Mięso w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Surowe mięso

Post autor: Dixi »

No może lepiej zrezygnuję z tego mięsa...no albo raz na długi czas dam je ogonkowi....po co kusić, żeby stała się nie daj boże agresywna :D Chyba,że zaczną sprzedawać kagańce dla szczurów, to wtedy się zastanowię nad podawaniem mięsa surowego :D hehehe, żartowałam!
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mięso

Post autor: krwiopij »

zawsze mozna dac gerberka dla dzieci...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Mięso

Post autor: oliwi@ »

mięsko daję - wyłącznie z kurczaka i wyłącznie GOTOWANE. mieszam często z ryżem lub makaronem i z gotowaną marchewką... ucieram na papkę i zżera że aż miska po klatce lata ;)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Mięso

Post autor: Eruntale »

oliwi@, podziwiam, ja jak juz cos to kupuje gerberka z miesem, np indykiem ^^"
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Mięso

Post autor: oliwi@ »

nie gotuje tego specjalnie dla szczura :P przy okazji jak np. mama robi rosół :P
Gracjunia
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 08, 2004 3:03 pm

Surowe mi?so...

Post autor: Gracjunia »

Na stole w kuchni leżał schab na kotlety. Kamień sie oczywiście do niego dobrała i zanim zdążyłam zauważyć zjadła już dość dużo. Boje sie że może jej to zaszkodzić. Słyszałam że szczury jak jedzą mięso robią sie agresywne. W przypadku mojej Kamyczki to niestety prawda. Jak urodziła dzieci dawałam jej więcej mięsa to stała sie taka dzika i kilka razy nawet ugryzła moją mame co jej sie NIGDY wcześniej nie zdarzyło. Więc czy od surowego mięsa może jej sie coś stać?? :?
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Surowe mięso

Post autor: ajlii »

Przedewszystkim problemem są różne bakterie i pasożyty, które mogą siedzieć w surowym mięsie (np. salmonella w surowym drobiu). Co do agresji, to nie wiem - podobno po gotowanym mięsie też powinny być bardziej agresywne, ale moje czasem jedzą i nic się dzieje. Surowe mięso napewno wpływa na produkcję mleka, i powinno się je podawać wszystkim karmiącym zwierzakom (suka mojego Meża zeżarła kg schabu w dzień po oddaniu ostatniego szczeniaka... ;)
Myślę że nic się nie stanie, jeśli jednorazowo najadła się surowizny. Nie przejmuj się, do wieczora to wydali ;))
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Surowe mięso

Post autor: Anita »

Czyli należy dawać karmiącym szczurkom?
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Surowe mięso

Post autor: ajlii »

Anita - ja bym akurat nie podała swoim zwierzakom surowego mięsa, chyba że by pochodziło z pewnego źródła.
Do higieny w czasie transportu i w sklepach mam spore zastrzeżenia - może dojść do wtórnego zanieczyszczenia, nie mam gwarancji świeżości, poza tym zwierzę, z którego pochodzi mięso mogło być zakażone chociażby toksoplazmoza, włosienicą czy salmonellą. Mój pies struł się niedawno surową wątróbką podaną mu przez mojego Męża (to była straszna głupota!), i choć wypluł ją to i tak poszło na leczenie prawie 100 zł - zaryzykowałabyś taką kwotę + kiepskie samopoczucie zwierzaka?
Weterynarz polecał dawać karmiącej amstafce surowe mięso, by zwiększyć produkcję mleka. Ja swoim daję tylko gotowanego kurczaka, i myslę że im to wystarcza.
Karmiącej szczurzycy nie podałabym surowizny, choć wiem że jest ona polecana.
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Surowe mięso

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

A moje szczury dostają i nie stały sie agresywne ! Psy tez dostają i tez nic (chociaz obcego mogą zalizac na smierc)
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

Surowe mięso

Post autor: zła »

Ja rowniez podaje moim szczurom surowe mieso.
Jesto to wolowine albo drob, najpierw porzadnie przemrozony a nastepnie lekko spazony. Takie dania dostaja tez moje koty w innym wypadku specjalnie dla szczurow nie mrozilabym miesa ;)
Obrazek i Obrazek
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Surowe mięso

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Pozatym psom nie wolno podawac wątrobki ! Nie wiem dlaczego ale nie wolno .
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Surowe mięso

Post autor: ajlii »

Można podawać psom wątróbkę - powiedział mi to weterynarz, jak pytałam się czym karmić mojego psa-alergika (on może jeść tylko drób). Powiedział, żeby podawać mu kurze podroby: serca, żołądki i właśnie wątróbkę. Tylko wątróbkę byle nie za często, gdyż ma dużo witaminy A, najwyżej raz w tygodniu.
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Euzebio
Posty: 126
Rejestracja: pt gru 24, 2004 9:45 am

Surowe mięso

Post autor: Euzebio »

Moja mała łakomczuszka jak narazie zakosiła mi pare kawałków kiełbasy z kanapek. Jak dorośnie to będzie sie chyba turlać a nie chodzić ^^'
Mój dog od dawna wcina wątróbki i inne smakowite wnętrzności ;) i jak narazie nic mu niejest.
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Surowe mięso

Post autor: Anita »

Psu często daję surowe mięsko, uwielbia je (do szkolenia idealne), nie struł się nigdy...
A myślicie, że gotowany kurczak też będzie dobry na produkcję mleka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”