KOSZTY utrzymania szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Mja »

Yss, to widocznie mam mniej wrażliwy węch, bo moje rury nie śmierdzą. A po ponad roku użytkowania i dziesiątkach wyparzania wrzątkiem to już w ogóle -.-

Co do tego wydzielania to się zgodzę, sama kiedyś o tym myślałam. Tyle że to są tylko domysły, nie wiadomo co tym plastiku siedzi i czy na pewno szkodzi, zresztą to tak samo jak z oknami z ołowiem, albo podcieranie tyłka wybielanym papierem - też podobno szkodzi, a miliony ludzi to stosują... Widziałam na forum, że wiele osób ma rury pcw i nic się szczególnego nie dzieje, więc chyba nie będę panikować bez potrzeby.

A rury ferplastu są owszem, ładne. Tyle że drogie jak na kawałek plastiku 0.o
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
nietoperek22
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: nietoperek22 »

U mnie to chyba około 100 zł miesięcznie, karma Rat Nature i XtraVital(mieszam obie) do tego Gerberki trochę jedzonka Royal Canin i różne smakołyki typu ryż preparowany.Od czasu do czasu ogoniaste dostają też napój dla gryzoni chyba z Vitakraftu. Podłoże kupuje raz na 2 miesiące (10l Cat's Best). No i doliczam jeszcze zabawki kupowane w lumpeksach, różnego rodzaju maskotki i worki (służą za namioty:)), które szczurki niszczą w zawrotnym tempie ;D Strat wszelkiego rodzaju i maści nie doliczam bo i po co ;)
Joszko[*], Czoko[*]
Awatar użytkownika
Sunia01
Posty: 201
Rejestracja: pn lip 13, 2009 7:36 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Sunia01 »

100 zł? :o Łoooo....
Drogo Cię to wychodzi :P
Ja kupuje ziarenka, trociny co miesiąc i wyjdzie jakieś 10zł:P ale nie doliczam innego pokarm, ktory Dzinger wyzera z mojej lodowki ;p
Dzingerek - cztery tupoczące człap-człapki potrafią sprawić radość...
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Izold »

Sunia01 pisze: Ja kupuje ziarenka, trociny co miesiąc i wyjdzie jakieś 10zł:P
I jaką karma karmisz? Vitapol?
Muszę cię rozczarować,te 'tanie' karmy są strasznie napakowane barwnikami,a mogą być w niej mole,albo larwy.Mniam!Rozkosz dla brzuszka!

Sunia dziwisz się ?Tu są ludzie co wydają co miesiąc z 200 a może nawet 300 zł.
Nie doliczając weterynarza.
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Vicka211 »

Izold pisze:
Sunia01 pisze: Ja kupuje ziarenka, trociny co miesiąc i wyjdzie jakieś 10zł:P
I jaką karma karmisz? Vitapol?
Muszę cię rozczarować,te 'tanie' karmy są strasznie napakowane barwnikami,a mogą być w niej mole,albo larwy.Mniam!Rozkosz dla brzuszka!

Sunia dziwisz się ?Tu są ludzie co wydają co miesiąc z 200 a może nawet 300 zł.
Nie doliczając weterynarza.
O tak ^^ Nie dość, że gdy kupiłam raz karmę z Vitapolu, bo musiałam szybko gdzieś jakąś kupić, to pół zawartości miski zostało wyrzucone, to do tego innego razu, gdy miałam go dla świnki, to wyleciało z niego jakieś skrzydlate coś :P

Ja mieszam Xtravital z Xtravital care+ ( czasem jeszcze Rat nature) i dodaje jeszcze trochę słonecznika i dyni i przynajmniej miska jest pusta (nie licząc łupinek :P). No i do tego żwirek, i to wszystko co szczurasy uwielbiają, czyli jakieś smakołyki, gerberki :) Czyli ja wydaję może nie sto ( bo mam tylko dwa szczury) ale jakieś 30-50 zł miesięcznie :P 10 zł to ja wydaję na dwie paczuszki dropsów :D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Layla »

Nie wiem, czym można karmić szczury i na czym je trzymać, że się wydaje 10 zł na miesiąc. Moja ściółka kosztuje 13,50 O_o
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: alken »

