Petycja do allegro

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

maille
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 6:53 pm

Re: Petycja do allegro

Post autor: maille »

fenomenalna90 pisze:[ciach!]
Zastanawiam się czy to pudełko naprawdę jest humanitarne....

Link wycięty. /Agata
Przeważnie tak, zwierzę musi dotrzeć żywe więc paczka musi być dobrze zabezpieczona, choć 10zł za przesyłkę to faktycznie za mało żeby wysłać z opcją ostrożnie, żywe zwierzę (bo taka opcja jest na Poczcie Polskiej). Humanitarnym transportem za 10zł może być wysyłka pks, kierowca trzyma pudełko obok siebie, a poinformowany co w nim jest będzie uważał, to chyba najlepsza opcja wysyłania żywych zwierząt.
W terrarystyce to normalne, że wysyła się zwierzęta, wysyłka pająków czy małych węży albo jaszczurek to rzecz powszednia i zupełnie normalna, jeśli temperatura jest odpowiednia, a pudło zapakowane tak, że nic nie ma prawa go zgnieść a zwierzak się nie poobija to nie jest to żadną tragedią (oczywiście ssaka nie da się w taki "bezpieczny" sposób zapakować bo nie owiniemy szczura w ręczniczki, waciki itp.). Ryzyko istnieje zawsze ale jak mamy przepłacać w zoologicznych to wolimy sprzedaż wysyłkową. Ptasznik, którego ja kupiłam za 30zł na Allegro w zoologicznym jest za 250zł czyli kwota za którą mam w pełni urządzone terrarium dla pająka i z pająkiem.

Izold niestety prawdą jest, że nie każdy wąż będzie jadł mrożonki. Węże bywają wybredne, mogą np. jeść tylko myszy a szczura nie ruszą bo coś im nie pasuje, tak samo mogą nie chcieć jeść mrożonek. Ja mając takiego węża pewnie starałabym się go do nich przekonać ale widząc, że zwierzę mi marnieje w oczach a jest zdrowe to nie mogłabym też pozwolić mu umrzeć z głodu.
Mój ptasznik może być cholernie głodny ale myszy martwej nie ruszy, zdechnie z głodu ale nie zje i nie ważne jak długo będę mu nią machać przed "nosem", nie ruszy i już a niech tylko podam drewnojada to atakuje w oka mgnieniu. Na szczęście z wężem nie mam problemów i wcina mrożonki.

Tak na marginesie Wasza petycja mówi o czymś na co Allegro w ogóle nie ma wpływu czyli na to co się dzieje ze szczurem, oni nie są odpowiedzialni za to co robią kupujący, nikt nie łamie tam żadnego z artykułów które podajecie, to tylko pośrednik który nie ma wpływu na uśmiercenie zwierzęcia, nawet nie jest pewne czy ono zostanie faktycznie uśmiercone.
Poza tym ile jest tam ofert z żywymi szczurami na karmówkę? Jedna, dwie? Na Allegro raczej wystawia się nadwyżki, bo rynek zbytu jest zupełnie gdzie indziej - na forach terrarystycznych, giełdach, poczcie pantoflowej. Nawet gdyby Allegro jakimś cudem wprowadziło zakaz to nie zmieni to niczego.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Petycja do allegro

Post autor: Izold »

maille pisze:Ja mając takiego węża pewnie starałabym się go do nich przekonać ale widząc, że zwierzę mi marnieje w oczach a jest zdrowe to nie mogłabym też pozwolić mu umrzeć z głodu.
Zwierze mając pełną miskę nie zdechnie z glodu, uwierz mi.Mój pies,mały kundelek już po pół roku zaczęło mu się wybrzydzanie.Miała podniebienie delikatniejsze niż królowa,a kiedy podtykaliśmy jej to co jadł nasz poprzedni pies czyli ryz z wątróbką i warzywami patrzyła na nas jakbyśmy jej kupe podtykali pod nos,az ja się wnerwilam i po prostu nałożyłam jej tego ryżu i zostawiłam w misce.Poczula się głodna i przez 3 godziny nie ruszyła miski a kiedy ja jadłam patrzyła na mnie jak biedny pies którego głodzą.Ale byłam nieugięta,i nie dałam nic jej.a kiedy w nocy wstałam do łazienki miska byla czyściutka WRĘCZ wylizana do czysta.
Tak samo bylo ze szczurami,zrobiłam im małą głodówke,chlebek i woda, (kiedy na suchy chleb patrzyły z odrazą,a na karme za 12 zł jak na paprochy z podłogi ) to po kilku godzinach po chlebku nie było śladu,nawet po skórce. I jakoś do dzisiaj lubią chlebuś,i zjedzą każdą karme bo widzą że jeśli nie będą chciały powrócimy do głodówki jednodniowej -więziennej -chlebek i woda.
maille
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 6:53 pm

