APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: czarna mania »

Cieszę się bardzo, bo moje z zapalem wcinają Rat Complete. A skoro firma jest dobra to przy niej pozostanę (oczywiście z innymi dodatkami :)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: tamiska »

Malo szczurow lubi rat complete. Moje tez do tej grupy naleza. Za to kot z checia zjadl :P heh W megan jest duzo splesnialych rzeczy, karmy na wage tez nie sa dobre poniewaz kiedys kupilam i po tyg cmy masowo z karmy wylatywaly... :/ Moje najbardziej lubia takie karmy gdzie jest jak najmniej kolorowych preparowanych chrupek dlatego kupuje premium rat menu, bo tam sa jedne tycie zielone chrupeczki, a reszta to otreby, owoce, zboza, orzechy itd. i to najbardziej znika z miski.
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: czarna mania »

Ostatnio na internecie znalazam firmę Rosenlöcher i kupiłam zestaw przysmaków: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... mik/110563
mam nadzieję, że będzie w porządku :)
@NGIE
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:08 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: @NGIE »

Hm...Po przeczytaniu tego wszyskiego tak sobie mysle ze chyba nie jestem w pelni swiadoma,co jedza moje szczury.Wydaje mi sie ze karmie je naprawde dobrze.Jak widze ze moje zwierzatko jest w pelnej okazalosci i ma lsniaca siersc to znaczy, ze nie musze sie przejmowac i wydzielac im tego co maja jesc a czego nie.Nie jest to moja porada,poniewaz nie chcem nikomu nic sugerowac.Podzielilam sie z wami jedynie moja sytuacja:)
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ridja devojka »

tamiska pisze:Moje najbardziej lubia takie karmy gdzie jest jak najmniej kolorowych preparowanych chrupek dlatego kupuje premium rat menu, bo tam sa jedne tycie zielone chrupeczki, a reszta to otreby, owoce, zboza, orzechy itd. i to najbardziej znika z miski.
Też kupuję premium rat menu i aż mnie zdziwiło, że wszystko znika! Początkowo tych zielonych kuleczek nie jadły, zostawiły na koniec, ale i one zniknęły. Polecam.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Hanka&Medyk »

czarna mania pisze:Cieszę się bardzo, bo moje z zapalem wcinają Rat Complete. A skoro firma jest dobra to przy niej pozostanę (oczywiście z innymi dodatkami :)
Ja za to jestem w ciężkim (ale i pozytywnym) szoku, bo Rat Complete to pierwsza karma, którą dziewczyny jedzą z chęcią. A dzięki temu, że jest jednolita, w końcu nie rozgrzebują miseczki w poszukiwaniu ulubionych kąsków ;)
czarna mania pisze:Ostatnio na internecie znalazam firmę Rosenlöcher i kupiłam zestaw przysmaków: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... mik/110563
mam nadzieję, że będzie w porządku :)
Szczerze mówiąc, kiedy widzę taką ilość kolorowych chrupek, to się zastanawiam, czy to aby na pewno zdrowe... To, że coś szczurasom szalenie smakuje, nie znaczy, że będzie dla nich dobre, niestety.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: renata1009 »

Już od dłuższego czasu przyglądam się tej karmie Rat complete -ale jako dodatek ,jeżeli wasze szczurki jedzą ,jutro ją zakupię ;)
Szczurasonka
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 2:59 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Szczurasonka »

A co myslicie o vitakrafcie???
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ogonowa »

Vitakraft jest dobry, ale moim nie podeszło. Ogólnie niezły.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Dorotka96 »

A moim bardzo smakuje, na równi z XtraVital.
Też mi się wydaje, ze super.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Izold »

Ja kupuje na wagę i się przestraszyłam. :o
Ale moli nigdy nie było ale nigdy nie mówi się nigdy.Wniosek : Najlepiej robić własne karmy bo sie wie co tam jest...
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Dorotka96 »

Właśnie, zamierzam sie przerzucić na domową karmę, bo Frutce niespodziewanie wyskoczyło uczulenie...
Co tam jeszcze... płatki owsiane, płatki kukurydziane, może troszeczkę orzeszków[?], ziarenka, czyli owies, kukurydza, żyto... Wystarczy, może cos doradzicie?
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Izold »

Dorotka96 pisze:może cos doradzicie?
Ja dodaje jeszcze makaron.Taki nieugotowany,kochają go chrupać. ^^ Ryż preparowany też lubią,dodaje troszke kociego jedzonka i wszyscy są zadowoleni. słyszałam że można też dodawać Kaszę nieugotowaną ale czy to prawda to nie wiem bo nie wiem czy to mu może zaszkodzić (Jeśli ktoś wie niech łaskaw odpowie,bo myśle nad urozmaiceniem karmy ;D )...
Tak samo nie wiem czy mozna dawać Migdały a smakują,moja koleżanka daje.
Kiedyś moja siostra dostała od kuzyn który hoduje patyczaki i inne tego typu stworki kubek robaków,wielkich i tłustych ale też małe larwy.Zrobiły wrażenie ;) Ale to jako urozmaicenie i nie wolno wrzucić do karmy bo można się obudzić w nocy z robakiem na czole. ^^ xD
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Dorotka96 »

Izold pisze:dodaje troszke kociego jedzonka
Serio? Matko, moje dzieci mają jeść to śmierdzące coś? ;)
Ale dzieki za radę, przyda się! ;D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: alken »

Kiedyś przyniosłam do domu trochę kociej karmy...pierwszy raz widziałam żeby szczur UCIEKAŁ przed jedzeniem ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”