Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: tamiska »

To hodowla zrzeszona, czy ktos tak sobie w domu hoduje? Szczurek bedzie mial rodowod?

Co do uciekania na rece to ja robie tak, ze jedna reka przytrzymuje szczurka a druga zagradzam droge jak chce sie wspinac i szybko myje :)
Awatar użytkownika
martaa89
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:33 pm
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: martaa89 »

tamiska pisze: Co do uciekania na rece to ja robie tak, ze jedna reka przytrzymuje szczurka a druga zagradzam droge jak chce sie wspinac i szybko myje :)
U mnie niestety żadne przytrzymywanie nie działa, szczurasy strasznie panikują i za wszelką cenę próbują się na mnie wdrapać. Próbowałam różnych metod, niestety skutki zawsze były takie same tzn. po każdej próbie kąpieli szczurasów, wyglądałam jakby zaatakował mnie jakiś duży, dziki zwierz ;) blizny mam do dziś.
Jedynym sposobem w moim przypadku jest mizianie ich mokrą szmatką i to najlepiej kiedy siedzą na łóżku. Ot takie połączenie przyjemnego z pożytecznym :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Izold »

Ja namaczam takie waciki okrągłe ciepłą wodą i ich myje,bo kąpiel jest dla nich stresująca i w umywalce pływa mi pełno rzadkich bobków kiedy narobią ze strachu.ale z tymi wacikami to fajny pomysł,szczególnie jak jest ciepło to też tak szczura ochładzałam kiedy nie wpadłam na pomysł by latem wsadzać im zimny kafelek do klatki ^^ I przynajmniej nie bobkują ze strachu ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: yss »

bo to od góry trzeba przytrzymać, tak - powiedzmy - za kark :) ja trzymając kąpanego szczura trzymałam go za kark, osłaniając dłonią głowę. zachowywał się dużo spokojniej.
szczur i tak nas podrapie, ale na pewno mniej będzie tych szram.

metoda z wacikiem jest całkiem ok, jeżeli szczur jest fleja i się sam nie doczyszcza, w przypadku kąpieli ze względów zdrowotnych [problemy skórne], lub jak szczur uszlaja się w czymś szkodliwym, niestety waciki czy gaziki nie wystarczą :)

żeby pomóc szczurom w utrzymaniu czystego futra, można im wstawiać stabilną miskę z wodą do klatki. niektóre szczury lubią sobie szorować pyszczek i głowę w wodzie :) [skarpeta właziła do umywalki i prosiła o odkręcenie wody, bo lubiła myć sobie główkę w wodzie bieżącej :D ]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Izold »

yss pisze:jeżeli szczur jest fleja i się sam nie doczyszcza
Wirus woli spożytkować wolny czas w inny sposób : Obżeraniem się i leżeniem do góry brzucholem.W zasadzie czasem się że tak powiem 'odpicuje' że nie muszę go myć,ale czasem ma lenia i bezczelnie się kładzie kiedy go myje.A potem patrzy na mnie wzrokiem w stylu "bo po co ładnie się umyć?Przecież smrodek mi nam nie przeszkadza,czy nie tak?Czy nie za niego mnie kochasz?! " :D
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: kulek »

Czytałam gdzieś, że do kąpieli szczurka można używać szamponu dla dzieci - Bambi.
Ostatnio musiałam moją Febe "wyprać", bo ubabrała się cała w jogurcie (wpadła do kubka ;D) i użyłam właśnie Bambi. Szampon doskonale sobie poradził z nieczystościami na futerku Febe i pozostawił na nim miły zapach, który utrzymywał się do wejścia ogonka do klatki. Bo później to był ambaras ;D Próbowałyście kiedyś z Bambi? W sensie mycia szczurków ::)
Moja Febe strasznie nie lubi się kąpać, więc myję ją w skrajnych przypadkach (np. w przypadku zanurzenia całego tułowia szczura w jogurcie, tak, że szczurek nie dałby rady sam się z tego "wylizać" ;D).
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Izold »

A ja myje szamponikiem dla szczeniaczków Hilton ziołowym albo truskawkowym, dla szczeniaków z delikatną sierscia,i tez slicznie pachnie. :)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: tamiska »

Ja myje tak jak yss. Jak trzyma sie szczura mocno za kark i zaslania glowe i oczy oraz jak sie mowi spokojnie itd. I robi sie szybko i sprawnie wszystko to o wiele spokojniej idzie :) nie wolno tez gwaltownie polewac woda, a delikatnie to szczur nawet sie uspokaja.

Moje tez sa na mnie obrazone, ale szybko im przechodzi.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Izold »

tamiska pisze:szybko im przechodzi.
Moim szybciej przechodzi po jakimś małym kawałku szynki ;D :)
0emila1230
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 03, 2009 8:57 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: 0emila1230 »

Szczura można kąpać w szamponie dla dzieci 'johnsons baby' o_O ,,???
Bo ja swojego kąpie tak około dwuch lat i nic niema ;) (nie odpada mu sierść, niema uczylenia itp;))
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Izold »

Hm,nie mam pojęcia.Chociaż skoro myłaś go tym od "Dwuch" lat i nic mu nie jest to chyba znaczy że nie jest szkodliwe.
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: andzius »

Jestem tutaj pierwszy raz, więc pomyślałam, że się przywitam, a więc...
Witam! Mam małe zapytanie dotyczące kąpieli szczurka, mam 7 tygodniową samiczkę, jest u mnie od 1 sierpnia i jeszcze nie była kąpana. Czy nie jest na to za malutka? Proszę o szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: smeg »

Szczura nie trzeba kąpać, jeśli nie jest brudny, więc nie ma co się przejmować faktem, że "jeszcze nie była kąpana" ;) Zastanów się raczej nad adoptowaniem dla niej koleżanki, bo szczury to zwierzęta stadne i nie mogą żyć samotnie :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: andzius »

Wiem, ale moja mama stwierdziła, że klatka którą mam obecnie jest za mała na dwa szczurki, ale jakoś w marcu mam zamiar kupić większą klatkę i drugą dziewuszkę:).
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: smeg »

Do marca jeszcze 7 miesięcy, które Twoja szczurka będzie musiała spełnić samotnie. To prawie 1/4 jej życia, która spędzone w ten sposób na pewno nie pozostanie bez wpływu na jej zdrowie. Jakie wymiary ma Twoja klatka? Jeśli nie możesz dać jej szczurzego towarzystwa, to pomyśl o oddaniu szczurki komuś, kto zapewni jej odpowiednie warunki, bo szkoda męczyć zwierzaka ;) Szczurów nie kupuje się w sklepach zoologicznych, jeśli chciałabyś drugiego, to przejrzyj dział "Zwierzaki" na tym forum.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”