Re: Petycja do allegro

Post autor: maille »

Izold w przypadku węży czy pajęczaków to się nie sprawdza. One po prostu nie identyfikują tego co dostają jako pokarmu i wtedy nie ma wyjścia. Możesz sobie machać, podgrzewać, czy prowokować nawet zwierzę do ataku ale to nic nie da, nie zje.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Petycja do allegro

Post autor: Izold »

W przedszkolu nie lubiłam rosołu,a musiałam go jeść.Czyli jednak się da. ;]
Mnie by nawet nie obchodzilo ze jest głodny - ma żarcie w terrarium - niech je i nie wybrzydza.
rexxx
Posty: 15
Rejestracja: sob cze 13, 2009 5:47 pm

Re: Petycja do allegro

Post autor: rexxx »

Zastanawia mnie jaki jest sens trzymać w domu egzotyczne zwierze?? Wąż powinien żyć tam skąd sie go bierze. Trzymanie 3 metrowego pytona w domu jest zwykłą głupotą.

W Polsce z tego co wiem jest zakaz przywożenia egzotycznych zwierząt z zagranicy. Nie widzę wiec powodu zeby i węże były zakazane.
rexxx
Posty: 15
Rejestracja: sob cze 13, 2009 5:47 pm

Re: Petycja do allegro

Post autor: rexxx »

http://www.allegro.pl/item667127318_szc ... egusy.html

Takie coś znalazłem :( nie wiem czy allegro reaguje na coś takiego ale osobiscie urwał bym jajka!!!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Petycja do allegro

Post autor: smeg »

"zapewniamy bezpieczny i humanitarny transport." - no ciekawa jestem, jak wygląda humanitarny transport oseska bez matki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Olmer
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 15, 2009 11:01 am

Re: Petycja do allegro

Post autor: Olmer »

Po pierwsze przesadzacie z tym duszeniem. Zabrzmi to dziwnie, ale dusiciele nie zabijaja przez uduszenie. One dysponuja taka sila ze sa w stanie zwierze zmiazdzyc i przerwac rdzen kregowy.

Po drugie jak juz wczesniej zauwazono - i tak nie wiadomo co kto bedzie robil ze zwierzeciem ktore zakupi. Po trzecie to dla mnie nienormalne by byc maniakalnie zapatrzonym w szczury, wydawac fortune na udziwnienia pokarnowe a wezom kazac jesc mrozonki. Nie podoba sie to ze w srodowisku naturalnym szczur ma szanse ucieczki a w terrerium nie? W terrarium nie ma wolno zyjacych szczurow a w srodowisku naturalnym sa. Zatem trzeba je do terrerium dostarczac. Conajwyzej jak juz ktos jest taki pro-natura niech kupi kilka szczurow i symulujac srodowisko naturalne losuje ktorego waz zje. Reszta bedzie jako ta ktorym sie udalo uciec :P To oczywiscie zart.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Petycja do allegro

Post autor: Mycha »

Olmer, cała różnica polega na tym, że gady to dzikie zwierzęta a szczury to zwierzątka udomowione. My trzymamy w domach zwierzątka od lat oswajane i hodowane. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki i rzeczywiście szczury w naszych domach są szczęśliwe. Dbamy o to, aby miały towarzystwo, dogadzamy im w kwestii żywienia i pozwalamy na wielogodzinne sparcery w domach. Szczury ludzi się nie boją - lgną do nas - a nie, tak jak pupile terrarystów często mają tylko przez sekunde wrzucany pokarm przez uchylona szybkę terarium. Wielu terrarystów nigdy nawet nie dotyka swoich zwierząt (zresztą wiem, że sa gatunki, których dotykać się nie powinno) a oswojone szczury uwielbiają pieszczoty albo przynajmniej nie traktują właściciela jak intruza.
Stąd też uważam, że trzymanie gadów w domu nie jest etyczne. Sami pozamykajcie się w malutkich pokoikach i siedźcie tam przez całe życie x.x
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Petycja do allegro

Post autor: alken »

Skoro Ci się to nie podoba, Olmer, to po co się udzielasz?

To jest forum miłośników szczurów a nie strona z przepisami na potrawy dla gada. Ja na stronę terrarystów nie zaglądam bo nie mam takiej potrzeby. Nie mam też potrzeby logować się tam, żeby wyrażać swoje poglądy na temat hodowli takich zwierząt, a jestem zdecydowanie na NIE.

