszczenia komorki grzybicznej. dziala glownie na:
-dermatofity
-drozdzaki i plesnie
-grzyby dimorficzne
-promieniowe z rodzaju Nocardia


aha,musze cie zmartwic,wydaje mi sie,ze to jest na recepte...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
n50
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 2:36 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: n50 »

Jelczu , Właśnie kupiłam tę maść i szczurcia jest posmarowana, a jestem z okolic Katowic.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: krwiopij »

jesli to swiezb, to ta masc nic nie pomoze, a moze malej zaszkodzic - nie wiadomo, czy nie jest trujaca... idz do weta i nie kombinuj... mamy ladny spis zaufanych weterynarzy... tylko specjalista bedzie potrafil zdiagnozowac chorobe...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

No to pisz czy sa postepy,a jak nie ma to prawdopodobnie,ta masc mija sie z celem... nie kazdy wet jest potworem i nie kazdy od razu musi zdzierac,a stan szczurka nie jest chyba najlepszy,wiec sadze,ze nic sie nie stanie,jak sie wybierzesz...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Anita »

Także przyłączam się do namawiania cię na weta.
Ja np. nie ryzykowałabym leczenia nie do końca-wiadomo-czego maścią przeciw grzybiczą na receptę
A jak jej zaszkodzi?
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Lilo »

Klotrimazol w kremie nie jest na receptę. Nie wyleczysz tym swierzbu, a objawy wskazują,że to raczej świerzb. Nie rozumiem, jak mając tyle innych zwierząt chcesz ryzykować, że pozarażasz wszystkie. Wybierz się do weta. Jest lista polecanych, skorzystaj z niej.
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: sarenka24 »

Idź na ul. Ordona 7 w Katowicach, jest tam wspaniały wet. Michał Polok, mojego szczura leczył za darmo, jeśli potrzeba zaaplikować jakiś drogi lek (typu ivermectyna) to liczy po kosztach. Za samą wizytę nic sobie nie liczy. Jest to człowiek o wielkim sercu i wspaniały fachowiec. Wprawdzie specjalista od gadów ale na gryzoniach też się bardzo dobrze zna. Proponuję nie leczyć szczura na własną rękę, zwłaszcza, że nie wiesz na 100% co to jest. Clotrimazolum jest maścią na grzyby...a to co ma Twoj szczurasek nie wiadomo czy jest grzybem. Szczur zlizując maść z siebie może się nią podtruć, szkoda żeby zdechł :(
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
n50
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 2:36 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: n50 »

już Wam odpowiadam, to nie był świerzb, szczurusi sie poprawiło, z uszu krostki już znikły tylko na pysiu ma tę jedną bo bałam się smarować, ale to jest chyba jej skaza urodzeniowa, maść podziałała, więc jak ktoś ma podobne problemy ze zwierzynką to clotrimazolum za 1,90 zł podziała, dziś Fifcia ogladała TV, łebek trzymała do góry i patrzyła się w ekran przez 15 minut, a potem położyła sie spać, niesamowite!
Pawlos
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 1:45 pm

Co to moze byc przebia?czenie, grzybica, swierzb ?

Post autor: Pawlos »

Witam
Mam male pytanko .. Kajtowi ( szczurzyca ... najpierw wybralismy imie potam sprawdzilismy plec ;) ) pojawily sie na ogonie oraz uszach krostki.
Na uszach wyglada to jak male biale narosla, na ogonie krostki z wysiakami limfy, kajtek zaczyna je gryzc i rozdrapywac.
Zabralismy go do weta ( hmm w okolicy tylko weterynaze od piekow i kotow) zdjagnozlowal grzybice ... przepisal Clotrimazolum - smarowac
2 razy dziennie i nie pozwalac lizac tego szczurkowi. Kajtek po posmarowniu ogona zachowuje sie jakby go to strasznie swedzialo piszczy jak sie dotyka ogona itp ...... wet powiedzial ze tak musi byc....
Moze ktos ... moze mi doradzic ... cos poza "wycieczka" do innego weta, bo to uczynie w poniedzialek ..
Pozdrawiam
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Beeata »

ja bym powiedziala ze swierzb raczej,zreszta [poszukaj na forum bo pamietam ,ze niektorzy mieli dokladnie ten sam problem ze swoimi szczurkami
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Ania »

