Mięso w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Surowe mięso

Post autor: IVA »

Kamilku może a nie musi !!!!!!!!!
Oprócz tego, nie pamiętam w jakich artykułach, ale czytając na temat diety wegetariańskiej spotkałam się ze stwierdzeniem, iz w badaniach nad ludźmi stwierdzono, że większy odsetek agresywnych jest wśród osób preferujących mięsna dietę niz dietę z ograniczona iliścia mięsa (w tym wedliny) bądź diete wegetariańską. I to nie chodziło tylko o mięcho surowe.
Cos więc w tym musi być :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Surowe mięso

Post autor: Angua »

[quote="IVA"]
spotkałam się ze stwierdzeniem, iz w badaniach nad ludźmi stwierdzono, że większy odsetek agresywnych jest wśród osób preferujących mięsna dietę niz dietę z ograniczona iliścia mięsa (w tym wedliny) bądź diete wegetariańską.[/quote]
czasem zaglądam na forum wege na http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=353 NIe wiem jak jest w realu, ale na forum odsetek ludzi agresywnych, zaślepionych i wręcz chamskich jest mniej więcej równy po obu stronach :P
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

Surowe mięso

Post autor: RATtamahatta »

mieso dawałam tylko swojemu pierwszemu szczurowi,ale zrobił sie agresywny(wynikało to w pewnymstopniu rowniez z moich "błędów wychowawczych")potem juz zaden mieska nie dostał i były piekne i zdrowe,czy mieso jest im bardzo potrzebna??wziełam dwa samce od cozzy i one miesko dostawały,czy odstawiajac im je ,moge im zaszkodzic??jesli tak,co zrobic zeby nie jadly miesa i byly zdrowe??
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Mięso

Post autor: Beeata »

Ja swojemu daje zazwyczaj kawalatek surowego kurczaka. bardzo mu smakuje .Jakos w robaki nie mam ochoty sie bawic,brzydliwa jestem:))))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Mięso

Post autor: Ania »

[quote="fiflok"]raz na dwa tygodnie?
ja staram se dawac mojemu co dzien
ale nie duzo i male porcje ,no i inne rzeczy ktore lubi[/quote]

To życzę szczurkowi wiele zdrowia. Wiadomo, że nic co w duzych dawkach nie jest zdrowe - to tak jak z alkoholem czy witaminami - mała ilość raz na jakiś czas nie szkodzi a nawet jest wskazana jednak zbyt częste podawanie może przynieść bardzo przykre konsekwencje!
Mięso jest na prawdę kaloryczne i zawiera ogromną ilość białka. Otyłość to najkrótsza droga do powstania raka a białko zwierzęce - co tu duzo mówić, ogromny procent szczurów jest na nie po prostu uczulone. Wyskakują strupy i pojawiają się łysinki - to pierwsze oznaki przebiałkowania.
Pomijam, że prowadzi to do wielu licznych chorób jak zatory żylne (między innymi) - u ludzi nietrudno wyleczyć, człowiek zawsze wie co go boli, moze powiedzieć i znaleźć lekarza - u szczura i z jednym i z drugim trudniej. Hodowla to GŁÓWNIE rozsądek - a żadna skrajność nie jest dobra.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Miesko

Post autor: Beeata »

Wlasnie dzisiaj wet powiedzial mi ,ze moge szczurom dawac mieska do bolu ,ile tylko chca. Cielecinke ,mloda wolowinke ,ewentualnie drób.( bron Boze z marketow!;)))Oczywiscie ugotowane z jarzynka . Duzo wasze szczurasy jedza miesiwa?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Mięso

Post autor: sauatka »

moje szczurasu uwielbiaja mieso i surowe (troszke) i gotowane np. z rosolku
niekiedy ida do psa dolazinki i biednej Sarusi z miski jedzenie wyjadaja (miesko)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Mięso

Post autor: lajla »

ja z miesnych rzeczy daje tylko rybe :) wedzona :) i tylko tyle nie chce go waszerowac innymi zwierzetami jesli moze bez tego zyc wiec rubka mu chyba wystarczy ;)
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Mięso

Post autor: ania85 »

ja maluchom podaję czasem jakieś mięsko z indyka albo kurczaczka, rybki jeszcze nie dostały ale mam zamiar spróbować :)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Mięso

Post autor: olka »

Ja daje moim szczuraskom mięsko od czasu do czas - bardzo lubią. Ważne, żeby mięso było bez przypraw (czyli szynki odpadają).
Olka
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Mięso

Post autor: Mycha »

Proszę korzystaj z opcji Szukaj i proszę o kontynuację tematu gdzieś tu:
http://szczury.org/viewtopic.php?t=1692&start=0
http://szczury.org/viewtopic.php?t=115&start=0
http://szczury.org/viewtopic.php?t=395& ... ht=mi%EAso
i jeszcze gdzieś :)
Ćwiczenie czyni mistrza- na forku jest dużo tematów o mięsie :wink: [choć na szczęscie bez mięsa :P ]
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

surowe mi?so....

Post autor: Dixi »

Chciałam zasięgnąć Waszej rady i opinii, jako że macie o wiele większe doświadczenia w hodowli ogonków.
Czy dawanie surowego mięsa może spowodować agresywność szczurów w stosunku do właściciela? Czy może się zdarzyć, że zaczną gryźć? (Oczywiście wykluczam gryzienie w przypadku rąk pachnących dopiero co podanym mięchem, ale to już wynika z logiki :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Mama_Buni
Posty: 68
Rejestracja: wt lis 02, 2004 11:13 am

Surowe mięso

Post autor: Mama_Buni »

Moze zwiekszyc agresje, spowodowac lekka nadpobudliwosc. :)

Pozdrawiam

MaBoo
Tu bylo zdjecie Buni ale sie wypirzylo w kosmos ;)
___________
0691 333 376
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Surowe mięso

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Tzn ja słyszałam ze u samców tak . Ja swoim dziewuszkom daje i nie zauwazyłam zeby jakos specjalnoe mieso na to wpływało . Moje dziewczyny szczegulnie lubią kuze łapki i kostku kture mozna obgruzc . Jezeli sie boisz to poprostu im gotuj
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Surowe mięso

Post autor: Mycha »

Generalnie nie wszyscy polecają podawanie mięsa szczurkom w dowolnej postaci.
To prawda, że wywołuje nadpobudliwość no i sposób w jaki choćby sklepy przechowują mięso nie jest zbyt pewny ani dla ludzi ani dla zwierząt [to moje zdanie].
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”