Miłośnicy szczurów dbają o szczury, a pająków węży itp- o swoje zwierzaki. Nam sie nie podoba karmienie szczurami, Tobie nie podoba sie karmienie mrożonkami. No i cacy, po co się podniecać niezdrowo. Rozmowa z Tobą może się skończyć jedynie kłótnią, bo każda strona ma swoje argumenty.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
2iza
Posty: 210
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:38 am
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Petycja do allegro

Post autor: 2iza »

Jestem jak najbardziej przeciwna sprzedaży żywych stworzeń ,przez allegro . Samo to ,że takie stworzenie musi być zapakowane i wysłane jak dla mnie jest mało humanitarne ,a co dopiero jak są to oseski :o >:( Jestem przerażona ,że dochodzi do czegoś takiego . Rozumiem ,węże i pająki to są też żywe stworzenia ,które muszą coś jeść ,ale z tego co wyczytałam nie koniecznie muszą to być żywe szczurki czy też inne... Słyszałam również ,że szczurki np. można usypiać w komorach gazowych ( czy coś w tym stylu) To już jest bardziej humanitarne ( ale dalej jakoś do mnie nie przemawia) Straszne to wszystko tym bardziej ,że tych stworzeń pokarmowych jest dużo więcej niż stworzeń które mogłyby je zjeść . Jak dla mnie to wszystko jest bardzo masakryczne ,zabijać jedno stworzenie żeby nakarmić drugie (co w tym za przyjemność ,bo jak dla mnie żadna )
Obrazek
Awatar użytkownika
Melody
Posty: 82
Rejestracja: pt lip 17, 2009 12:13 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Re: Petycja do allegro

Post autor: Melody »

No właśnie..też nie widzę sensu w tym jak można trzymać 4 albo i nawet 8 metrowego pytona w domu. Choć z jednej strony rozumiem takich ludzi o tak dziwnych upodobaniach...przecież nie każdy uważa takie małe stworzonko jak np. mysz lub większych rozmiarów taki szczurek za coś miłego. Rozumiem takich ludzi lecz zazwyczaj kończy się to u mnie zignorowaniem ich...nie wiem dlaczego sie tak dzieje. Allegro powinno jak najszybciej zabronić handlowania takimi stworzeniami ! Jak to brzmi : Żywa karma dla twojego zwierzaka ,tylko u nas świeży żywy pokarm ?! >:( ??? Dla ludzi z sercem dla zwierząt futerkowych jest to coś okropnego.... Myślę jednak ,że takie coś nie jest normalne...Lecz fakt ,że taki boa to zwierze żywiące się takimi stworzonkami to coś normalnego dla tych ludzi ,którzy je hodują i nie robi im to różnicy czy wpuszczą żywe zwierze czy tez w formie zmarłego zwierzątka...Nic przecież na to nie poradzimy bo tak natura nas i te zwierzęta stworzyła... :-\
„Wytrwaj tę walkę(…) a po wewnętrznej burzy ujrzysz w duszy i sercu stateczną pogodę.”
Edmund Bojanowski
cyan
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 26, 2008 11:29 am

Re: Petycja do allegro

Post autor: cyan »

Nie rozumiem o co cały spór.
Węże będą jeść szczury, myszy, kurczaki, świnki morskie, bo taka ich natura i koniec. Jeśli chodzi o kwestię transportu to się w 100% zgadzam.
Jednak czy tego chcecie czy nie, to oseski (sama za tym nie jestem) będą wysyłane pocztą, jak nie na allegro to gdzie indziej.
Nie rozumiem też sporu między "miłośnikami szczurów" a terrarystami, przecież hodujemy zwierzęta i już. Sama hoduję szczurki, pająki, jaszczurki i inne.
Porównywanie szczura do gada czy pajęczaka to jakaś paranoja, a zwłaszcza komentowanie takich sformułowań czy tworzenie jakiś historii przez osoby, które na temat terrarystyki nie mają zielonego pojęcia. Nie rozumiem tego stwierdzenia, że terraryści "męczą" swoje zwierzęta! Terraryści dbają tak samo o swoje zwierzaki jak wy/my o wasze/nasze, zapewniamy im godne warunki, najlepszy pokarm, odpowiedni wybieg. Każdy zwierzak potrzebuje innych warunków do życia, jak i miłośnicy sczurów i terraryści zapewniają swoim pupilom te warunki. A to że wąż czy też jaszczurka nie jest tak towarzyskim zwierzakiem to taka jej natura, dlatego terraryści "nie bawią" się ze swoimi zwierzętami (dla dobra zwierząt, nie mylić zabawy z wypuszczaniem zwierzaka na pokój). Ja czasami dla przykładu wypuszczam swoje jaszczurki na spacer po pokoju wiem, że to lubią, znam osoby które wypuszczają węże. Proszę więc o nie komentowanie lub nie poruszanie tematów o których nie ma się zielonego pojęcia.
Myślałam, że ignorancja to najwieksza ludzka wada. Teraz widzę, że jest to negacja, negacja czegoś o czym nie ma się pojęcia.
Czasami wydaje mi się że czytam tu dzieci pięcioletnie, które nie lubią szpinaku którego nigdy nie próbowały.
Szisha
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 20, 2010 1:04 pm

