Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Shiro
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 23, 2009 6:11 pm

Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Shiro »

Witam!
Mam problem z moją szczurką, mam ją jużod dobrych 4 - 5 miesięcy, ale ona nadal jest jakby niezainteresowana. Chodzi o to że gdy ją wypuszczam by sobie pobiegała po domu, zaraz chowa się w jakiś kąt, gdy chce ją nakarmić poza klatką - nie bierze jedzenia, jak wezmę ją by pobiegała przy mnie na biurku zaraz sika mi na klawiaturę albo myszkę, nie reaguje na swoje imię chociaż ją uczyłem, nie angażuje się w żadne zabawy, gdy tylko ją puszcze to ucieka w zakamarki nie chce niczym się bawić do tego serce jej wali jak porąbane. To wszystko po 5 miesiącach u mnie... po prostu nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, wszyscy piszą jakie to ich szczurki są mądre, co potrafią, jak się bawią itp.. a moja.. moja jest taka dziwna..
Z góry dzięki za pomoc
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Izold »

Wiesz że miałam podobnie?
Moja szczurka Tequila kiedy została wypuszczana,chowała się przede mną, nie reagowała na imie(do tej pory nie reaguje,wszystkie reagują na cmokanie.Może imie ma za długie i to dlatego? ),nie chciała się bawić,była strasznie przerażona za każdym razem gdy mnie widziała.
Dopiero po dołączeniu do niej koleżanek stała się miłym i spokojnym szczurkiem. :)

Radze załatwienie jej kolezanki-szczur jest zwierzęciem stadnym,i zapewne Twój nie jest do końca oswojony,a z koleżanką bardzo szybko się oswoją. :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Cyklotymia »

Mój Moon też się podobnie zachowywał póki był sam. Teraz ma kolegę i od razu zrobił się śmielszy. Wiadomo, razem raźniej :) Zaadoptuj z forum koleżankę!
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: tamiska »

Pewnie dlatego tak jest, bo szczurka czuje sie samotna. Powinna miec kolezanke to pewnie by sie osmielila. Moze jak byla mala za malo czasu jej poswiecales i na oswajanie jej. Poczytaj dzial o oswajaniu.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Izold »

Nie mówiąc o tym że biedaczka została oderwana od matki i rodzeństwa,mieszka sama i jest jej po prostu nudno.
Kiedy Ty idziesz spać,właśnie wtedy szczur chce się bawić,a Ty nie możesz tego robić bo prawdopodobniej wykorkowałbyś z przemęczenia.

Skąd jesteś?
Shiro
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 23, 2009 6:11 pm

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Shiro »

Jestem z Gdańska
Problem w tym, że np. szczur mojej znajomej zachowuje się zupełnie inaczej, a też sam siedzi w klatce, biega po domu, je jej z ręki itp.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Izold »

Powtarzam:szczur jest zwierzęciem stadnym, i MUSI mieć towarzysza.

Jeśli takowego nie dostanie to częściej choruje,a czasem nawet dopadają choroby psychiczne.
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: glucjan »

Moj Glutek z kolei, mimo samotnosci byl bardzo wesolym, skorym do zabaw i pieszczot serduszkiem. Myslalam ze ma wszystko, ale teraz wiem to na pewno, odkad pojawil sie Donek w naszym domu, Glutek stal sie jeszcze fajniejszy, przytulasny, przekochany, uczy sie co prawda niektorych zlych nawykow od Donka, ktory jest straszliwym balaganiarzem. Obecnosc drugiego szczurka jest niezbedna dla prawidlowego rozwoju Twojego ogonka...
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: tamiska »

Sa rozne szczury. Jedne bardziej przywiazuja sie do ludzi inne bardziej przywiazuja sie do szczurow. Jednak faktem jest, ze szczury w grupie szybciej sie oswajaja i zachowuja sie inaczej.
Shiro
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 23, 2009 6:11 pm

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Shiro »

Taaak.. tylko kto da mi pieniądze na 2x częstsze kupowanie ściółki, jedzonka, a jeszcze nie daj boże klatka będzie za ciasna... chciałbym jej załatwić towarzystwo, ale warunki mi nie pozwalają.
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Mucha321 »

Shiro, skoro nie ma się warunków na dwa szczurki, to nie powinno się mieć nawet jednego, bo (choćbyś nie wiadomo jak się starał) nie dasz mu tego, co szczurzy towarzysz.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: alken »

Mucha321 pisze:Shiro, skoro nie ma się warunków na dwa szczurki, to nie powinno się mieć nawet jednego, bo (choćbyś nie wiadomo jak się starał) nie dasz mu tego, co szczurzy towarzysz.
dokładnie
nie mówiąc już o tym, że koszty wcale nie wzrastają drastycznie ( nie podwójnie przynajmniej)
pomyśl sobie za to, że w ciągu tygodnia można wydać na weta nawet 300 zł- stać Cię na to? bo to się może przytrafić nawet w wypadku posiadania jednego szczura.
skoro nie stać, to nie masz warunków na żadne szczury i tyle, niestety.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
FokaZZakonu
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 06, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Opole

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: FokaZZakonu »

Ej, strochę za ostro reagujecie...

Sama 2x miałam jedynaków i co? i żyly długo, były zdrowe, wesołe, ufne itp... Nie ma reguły... Co nie znaczy, że się z Wami nie zgadzam... Po prostu, zachowanie malucha zależy w dużej mierze od Nas samych. Trzeba spędzać dużo czasu ze zwierzęciem! i taka jest moja rada dla Ciebie Shiro, spędzaj jak najwięcej czasu ze swoim szczurkiem. Przędzej czy później nawiąże się między Wami więź....

Pozdrawiam :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Izold »

Kolejna wszystko wiedząca osoba. ;/
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: alken »

zastanawiają mnie osoby, które słyszą że szczury są STADNE i dalej uparcie twierdzą, że trzymanie szczura w pojedynkę jest ok
w takim razie trzymanie dziecka w piwnicy też powinno być na porządku dziennym, w końcu są różne dzieci, jedne lubią towarzystwo rówieśników, inne wolą gadać do ściany...
a fakt jest taki, że żadne stworzenie, które z natury jest społeczne, nie wybrałoby losu samotnika z własnej woli. więc może nie wybierajmy za nie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”