problem z oswojeniem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

problem z oswojeniem

Post autor: lolek8221 »

mam maly problem z moim szczurkiem mam go 2 miesiace i nie moge go nauczyc siedziec i poruszac sie po moich ramionach 2 lata temu mialem tez szczurka ktory odrazu wspinal sie na ramiona a potem pod kaptur i tam mogl siedziec godzinaami a lolus jak tylko znajdzie sie na moim karku odrazu szuka zejscia nizej .np tagze jak stoje i trzymam go na rekach to tez nie chce usiedziec ale jak siedze i trzymam go na rekach to wtedy jest ok czy MOZLIWE jest zeby szczur mial lek wysokosci??
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z oswojeniem

Post autor: alken »

On nie ma lęku wysokości, on chce się bawić i biegać a nie służyć za ozdobę Twojego ramienia :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: problem z oswojeniem

Post autor: Izold »

Hm.szczurek jest sam?To niedobrze.Powinien mieć towarzysza.a bez niego cierpi na nadpobudliwość,wszedzie go pełno bo mu się NUDZI.Nie jest ozdobą,ale zywym stworzeniem.Może nie lubi siedzieć na ramieniu?U mnie np Kwasek nie lubi zbyt dlugo a Wirusowi wszystko jedno,gdzie i jak,ważne że jest cieplutko i mizianko za uszkiem.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: problem z oswojeniem

Post autor: Leia »

Szczurek to nie produkt fabryczny, tworzony pod jeden wzór. Każdy jest inny, indywidualny. Być może Twój szczuras nie lubi siedzieć bezczynnie na ramieniu, może woli być bardziej aktywny. Ale faktem jest, że może czuć się zwyczajnie niepewnie, bo nie ma towarzystwa innego ogona. Jak wiadomo szczur potrzebuje szczura.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: problem z oswojeniem

Post autor: Izold »

Leia pisze:Szczurek to nie produkt fabryczny, tworzony pod jeden wzór. Każdy jest inny, indywidualny.

Kiedy miałam pierwsze szczury,myslałam że wszystkie będą skłonne do godzinnych przytulanek,całusków i drapania za uszkiem.Jakże się zdziwiłam. :P


Każdy szczur ma inny charakter Lolek.
Niektóre kochają wchodzić na ręce,ramię,buszować po nogawkach spodni
a niektóre po prostu tego nie lubią.
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: problem z oswojeniem

Post autor: Filipw »

Kiedy miałam pierwsze szczury,myslałam że wszystkie będą skłonne do godzinnych przytulanek,całusków i drapania za uszkiem.Jakże się zdziwiłam. :P
Dokładnie to samo :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z oswojeniem

Post autor: alken »

szczurfan pisze:
Kiedy miałam pierwsze szczury,myslałam że wszystkie będą skłonne do godzinnych przytulanek,całusków i drapania za uszkiem.Jakże się zdziwiłam. :P
Dokładnie to samo :)
Przy pierwszym myślałam, że tak będzie (nie było, aczkolwiek pod koniec życia zrobiła się bardziej miziasta), przy drugim miałam tylko nadzieję (ale jak uda się ją dotknąć to już jest sukces) a przy trzecim już nawet nie próbowałam (może i ma zadatki na naramiennika ale na razie dziecięcy szał jej na to nie pozwala) :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z oswojeniem

Post autor: lolek8221 »

nie ma problemu jesli siedze na fotelu wtedy schecia siedzi sobie pod kapturem robi co chce tylko jak chce sie z nim przejsc panikuje i zchodz?!
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z oswojeniem

Post autor: lolek8221 »

moglbym wtedy go ze soba zabierac wszedzie do wetka np musze go niesc w plecaku a tak by na ramieniu mial transport ale trudno jakos pogodze sie z tym
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z oswojeniem

Post autor: alken »

jak się idzie ze szczurem do weta to sie go wsadza do transportera żeby się nie stresował.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z oswojeniem

Post autor: lolek8221 »

moj lolus biega sobie wolno po pokoju i bardzo mu przypadl do gustu moj plecak siedzi w nim zawsze do niego zmyka jak mu cos dam do przegryzienia nie widze zeby sie stresowal
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: problem z oswojeniem

Post autor: Izold »

w PLECAKU?! ;o Wybacz,ale jak w plecaku?
Szczury do weta niesie się w transporterku lub mniejszej klatce,chociaż wygodny jest transporter.
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z oswojeniem

Post autor: Vicka211 »

Ale chyba go tam nie zamykasz? :-X
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z oswojeniem

Post autor: lolek8221 »

nie jak z nim ide to siedzi sobie grzecznie czasami wyglada niose plecak w rece i jest otwarty nie zakladam go na plecy lolek jest spokojny i ciekawski swiata nic mu nie bedzie
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z oswojeniem

Post autor: lolek8221 »

z reszta plecak jest wiekszy i lolek ma gdzie sobie weszyc zawsze mu wkladam jego koszulke wtedy jest jeszcze lepiej dla niego zauwazylemP :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”