Re: Petycja do allegro

Post autor: Szisha »

Otóż nie zgadzam się z tobą w zasadniczej kwestii. Nie powinno skazywać się na powolną męczarnię, śmierć, szczurka czy to myszki duszonej przez węża. Nie powinno wrzucać się żywego stworzenia do akwarium. NO i jest zasadnicza różnica między wężami a szczurami. Węże to dzikie zwierzęta i ZAWSZE takie będą. Nie dają się oswoić, mogą jedynie tolerować obecność znajomego zapachu i ręki, która ich karmi. Szczury to zwierzęta bardzo inteligentne. Nie zasługują na taką straszliwą śmierć jaką fundują im bezmyślni miłośnicy gadów. Oczywiście, natura zawsze była okrutna i węże na wolności zawsze będą zdobywać sobie pożywienie. Jednak hodowanie szczurków po to, żeby żywe trafiły do akwarium to okrucieństwo. Poza tym jesteśmy na forum o szczurach i nie dziw się, że staramy się je chronić, bo je kochamy. Moim zdaniem gady są bezmyślne i instynktowne, natomiast szczury to zwierzęta inteligentne. Jedne z bardziej inteligentnych na świecie. I zrobię wszystko, żeby ludzie hodujący gady nie karmili żywymi szczurkami swoich węży itp. Skoro trzeba koniecznie zabijać je, można robić to humanitarnie.
Ziutek [*]
cyan
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 26, 2008 11:29 am

Re: Petycja do allegro

Post autor: cyan »

Wąż nie dusi powolnie swojej ofiary, to jest taki mały stereotyp którym wszyscy żyją. Otóż wąż dusząc ofiarę błyskawicznie łamie wszystkie kości łącznie z kręgosłupem (rdzeń kręgowy jest przerywany i następuje natychmiastowa śmierć). Łamanie i miażdżenie musi być na tyle dobre aby wąż mógł łatwo połknąć ofiarę.
Nie będę kwestionować sprawy inteligencji bo z pewnością szczury są inteligentniejsze, jednak nie można mówić że gady są bezmyślne!Bezmyślne to są pajęczaki, do rodziny Salticidae które potrafią już logicznie planować zasadzki itp ogólnie pierwsze "logiczne myślenie", które u owadów, zwłaszcza społecznych jest bardzo dobrze rozwinięte (jesteśmy przy bezkręgowcach), a im wyżej tym lepiej :D, ale nie o tym miało być.
Inna kwestią inteligencji jest to że szczur musiał zrobić coś z mózgiem, aby uciec (ochronić) przed swoim wrogiem naturalnym (nie w każdym przypadku się to sprawdza), z resztą podobnie jak człowiek (jemu się udało i to aż nad). Wracając do sedna, jeśli gad byłby tak inteligentny jak szczur to marne szanse widziałbym na populację tych zwierząt na wolności.
W przyrodzie jest zachowana równowaga i nie spierajmy się w kwestiach, które natura już wymyśliła.
Ewolucja jeszcze nie raz nas zaskoczy :D
Popierajmy humanitarność.
Tylko nie NEGUJMY się i nie skreślajmy z góry.

Btw. nie pisałam o tym, że karmienie węża żywym czy martwym pokarmem to coś dobrego czy złego.
Sama się zastanawiam co jest bardziej humanitarne, danie wężowi żywą mysz, czy wsadzenie jej do zamrażarki, czy walnięcie jej głową w blat stołu. (to są te najbardziej humanitarne metody)

P.S. Po tym co tu piszę pewnie będę zlinczowana czy coś, a ja tylko jestem naturalistką i nie chcę idealizować niczego. Taka jest natura, jej się nie zmieni i już.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”