Przebiałkowanie charakteryzuje się swędzeniem i rankami powstałymi NA SKUTEK drapania (inaczej alergia na białko zwierzęce).
Stawiam na świerzb, niestey właśnie w taki sposób pokazują się pierwsze objawy, śmigaj do innego wtea - i pytanie - czy wet stwierdzający grzybicę - zebrał zeskrobiny ze skóry w celu wykonania badania i zdiagnozowania choroby?

W międzyczasie możesz przemywać kilka razy dziennie (bez ograniczeń) rivanolem, to odkaża, nie szczypie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Witam Opolanina...

A u ktorego weta byles i do kogo zamierzasz isc?
Rzeczywiscie w Opolu nie mamy wetow innych niz od psow i ktow oprocz pani w Bierkowicach...
Ja osobiscie moge ci odradzic p.Aleksandre Rejman z Bytnara Rudego (ci,co znaja wczorajsza sytuacje,to wiedza :? ), na gryzoniach zna sie napewno p.(Stanislaw?) Tarka ze Strzelcow Bytomskich,bo jego corka (moja kolezanka) ma wiele gryzoni w domu.
Ja chodze do weterynarza na Szarych Szeregow ("Dziedziak i Iwaszkiewicz") ale na szczurach zna sie tylko jeden z panow (niestety nie wiem,ktory to z nazwiska) - ten,z rudymi wlosami (niski), pan brunet zna sie troche mniej, zwlaszcza na chorobach skornych.


Zycze powodzenia.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Pawlos
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 1:45 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Pawlos »

WITAM
Dziek za info ... ja bylem wlasnie u tego bruneta ... ;-) ... ( zereszta jak siedzialem to weszla jakas starsza pani na sluch wyweszyla ;-) ze to jest pan do ktorego nie lubi chodzic z psem i przyjdzie jutro ... a szczutrek sie jej podoba ale ten ogonnnnn .. bleeeeeee ) .. a co do calej sprawy to pewnie skaplikowac sie nie da bardziej ... skontaktowalem sie z pania z warszawy Milena Wojtys a dzis wysylam zdjecia ogonka..
Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Pink
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 14, 2004 8:03 am

?wierzb a grzybica

Post autor: Pink »

Cześć,
Aniu, czym się różni świerzb od grzybicy. W sprawach świerzbu jesteś ekspertem, może wiesz coś o tej drugiej chorobie. Mója szczurcia ma strubki koło pyszczka, karku, łopatkach (głównie z jednej strony). Byłam u weta i zrobił badanie skóry, ale wynik był ujemny. Podobno czasami tak się zdarza, że wynik jest ujemny pomino że pasożyt jest - ze złego miejsca wzięty naskórek. Obaj lekarze tej przychodni stwierdzili że to świerzb.
Czymś takim objawia się też grzybica, a jak nie to w jaki sposób ? Szczurcia dostała środek dosustny, mam chodzić co tydzień na podanie leku, no chyba że choroba się zaostrzy, to oczywiście wcześniej. Szczurcia ostatnio była na trocinach, ponieważ kulała (już jest ok) i nie chciałam żeby chodziła po eko-żwirku. Grzybica podobno może powstać w wyniku kopania przez szczurka w kwiatku, moja Dixi to uwielbia - chociaż ostatnio dała sobie spokój :-)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Eruntale »

przepraszam za wyciąganie tego tematu na światło dzienne, ale może ktoś zetknął się z preparatem o nazwie Jacutin?przepisał mi to wet na sziwowy świerzb...stostował to ktoś?bo ulotka jest dość przerażająca Oo
substancją czynną jest lindan...
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Zablokowany

Wróć do „Skóra i sierść”