Tupot Małych Stóp ^^ - REAKTYWACJA

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - zdjęcia str. 110 i str. 111

Post autor: Nina »

Och jej, jak ja lubie jak komuś sie moje dzieciaczki podobają :D Jak sie ma korbe na ich punkcie to sie chyba inaczej nie da ::)

Dziękujemy bardzo za pochwały :) Tym paniom przekaże, bo im nie grozi uderzenie sodówki do małych łepków ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - zdjęcia str. 110 i str. 111

Post autor: Magamaga »

Apla jest słodkim grubaskiem, Missy i Femi mają mądre pycholki - ja uwielbiam kaptury ze względu na moją słodką Milkę, a Choco to cuuuuudny rudziak!
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - zdjęcia str. 110 i str. 111

Post autor: zalbi »

Choco jest śliczna =)

a tupie głosno?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - zdjęcia str. 110 i str. 111

Post autor: Nina »

zalbi pisze:a tupie głosno?
Wszystkie głośno tupią swoimi małymi stopami ;D
A Choco dodatkowo jest bardzo terytorialna i tak śmiesznie znaczy, tupie i pociera łapkami podłoże :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
mantodea
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - zdjęcia str. 110 i str. 111

Post autor: mantodea »

wow jestem pod wrazeniem tak slicznej i licznej gromadki... ciekawia mnie dwie rzeczy: a mianowicie jak Ty te wszystkie szczurki rozrozniasz i w ilu klatkach je trzymasz?? :P
Ashley [*], Micra [*], Maniek [*], Sasha [*], Bianca [*], Ladiwa [*], Ernica, Franek, Gray
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - zdjęcia str. 110 i str. 111

Post autor: Nina »

Hm, jak rozróżniam? Różnie :) Np albinoski, są trzy, identycznej wielkości, identyczne zachowanie. Mitia nie ma kilku ostatnich kręgów w ogonie, więc jest łatwo. Kappa ma krótszy i bardziej okrągły pyszczek od Hikari, ale musze mieć je obie, żeby mieć pewność, która jest która ;)
Agutki, Ahaya ma cały ogonek ciemny, więc sie na swój sposób wyróżnia, w ogóle ma coś innego w pyszczku. Bąbla zrobiła sobie klona w postaci Ancory i żeby je rozróżnić, musze zobaczyć brzuch. Ancora oprócz łatki typowej dla berkshira ma jeszcze małą plamke ;)
Reszta to w sumie żaden problem, chociaż moja mama wcale nie kryje sie z tym, że myli huskulce (chociaż są zupełnie inne).
Obecnie mieszkają sobie w trzech klatkach (10/7/5). Jak dojadą chłopaki będą cztery klatki. Choć nadal mam nadzieje, na połączenie dwóch największych stad bab. Mieszkałyby sobie w siedemnastke w towerze a ja miałabym mniej roboty :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
mantodea
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - zdjęcia str. 110 i str. 111

Post autor: mantodea »

Podziwiam...
Życzę powodzenia w dalszej opiece nad ogoniastymi i buziaki dla caaaaałego stadka:)
Ashley [*], Micra [*], Maniek [*], Sasha [*], Bianca [*], Ladiwa [*], Ernica, Franek, Gray
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - zdjęcia str. 110 i str. 111

Post autor: Nina »

mantodea pisze:Podziwiam...
Nie ma co podziwiać ;) Z czasem jest sie w stanie coraz więcej poświęcić dla tych smrodów. Czasami aż zbyt wiele i trzeba sie porządnie otrząsnąć ;)

