[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: yss »

smeg: zazwyczaj wystarczało nam powiedzieć na forum, że licytujemy w danej aukcji, żeby inni nie podkupili. takie koleżeńskie zasady. ale widzę, że masz inne założenia :P typowe dla wyścigu szczurów. szkoda.

w pionie da się bez problemu zagospodarować. w poziomie też.

jest o tym typie klatki cały wątek. a w wątku o "naszych klatkach" można znaleźć zdjęcia urządzonych klatek.

szczury ganiają po prętach jak szalone, dopiero w podeszłym wieku zaczynają doceniać kładki i mostki.

elementy kołowrotka dają się wykorzystać po odłączeniu kółka od stojaka, na wiele różnych sposobów, ale nie podam jakich, bo prawa autorskie, patenty, rozumiesz, trzeba wykupić licencję itp, to sama pokombinuj :P


ps: znalezienie tej klatki na allegro zajęło mi dokładnie 20 sekund. ale nie podam linka. jeszcze ci ktoś podkupi..................... w każdym razie klatka jest nowa, a za nową to dobra cena.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: smeg »

To było napisane żartem, przecież wiem, że każdy mógłby sobie znaleźć tę aukcję na allegro w kilka sekund ;) Wybrałam właśnie taką formę poinformowania Was, że zamierzam ją licytować :P Rozumiem, że mogła Ci się nie spodobać, ale wydaje mi się, że po prostu źle odebrałaś moje intencje ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Kiki21
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 06, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Kiki21 »

Która klatka będzie lepsza dla 2-3 może troszkę więcej ogonków?

Ta:
http://allegro.pl/item651097112_klatka_ ... nelem.html

Czy ta:
http://www.planeta-zoo.pl/izchinchila-100-p-5755.html

Z góry dzięki za odpowiedź
"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje."

— Antoni Kępiński
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nina »

Chyba oczywiste, że większa ::)
W Szynszyli 100 może mieszkać nawet 8 szczurów.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Kiki21
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 06, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Kiki21 »

Tak wiem ;D
Tylko zastanawiałam się,czy w tej szynszyli nie będzie za dużych odstępów między prętami,bo nic tam nie pisało.
No chyba,że ja nie zauważyłam :-[
"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje."

— Antoni Kępiński
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nina »

W tej konkretnej będą za duże (bodajże 2,5cm), ale można znaleźć z mniejszym rozstawem (ja mam np 1,5cm)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Kiki21
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 06, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Kiki21 »

A może ktoś podać link do Chinchila 100 lub Ferret 100 tylko z mniejszymi odstępami?
Bo we wszystkich sklepach widzę tylko 2,5 cm ::)
No chyba,że jest jakaś klatka podobnych wymiarów i ceny ,a są mniejsze odstępy.
Bardzo proszę o linki ;)
"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje."

— Antoni Kępiński
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: yss »

bo nie ma takich. nina znalazła używaną, ale ja nie widziałam takich nowych :)

ta pierwsza jest moim zdaniem ok. sensowne wymiary [jak furet plus], cena sporo niższa niż plus, zmieści się do wanny i nie naderwie człowiekowi krzyża, powierzchnia kuwety duża, ale dzięki temu, że nie jest to 100x55 nie zżera aż tyle ściółki. dla 2 - 3 szczurów jest całkiem spora. szczególnie z dobrym wyposażeniem.

nie zawsze największa możliwa klatka jest najlepsza - klatkę trzeba czyścić, trzeba kupować ściółkę, najlepiej samemu się zastanowić, na ile jesteśmy w stanie wydolić na większą klatkę [czas + kasa + sprawność mięśni]. co innego jak ma się duże stado, ale dla małego stadka kupowanie wielkiego pałacu jest czasem przestrzeleniem tarczy :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nina »

yss pisze:dla 2 - 3 szczurów jest całkiem spora. szczególnie z dobrym wyposażeniem.
Ale ona zaznaczyła: "2-3 albo troszke więcej" ;)
Skoro już teraz dopuszcza myśl o większej ilości szczurów, to pewnie będzie ich więcej :)

Ja raz widziałam na allegro nową Szynszyle 100 z rozstawem 1,8. Ale jakiś czas temu, później już sie nie pojawiła...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Kiki21
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 06, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Kiki21 »

A jak myślicie ta może być?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=653757777

Proszę nie kupować ,bo ja się zastanawiam 8)
"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje."

— Antoni Kępiński
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: yss »

odstęp 2,7.
do osiatkowania.
ale poza tym jest ok, i cena atrakcyjna. jeżeli urządza cię siatkowanie, to bierz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Filipw »

faktycznie bardzo atrakcyjny zakup, jesli ci sie chce siatkowac. Duża klatka i tania. Ideał (gdyby nie odstęp) I się lepiej rusz bo taka aukcja długo czekac nie bedzie
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Sagitta0202 »

Hmm. Ja bym brała. Osiatkowanie to nie taka straszna sprawa.
"Fretka mi uciekła"- Wow...
:)
Kiki21
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 06, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Kiki21 »

Pisałam do gościa i odpisał,że to aukcja grzecznościowa....
I teraz nie wiem czy zaryzykować,bo jakby się stało coś z klatką czy by wyglądała gorzej niż na zdjęciach to nie mogłabym się wystawiającego czepiać,bo to w końcu nie jego ::)
"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje."

— Antoni Kępiński
Kiki21
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 06, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Kiki21 »

Która będzie lepsza z tych 2:

1. http://allegro.pl/item629848526_wielka_ ... _80cm.html

2. http://allegro.pl/item651097112_klatka_ ...nelem.html
(to jest ta pierwsza,parę postów wyżej)

Przepraszam za post pod postem,ale nie mogłam już edytować
"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje."

— Antoni Kępiński
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”