Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cos

Robalki

Post autor: cos »

A jak przekonać mamę która nie cierpi owadów do zkupu owada na pokarm. Czy sczuras na pewno będzie jadł owada?
philosophos

Robalki

Post autor: philosophos »

Zje ze smakiem. Najpierw ogłuszy go uderzeniem łapkami a potem skonsumuje "na żywca"...
cos

Robalki

Post autor: cos »

Dzisiaj kupiłem szczuraskowi wochobasa ale nie wiem czy gryzie na razie jest na stoliczku. Czy wochobasy gryzą :?:
zabulec

Robalki

Post autor: zabulec »

Ja od czasu do czasu daje moim szczurasom surowa wątróke. Wcinaja jak glupie :) Watrobka ma dużo zelaza i poprawia stan krwinek w organizmie. Polecam.
Swiarszcze i np maczniki (z tym ze maczniki sa ciezkostrawne wiec ostroznie) sa dal szczurzakow przysmakiem. Potwierdzam
Niektorzy polecaja tez sloimaki bezmuszlowe i dzdzownice
JaszczurkA

Robalki

Post autor: JaszczurkA »

Przypuszczam, że ten wochobas ;) to zoophobas inaczej nazywany drewnojadem bądź drewniakiem - taka duża larwa chrząszcza. Nie ma szczurem żadnych szans ;)
cos

Robalki

Post autor: cos »

Wochobas to taki biało-brązowy robak który ma 6 nóg i jest podobny do gąsienicy.
JaszczurkA

Robalki

Post autor: JaszczurkA »

Coś, to zoophobas :) To jest larwa chrząszcza, przechowuje się je w próchnie drzewa.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Robalki

Post autor: Mycha »

Hey
Bo widziecie... ja owady lubiem. Mam do nich sentyment- kiedyś hodowałam cykady i nie dam ich szczoorkom...
Mięso próbowałam dawać, ale te moje kochasie wątróbki nie jedzą- poprostu zostawiaja. Co innego z tą papką- am am i nie ma :wink:

Daję im mięsko raz na dwa tygodnie
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
fiflok

Robalki

Post autor: fiflok »

raz na dwa tygodnie?
ja staram se dawac mojemu co dzien
ale nie duzo i male porcje ,no i inne rzeczy ktore lubi
Jolka

D?d?ownice i ich podawanie ...

Post autor: Jolka »

Witam :)
Ja mam pytanko dotyczące dżdżownic. Moja Nelly bardzo je lubi i dostaje tak mniej więcej jedną średnią dżdżownicę dziennie, chciałam się zapytać czy to nie za dużo jak na 1,5 miesięcznego szczurka i czy taka dżdżownica jest chociaż pożywna ?? Czy ktoś może wie jakie składniki odżywcze mają dżdżownice ?? Czy szczurki jedzą je tylko dlatego, że je lubią bo im smakuje czy one tego potzrebują do prawidłowego rozwoju ??
Pozdrawiam:
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

Robalki

Post autor: niemfa »

hm....czyli swierszcza zlapanego na polu moge spokojnie dac swojemu szczooraskowi?
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Metztli

Robalki

Post autor: Metztli »

powinien to przeżyć :P
a tak na marginesie to jaka jest różnica między tymi "świerszczami sklepowymi" a własnoręcznie dorwanymi na polu ?? :lol:
nie ufajcie we wszystko co kupujecie w sklepie niezależnie jakim...
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Mucha fee ???

Post autor: oliwi@ »

Chodzi o to że pewnego dnia mój Miki polował na muchę (strasznie tłustą) która wleciała do jego klatki. Mysza poskakał po klatce w pogoni za muchą ale jej nie złapał. I teraz pytanie. Czy gdyby ją złapał i schrupał to mogło by mu to zaszkodzić ?? ?? ??
Agatra
Posty: 120
Rejestracja: czw lip 17, 2003 2:27 pm

Robalki

Post autor: Agatra »

Jeżeli mozna szczurkom dawać różne robaczki, to chyba jedna mucha mu nie zaszkodzi. Chociaż z drugiej strony muchy przenosza różne syfy.
Mi się zdaje ze nic by my nie było.
['] Layla [']
['] Lloyd [']
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Robalki

Post autor: jokada »

ja bym tam muchy nie dawała :? takie to to paskudztwo

ale inne "chodzące mięsko" ;) to czemy nie
Olaf na tego typu atrakcje rzuca się łapczywie
jak na razie na swoim kącie ma ćmę i konika polnego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”