[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: WildMoon »

Czarna... Ja w takim wypadku pedem lecialabym do weta...
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: krwiopij »

dawanie echinacei, wiaminy c czy miodu na wzmocnienie na pewno nie zaszkodzi...

w takiej sytuacji poszlabym z cala gromanka do weterynarza... kazdy zwierzak powinien byc przebadany i prowdopodobnie powinien dostac antybiotyk (tylko taki dla gryzoni)... do tego podaje sie catosal/combivit/inny_preparat_witaminowy... kto wie, czy nie przyda sie steryd... Czarna20, nie zwlekaj i zabierz je wszystkie do weta...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

jeju, muszę z nimi koniecznie iść tylko jak ja zataszczę 6 sztuk na raz???? ja się obawiam ze przynajmniej jedna (Brązowa) ma lekkie objawy zapalenia płuc.....jutro lecę do weta....trzymajcie kciuki
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: krwiopij »

ja trzymam mocno... i naprawde mam nadzieje, ze to nic powaznego i antybiotyki nie beda konieczne...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: WildMoon »

Ja tez mocno trzymam kciuki!
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

no więc wiadomości są i dobre i złe:
*dobre - 3 szczurki są zdrowe
*złe - pozostałe są chore

Brązowa, Kremówka i Gryzelda mają zapalenie oskrzeli!! szmery w płucach i to duze. Dostały oxyteracynę 2 razy dziennie dopyszcznie ale już tym razem indywidualnie dawkę zawiesinki ze strzykawki i za 10 dni kontrola. Czy zapalenie oskrzeli u szczurków jest bardzo poważne jak np.zapalenie płuc??

Co do oczka Kreski to jestem wesoła i szczęśliwa bo jaet wyraźna poprawa i prawdopodobnie zejdzie całe i będzie normalnie widziała!! :D !!Mam nadal podawać te krpole.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: WildMoon »

[quote="Czarna20"]Czy zapalenie oskrzeli u szczurków jest bardzo poważne jak np.zapalenie płuc??[/quote]
Hmm.. moim zdaniem kadza chorobe u szczurow powinno sie traktowac na powaznie. A okskrzela to wg. mnie zadna tam taka blachostka. W koncu dotyczy pluc, a to bardzo podatny na choroby organ u szczura. Ba, nawet nowotwory nie wystepuja tak czesto, jak choroby zwiazane z pluckami.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: oliwi@ »

niestety od zapalenia oskrzeli zaczęło się u mojego Mikeigo, jednak było to już przewlekłe i nie udało się go odratować. Myślę jednak że jeżeli Ty szbko zareagowałaś to szczurki powinny wyjść z tego bez większego szwanku... 3mam kciuki
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

niestety u Gryzeldy pojawiła się reakcja alergiczna na poprzedni lek - synukox - początkowo myślałam ze była walka w klatce aż do krwi ale dzisiaj zauważyłam ze ona sama się aż tak rozdrapuje...ma już 3 ranki, wszystkie w okolicach pyszczka. Dałam wapienko do łapki (ćwierć tabletki).....pomoze, czy moze dać coś jeszcze?? Dodam że lek jest oczywiśćie już odstawiony.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
moniakicia
Posty: 72
Rejestracja: sob paź 23, 2004 3:59 pm

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: moniakicia »

Trzymam z całych sił kciuki żeby Twoje szczuraski jak najszybciej wyzdrowiały! Musi tak być! Ucałuj je ode mnie i niech wracają szybko do zdrowia!!!! Całuski od Niuni i Funi
Moje dziewczynki: Niunia & Funia :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Ania »

Czarna - jeśli masz taką możliwość - zaserwuj alergikowi wizytę u weta - wapno podane domięśniowo znacznie lepiej zadzaiała.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

Aniu - ale dowiedzoałam się ze przy tym leku który teraz podaję wapienko jest nie wskazane - lek osłabia przewód pokarmowy i nerki
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

ech.....jakie to życie podłe.....na raz kilka dobrych i złych wieści. Gałka już śpi normalnie, nie ma problemów z oddychaniem, Kreska ma oczko całkowicie zdrowe, za to Kremówka nie reaguje na lek i zapadły jej się boczki....w poniedziałek lecę do weta.....przy okazji Gryzelda ma przebiałczenie czy coś takiego i skubie się do skóry przy pyszczku.....daję lakcid.....za to w sumie u niej i u Brązowej nie ma pogorszenia stanu aż takiego jak u Krem, ale lepiej też nie jest.....co za życie.....
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

No więc właśnie wróciłam z kontroli - już zdrowe moje ogonki!!!! Jużnie słychać żadnych szmerów ani nic takiego. Tylko przez jakiś czas jeszcze będą dochodziły do siebie , szczególnie Krem która ciężko to przeszła i ubyło jej sporo na wadze. Przy okazji dowiedziałam się ze szczurkom nie należy podawać zbyt różnorakiego jadła bo to wywołyje "rewolucje" i są efekty u Gryzeldy w postaci przebiałczenia. na szczęście też już jej się goją ranki i nowych nie ma.

Tak ogólnie to:

JESTEM SZCZĘŚLIWA

:)
:)
:)
:)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: ESTI »

mam nadzieję, że szczurasy szybko dojdą do siebie i będzie super dobrze.
Trzymata się.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”