Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Ressa »

Hmm, to zależy również od szczurka. Panowie Snickers i Twix nie wykazywali żadnej agresji wobec mnie, jedynie cały czas tłukli się między sobą. W nocy to było tylko 'kwik, kwik'. :D Osobiście wole wacki :-X
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Roba$
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 27, 2009 6:04 pm
Lokalizacja: P-ń

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Roba$ »

Hehe...w sumie w moim życiu napotkałam 5 samiczek i żadna jeszcze mnie nie ugryzła tylko najwyżej otworzyła pysk i chwyciła ząbkami tzn. otarła gdyż pewnie palce mi pachniały jedzeniem ;) Ale nigdy nie ugryzła ;D U samców nie słyszałam jeszcze jakiegoś wieku dojrzewania związanym z gryzieniem :-\
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: zalbi »

Jogi pisze:]
Proszę bardzo o szybką odpowiedz. ]
ale i tak zanim zaadoptujesz z forum bądź zapiszesz się na rodowodowy miot to troszkę minie, więc gdzie ci się tak spieszy?

ja osobiście wolę samce..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Nina »

Jogi pisze: Miałam dostać samczyka, ale
martwi mnie okres dojrzewania, że szczurek będzie mnie gryzł itp.
Chciałaś napisać samczyki i szczurki, prawda? ;)
U części samców zdarza sie nasilenie agresji w wieku dojrzewania, ale raczej między sobą. Spotkałam sie z jednym, może dwoma przypadkami, gdy dotychczas łagodny samiec dojrzewając zaczął być agresywny wobec ludzi.
Czas trwania 'burzy' jest różny...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Mucha321 »

Ja uwielbiam (a wręcz ubóstwiam) szczurzych facetów. :D Może i więcej sikają ale (mimo wszystko) mam do nich ogromną slabość. ;)
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Olcccccia
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 21, 2009 8:20 am
Lokalizacja: Pasłęk

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Olcccccia »

Ja mam samiczki i są bardzo kochane przychodzą same do mnie na kark lub na kolana i moge je miziac do woli sa bardzo pieszczotliwe i całuśne :) Nie wiem jak jest z samcami o takiego nie posiadałam
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: glucjan »

Olcccccia pisze:Ja mam samiczki i są bardzo kochane przychodzą same do mnie na kark lub na kolana i moge je miziac do woli sa bardzo pieszczotliwe i całuśne :) Nie wiem jak jest z samcami o takiego nie posiadałam

No widzisz Olcccccia a chcialas samca na poczatku:) wszystkie szczurki sa kochane, bez wzgledu na plec. Moje samce mnie stale oblewaja, raz wiecej, raz mniej, nie wiem jak to jest z samiczkami, nie mialam nigdy. Ale jesli szczurki czuja Twoja milosc, potrafia sie odwdzieczyc po stokroc:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Olcccccia
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 21, 2009 8:20 am
Lokalizacja: Pasłęk

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Olcccccia »

No u mnie jedna samiczka Olinka jak biega po łózku np. to co jakis czas przebiega po mojej rece i zostawia kropeleczke :P
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Nina »

No to mam porównanie między stadami babskimi a samczym :) Wszystkie dorosłe, ale dość młode.
Różnice widać na każdym kroku. Po wejściu do pokoju: samice sie zrywają, albo chociaż podnoszą łepki sprawdzając kto przyszedł i czego chce. Chłopaki śpią. Otwieram klatke w porze spania: samice sie zrywają i chcą wyjść. Samce śpią. Sypie żarcie: samice pędzą do miski. Samce sie budzą :D
Ogólnie samcole to, jak to mówi moja mama, naleśniki. Rozwalą sie w hamaku czy koszyku i nic ich nie obchodzi. Można pomiziać, wziąć na ręce i wymiętosić. Nie sprzeciwiają sie za bardzo, nawet czasami wyglądają na zadowolonych ;) Straszni z nich syfiarze ::) Robią wszędzie gdzie popadnie, włącznie z hamakiem, który uwielbiają... Noo, wszędzie poza kuwetą. Chipsi odkąd przyjechali jest czyściuteńkie....
Samice to żywe sreberka. Wszędzie ich pełno i wszędzie wlezą. Nie usiedzą w miejscu kilku sekund, chyba, że śpią. Moje dają sie wymiętosić, ale wiem, że nie ze wszystkimi sie tak da ;)
Na pewno łatwiej by mi było zrezygnować z samców. Nudziłabym sie z wyłącznie samczym stadem.
A tak mam 2w1. Energiczne baby, z którymi nie moge sie nudzić i samców, których moge w każdej chwili wymiziać ;D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Izold »

