Szczur śniady, szczur wędrowny.

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

Może najpierw przywitam się jako nowicjusz.
Witam.
Hodowla szczurów zajęła mi już szmat czasu, do laików mi daleko. Mam doświadczenie w utrzymaniu szczurów lab, dumbo i fuzzów.
Od dłuższego czasu pragnę posiąść dzikusa-śniady, wędrowny. Wiecie może czy ktoś podejmuje się takich hodowli i gdzie można takiego dorwać?

Czytam i Pozdrawiam
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

Nie dajcie się nowemu nudzić no:)
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: Babli »

Witaj.. ;) Szczurów dzikich jako tako się nie rozmnaża, ale użytkowniczka merch, ma mioty w jakiejś części dzikunkowe. Jeśli chodzi o chów dumbo, fuuzzów i labów, to nie ma różnicy. Bo dumbo, fuzz i lab.. to inna odmiana szczura, różnią się tylko wyglądem ;) Poza tym, dzikuny [jak już takie dziko-dzikie] nie są łatwe, więc lepiej zastanów się porządnie. Poza tym, napisz coś o sobie. Jakiego weta masz w zasiegu, jaką klatkę, czym karmisz, ile poświęcasz czasu, czy będą wybiegi.. jakie masz doświadczenie itp ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: alken »

witaj
mhm, ale merchowe szczury mają już bardzo mało dzikiej krwi w sobie z tego co wiem bo to już któreś tam z rzędu pokolenie. zdarzało się też że osoby z forum znajdowały i wychowywały dzikiego oseska- ale wychowywanie od malucha też nie gwarantuje że szczur taki będzie przyjaźnie nastawiony. mój znajomy miał złapanego gdzieś dzikuna ale ten szczur nigdy się nie oswoił był bardzo agresywny i ciężko go było hodować.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

Aż tak mi się nie spieszy, studia od października, toteż czasu trochę mniej. Po stracie ostatniego ze swojej trójki, trochę brak ich towarzystwa.
Aktualnie nie mam nic, jeśli pytasz o klatkę. Ostanią(połączenie klatki dla królika z chomikową), musiałem już wyrzucić.
Czym karmię? - karmiłem Megan, dziecięcymi papkami, kocią karmą i co zdrowszymi produktami z lodówki. Same chętnie podjadały psu.
Ile czasu poświęcam.. Min. 3h na dzień. Nocą były wolne(mój pokój, Twój pokój, nasz pokój )
Doświadczenie: szczury od 12 roku życia. O dzikusie marzę od zawsze. Chadzałem nawet po schroniskach. I ni ma. Te są wolne i już >:D

Od tygodnia zajmuję się myszą rasy hairless. Bo myszy też lubicie? Powinniście lubić.
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

Na dowód, że lubicie

C:\Dokumenty i Ustawienia\Jacek\Pulpit\Pamiętniki Salvadora\23.08.09- W ogrodzie\DSCF0060.JPG

C:\Dokumenty i Ustawienia\Jacek\Pulpit\Pamiętniki Salvadora\18.08.09 W rękach hodowcy. Propozycja kupna\18.08.09 w rękach hodowcy.jpg

C:\Dokumenty i Ustawienia\Jacek\Pulpit\Pamiętniki Salvadora\18.08.09 W rękach hodowcy. Propozycja kupna\18.08.09 w rękach hodowcy2 .jpg

:)
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

Myślałem, że będą czytelne. Sorry
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: alken »

musisz wrzucić na fotosik lub imageshack :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

Masz rację, wydawało mi się, że wystarczy przenieść je na stronę int i wrzucić linka. Błąd
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: Ogoniasta »

http://img187.imageshack.us/img187/5919/dscf0049l.jpg Łaaaa!! Kosmici są wśród nas!! ;D :D Świetna! :D
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: merch »

tematow na temat dzikich szczurow bylo na tym forum baaaaaaaardzo duuuuuuuuzo

O dzikich szczurach ladnie i zwiezle pisze Debbie Ducamon sprobuje zrobic skan i wrzucic , ale ostatnio jestem nie czasowa.
Szczur sniady nie nadaje sie do oswajania.

Szczur norweski owszem , ale to tez zalezy od konkretnego charakteru konkretnego osobnika.

Mioty dziko dzikie - odradzam selekcja wkierunku proludkosci moze ci zajac bardzo duzo czasu ( kilka pokoleń). W poldzikich zycze powodzenia , ale wedlug mnie warunkiem powodzenia jest znalezienie lagodnego i dobrze oswajalnego protoplasty - a potem wielogodzinne !!!oswajanie maluchow co najmniej od 9 dnia zycia.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: merch »

A i od czasu do czasu zdarza sie na forum dziki szczur w potrzebie z grubsza tak raz na pol rokuraz na rok- mozesz poczekac .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: alken »

słodziutki kosmita :) a jakie uchi :D
co do dzikunów to poczytaj też forum- możesz znaleźć tu dużo wątków na ten temat
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”