Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

m24
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 8:24 am

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: m24 »

sam go karmie,spzątam w klatce itp. i próbuje im wytłumaczyć że jak jestem w szkole,czy śpie (szczególnie ze teraz bede wracał do odmu koło 18) to szczurek jest samotny.Z klatką większą też nie problem bo mam i kase i miejsce.Ale po prostu sie nie da.Nic ich nie przekona.Jakby sie ich zapytać o racjonalne argumenty dlaczego nie,to powiedzą coś o częstszym sprzątaniu (co za problem) i że sie trzeba więcej zajmować (wręcz odwrotnie).I naprawde nie ma na nich sposobu.
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Akka »

ciężka sprawa :-\ ale może kiedy rodzice bardziej się przekonają do jednego, polubią go to w końcu się zgodzą na drugiego :) argumentów masz na forum mnóstwo, więc jedyne co możesz zrobić to drążyć. Ale wiem że rodzice bywają różni i różny ich stosunek do zwierząt. A może w okolicy mieszka ktoś kto ma więcej szczurków i mógłby Twoim rodzicom pokazać, porazmawiać z nimi że więcej ogonków to wcale nie problem. Pozostaje Ci próbować :)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
m24
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 8:24 am

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: m24 »

oni go lubią.mógłbym im pokazać 1000 opini ludzi którzy uważają że powinny być 2 szczurki,a oni wciąż to samo.taak jak wrócą to sie ich spytam po raz 100 i napisze co konkretnie powiedzieli.
Shiro
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 23, 2009 6:11 pm

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Shiro »

Dobrze rozumiem, ale jest jeszcze jedno małe stadko, które nazywa się "rodzice" i które jakoś nie jest zbytnio zadowolone z wieści o jeszcze jednym szczurku...

Może zapoznać Yumi z żółwiem brata? Nie mam pomysłów na to by była bardziej ufna, pare miesięcy u mnie a ona jak tylko wyjdzie na podłogę, ucieka w kąt...

Gdyby jeszcze ktoś z was miał szczurka do oddania na terenie Gdańska, to może.. najwyżej bym przedstawił rodziców przed faktem dokonanym..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: alken »

hm, no z żółwiem to szczur sie raczej nie zaprzyjaźni ;) będzie mu tylko dokuczał, zaglądał do środka i podgryzał skorupę ;D .

nie polecam stawiać rodziców przed faktem dokonanym, bo mogą się wkurzyć, poza tym nadwyrężysz w ten sposób ich zaufanie. proś, błagaj, urabiaj, argumentuj to odpowiednio, pokaż forum...może się uda jeżeli starsi nie są z kamienia ;)

a póki co spędzaj z małą jak najwięcej czasu, jak ją wyciągasz to usiądź z nią na wysokim krześle albo wannie żeby nie miała jak uciec, karm ją przysmakami- żeby była jak najblizej Ciebie :) powinno być dobrze.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
akimichi
Posty: 46
Rejestracja: śr sie 12, 2009 4:00 pm

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: akimichi »

Ja podobnie jak autorzy niektórych postów z tego tematu mam jedynaczkę. Jest wesoła lubi pohasać po kątach po moich ramionach a teraz nawet po klawiaturze dlatego co chwile wale w backspace ;) Zbudowałem jej tez nową dużo większą od poprzedniej klatkę i wydaje mi się że jej się podoba :) ale do czego zmierzam. Mimo tego że poświęcam jej dość dużo czasu i ma nowe ciekawe lokum to po ukończeniu kuracji (dopadł ją świerzbowiec) zadbam o to aby dostała współlokatorkę ,ponieważ widzę że gdy mam więcej zajęć i nie mam czasu jej pomiziać itd. siedzi zwyczajnie znudzona. A nowy ogonek zapewni jej na pewno stałą rozrywkę i tematy do popiszczenia ;)
[*] L'ka
m24
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 8:24 am

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: m24 »

A co do mnie,to mój tata ostatnio powiedział " przekonaj mame to pogadamy."On sie boi że 2 samce sie pogryzą,ale jak przekonam mame to moze sie uda.Bo 1 szczurka razem z tatą przemyciliśmy bez jej wiedzy >:D ale sie do niego przekonała ;D .
No cóż bedzie ciężko ale bede próbował :P .
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: Akka »

Skoro tata jest za tobą to w dwójkę łatwiej będzie przekonać mamę:)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
m24
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 8:24 am

Re: Mój szczurek i problemy z jego zachowaniem

Post autor: m24 »

łatwiej BYŁOBY przekonać bede musiał sam,po prostu jak ją przekonam to jemu to raczej nie bedzie przeszkadzać.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”