zalbi pisze:ja osobiście wolę samce..
Ja również,są bardziej przymilne,i przytulasne.Samice sa ruchliwe,wszedzie ich pełno.
Samce wolą spać,a samice biegac w poszukiwaniu budulców na gniazdo albo jedzonka.

Musi być ich przynajmniej 2 tej samej płci.Śliczne przytulaki są na forum, i są już oswojone z ręką czlowieka.
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Minoo »

Izold pisze:
zalbi pisze:ja osobiście wolę samce..
Ja również,są bardziej przymilne,i przytulasne.Samice sa ruchliwe,wszedzie ich pełno.
Samce wolą spać,a samice biegac w poszukiwaniu budulców na gniazdo albo jedzonka.

Musi być ich przynajmniej 2 tej samej płci.Śliczne przytulaki są na forum, i są już oswojone z ręką czlowieka.
Zgadzam się.
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: glucjan »

Minoo pisze:
Izold pisze:
zalbi pisze:ja osobiście wolę samce..
Ja również,są bardziej przymilne,i przytulasne.Samice sa ruchliwe,wszedzie ich pełno.
Samce wolą spać,a samice biegac w poszukiwaniu budulców na gniazdo albo jedzonka.

Musi być ich przynajmniej 2 tej samej płci.Śliczne przytulaki są na forum, i są już oswojone z ręką czlowieka.
Zgadzam się.

ja tez, ale trzeba przyznac potulnym barankom, ze syfia jak zadne inne zwierzatka:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Babli »

glucjan pisze:

ja tez, ale trzeba przyznac potulnym barankom, ze syfia jak zadne inne zwierzatka:)
O tak! Tylko przez to, ich "nie lubię". Dwoje kastratów robi więcej syfu niż 8 bab :P A czterech z jajami ? Ola bogaa!
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Minoo »

Babli pisze:
glucjan pisze:

ja tez, ale trzeba przyznac potulnym barankom, ze syfia jak zadne inne zwierzatka:)
O tak! Tylko przez to, ich "nie lubię". Dwoje kastratów robi więcej syfu niż 8 bab :P A czterech z jajami ? Ola bogaa!
A ja się cieszę, bo przynajmniej mam kogoś kto lubi to samo co ja. Nawet z okruchami chleba i spiżarką pod kołdrą wytrzymam. W moim pokoju i tak i tak nie było by widać podłogi i czy to kocyki i/lub hamaki czy ubrania i/lub poduszki i/lub torby to rzadna różnica.
I tak często zmieniam chomikowi wióry więc w szczurowej też zmieniam.
Tylko kupy na dachu domku doprowadzają mnie do szału.
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: glucjan »

Ressa pisze:Hmm, to zależy również od szczurka. Panowie Snickers i Twix nie wykazywali żadnej agresji wobec mnie, jedynie cały czas tłukli się między sobą. W nocy to było tylko 'kwik, kwik'. :D Osobiście wole wacki :-X
U mnie podobnie, ani jednego ugryzienia, miedzy soba owszem, ale jedynym takim malym mankamentem, ktory juz im przeszedl, bylo lekkie kasanie palcow u stop, ciezko bylo im przejsc obojetnie:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”