Vicka211 pisze:
Izold pisze:
Sunia01 pisze: 10 zł to ja wydaję na dwie paczuszki dropsów :D
Dokładnie :P
Jakby się uprzeć to można i nic na szczura nie wydać, ale zakładam, że jak się zwierzę weźmie to trzeba mu zapewnić jak najlepsze warunki. Nie mówię, że osoba która wydaje 100 zł jest lepsza dla zwierząt niż taka co wydaje dużo mniej, ale jakaś granica tego jest. Karma plus ściółka- czyli to co najważniejsze- powiedzmy najtańszy ale w miarę dobry żwirek- 13-14 zł (pet's dream na przykład) plus karma np. Rat Nature 15 zł- czyłi jakby na to nie patrzeć wychodzi 30 zł na jednego szczura. Można zmniejszyć te koszta ewentualnie kupując hurtowo większe ilości i korzystając z promocji i rabatów.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Izold »

Dziś byłam w zoologu, gały mi zbielały jak zobaczyłam ceny tych polecanych karm i drobiazgów.Kupiłam marchewkowe croksy -tanie nie są ale kupilam -6 zł (Wirus i Kwasek właśnie się czają żeby zabrać porcję Omleta który jeszcze je.) i karme Rat nature (na górze pisze Prestige a na dole Versele Laga) za 18 zł. Droższe niż Rat complete nawet...Zaraz posprzątam im i włoże nowe jedzonko. :)
Później jeszcze idę po chrupki z dodatkiem serka VitaKraft bo są w miare tanie jak na moje oszczędnosci spod łóżka które został dziś już wystarczająco naruszone... ;)

Sunia : ja za 10 zł mam paczuszkę dropsików i trocinki Vitapolu.Za 10 zł nie utrzymasz nawet chomika, A co dopiero szczura.Szczur musi mieć dobrą karmę by w jego organizmie wszystko było ok,a nie jakiś szit za 2.50...
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Nue »

Jak się oszczędza na jedzeniu i kupuje byle jaką ściółkę, to najczęściej zaoszczędzoną kasę wyda się z nawiązką u weta. Inna sprawa jednak to kwestia, czy osoba, która kupuje szczurowi najtańszą karmę itp. będzie skłonna zapłacić słony rachunek za leczenie ogonka...?
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Mycha »

Prestige jest na allegro w paczkach 10 kg za ok 130zł - można zaoszczędzić, ale pod warunkiem jak się ma więcej szczurów i karma "schodzi szybko" bo trzeba przecież to pożywienie przechowywać.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Izold »

Nue pisze:Inna sprawa jednak to kwestia, czy osoba, która kupuje szczurowi najtańszą karmę itp. będzie skłonna zapłacić słony rachunek za leczenie ogonka...?
Też się zastanawiam. :)
Chociaż bardzo w to wątpie,jeśli się oszczędza na ogonkach to weterynarz będzie zmorą której będzie się unikać.
Był już temat o właśnie takim przypadku :
'Do weterynarza nie pojade,bo sporo kosztuje.' :-\
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: tamiska »

Zwykle takie osoby ktore nie martwia sie o jedzenie i o sciolke maja tez gdzies choroby swoich zwierzat.

Ja kupuje polecana karme Snack Crispy ktora kosztuje 13 zl, ale nie dlatego ze tanio tylko dlatego, ze moje dziadki tylko to jako tako jedza. Wczesniej byly karmy nawet za 24 zl. Poza tym smakolyki, beta glukan, ktory mam ciagle pod reka w razie kataru ( u ok 2 letnich szczurow nie ma zartow z przeziebieniami), jodyna, rivanol, panadol dla dzieci, vibovit. Najtanszy dobry zwirek kosztuje 13 zl. Poza tym byl taki okres, ze ogonki chorowaly mi grupowo i wydawalam z bolem ale wydawalam ponad 300 zl plus nieplanowane operacje, rzeczy do klatki, ktore szybko sie niszcza, nowa wieksza klatka ktora kosztowala pare stowek itd., itd. Nie liczac zniszczen.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Izold »

tamiska pisze:panadol dla dzieci
Na cóż panadol?
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: tamiska »

Na to, ze jak szczur w nocy zachoruje to panadol zbija goraczke i usmierza bol np. po ugryzieniu, czy rozne inne bole.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Izold »

Ojej,będe musiała sie zaopatrzyć :)

Wczoraj wydałam 50 zl na same przysmaki,+ 20 zł Versele Laga ::)
Zadowolona nie jestem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”