Od dwóch godzin łącze dziewczyny. Wymyłam połówke towera, zamontowałam dwie półki, same pręty stoją na łóżku, góra przykryta płytą wiórową, żeby można sie było łatwo do nich dostać. Szczury po kolei wrzucane do miski z ciepłą wodą z olejkiem migdałowym a później sru do klatki.
Nie ma miłości, ale poza sporadycznymi, niegroźnymi przepychankami, gdy ktoś komuś za bardzo wejdzie w droge, jest względny spokój.
W ten sposób chyba nigdy nie łączyłam szczurów. Ale w tak dużym stadzie nie da sie łączyć na neutralu. Nie byłabym w stanie ich upilnować. Nie wychodziły razem, kompletnie sie nie widywały, nawet przez pręty.
No nic, zobaczymy jak będzie wieczorem, bo teraz pora spania i sie pokładają.
Kciuki mile widziane ;)
Chciałabym mieć klatke mniej i zgrane, 17-szczurowe stado :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Łączymy sie

Post autor: pin3ska »

Moja metoda, tylko ja bez olejku dawałam, bo szczury potem długo mi smierdziały :P wole ich naturalny zapach :P

Mi sie udawało, wiec tobie na pewno tez, zwlaszcza, ze baby to jednak troche mniej bojowe są :) Do takiego łączenia trzeba miec zimna krew ;D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Łączymy sie

Post autor: Nina »

Ja też wole naturalny zapach, ale jeśli oba stada będą pachniały po swojemu to ich nigdy nie połącze.
Ja wiem czy samice są mniej bojowe? Łącze je już prawie pół roku i nic... Moje baby tłuką nawet dzieci :-\

Puszą sie małe flądry :-X
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Łączymy sie

Post autor: odmienna »

wierzę, że się uda i trzymam za to kciuki :) .
Pora znakomicie wybrana, bo teraz im się nie chce awanturować a wiadomo, ze jak się rozsądna istota "prześpi z tematem" to potem do niego (tematu) rozsądniej podchodzi ;)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Łączymy sie

Post autor: pin3ska »

odmienna pisze: Pora znakomicie wybrana, bo teraz im się nie chce awanturować a wiadomo, ze jak się rozsądna istota "prześpi z tematem" to potem do niego (tematu) rozsądniej podchodzi ;)
Szczur, ktory widzi, ze ktos wlazł na JEGO teren nie jest zbyt rozsądnym stworzeniem. Kilka najbardziej cholerycznych u mnie w takim momencie ma żądze mordu w oczach (i niestety probują tez przejsc do czynów), ktorą ja musze przez około 2 tygodnie udaremniac :P Potem nowi zostają przyjęci do stada przez zasiedzenie O0
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Łączymy sie

Post autor: Nina »

Ja już na prawde chciałabym mieć choć troche spokoju :(

Bąbla ma guzka. Wczoraj był niezauważalny, dzisiaj już go lekko widać. Miejsce to samo co u Missy, między przednimi łapkami.

Jeśli jutro będzie w miare chłodno, może wybierzemy sie do dr Piaseckiego...

Echh, aż straciłam cały zapał, który towarzyszył mi od rana.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Łączymy sie

Post autor: merch »

Trzym się Nina Babla ok rok i 4 miechy ?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Łączymy sie

Post autor: Nina »

Tak, Bąbla ma rok i 4 miesiące.


Dałam za wygraną :-\ Chyba zrobiłam sie za miękka na łączenie. Nic to, będe miała 4 stada...
Kurcze no, nie mogłam patrzeć na Choco uwięzioną na dole towera, przestraszone, fukające eFki i Coco, która tłukła wszystkie szczury z drugiego stada. Taaak, ta Coco, która boi sie ludzi i jest największym płochliwcem wśród moich szczurów. Zrobiła nawet dziure w Elishce, małą bo małą, ale musiało zaboleć bo Elish sie wydarła i po otworzeniu klatki wypadła mi przerażona na ręce cała sie trzęsąc ::)
Mogłam zostawić trzy labinki w towerze, ale one sie fajnie dogadują ze swoim obecnym stadem. No i pasują gabarytami, nie są o 200-300g mniejsze od reszty, tylko o jakieś 100-150g.

Ide odsapnąć, bo aż sie zmęczyłam tym pilnowaniem ich.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”