nasz Dzidziuś, Tija

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: anik1 »

Dziś w nocy minią cztery miesiące Tijutki za TM 
Przypominam sobie poprzednie Święta, szczurka była wtedy młodziutka i nawet przez myśl nam nie przeszło, ze to będą jej pierwsze i ostatnie Święta. Dlaczego one żyją tak krótko? To jakaś ironia losu –że szczurki mają przed sobą jakieś 2 latka życia 
Obrazek
Ciągle się zastanawiam co w szczurkach jest takiego, że wzbudzają takie gorące uczucia? Czytam sobie Forum i przychodzą mi do głowy różne powody: są piękne, mięciutkie, cieplutkie, są nieprawdopodobnie mądre, mają swój własny, niepowtarzalny charakterek, czasem miziaste, czasem gryzące, zawsze kochane. Wydaje mi się, że nie ma wielu zwierząt ( o ile w ogóle są) , które im starsze tym wyglądają piękniej? A może tak bardzo nam na szczurkach zależy bo często są chorowite, trzeba walczyć o każdy dzień ich życia i zdrowia? Dlatego to tak cenimy? Nie wiem…..
ObrazekURL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e68 ... 96f0a.html]Obrazek[/URL]

W Święta Tija odkrywała choinkę. Najpierw była zdziwiona przeszkodą na jej „wyuczonych” ścieżkach, trochę się bała. Po kilku dniach zaczęła podchodzić coraz odważniej, potem już codziennie zwiedzała nową, dużą zabawkę Gdy choinka została schowana – Tijutka przez wiele dni krążyła w miejscu gdzie stała i jej szukała, zdziwiona kolejną zmianą.
Obrazek
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: strup »

Właśnie sobie uświadomiłam, ze moja Hera do świąt nawet nie dożyła. :'(
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: *Delilah* »

Aniu, cudowne, swiąteczne zdjecia . Szczur-choinkowy :).
Tijutka jest razem z Wami, w Waszych serduchach :) Sciskam!
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: anik1 »

To już pół roku, dlaczego ciągle tak boli?
Dlaczego łzy stają w oczach na samo wspomnienie?
[*]Tijutka
doreczka82
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26, 2008 12:54 pm
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: doreczka82 »

Anik mimo, że się nie znamy, nie znałam również Twojej szczurci wiem jedno - Twoje przywiązanie do niej i wielkie uczucie, którym ją obdarzyłaś jest czymś naprawdę wyjątkowym, Twoje poświęcenie dla tego zwierzaka było i jest czymś niesamowitym i godnym podziwu. Ja w ostatnią niedzielę straciłam mojego Miszkę, miał tylko 4 mies., gdyby nie kastracja byłby dziś ze mną, zostały mi ogromne wyrzuty sumienia, chociaż wszyscy pocieszają, że to nie moja wina, ale ja wiem, że mogło być inaczej. Nie będe Cię pocieszać, bo żadne słowa nie ukoją bólu po starcie tak wyjątkowej istotki jaką z pewnością była Tija. Zrobiłaś wszystko co mogłaś, dałaś jej swoje serducho i piękne chwile w życiu, ona na pewno to doceniała i była Ci wdzięczna, dałaś jej wszystko czego potrzebowała, a może nawet więcej.
[*] niech to światełko prowadzi ją i ogrzewa tam gdzie teraz jest...
Misza (4 mies.), Bobek ( 1rok 10 mies.) [*] [*] - na zawsze w moim sercu
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: anik1 »

Kolejny miesiąc biega Tijutka za TM :'( :'( :'(
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: anik1 »

Wczoraj zobaczyłam taki widok z okna i pomyślałam, że mam nadzieje , że za TM nasze szczuraski mają równie pięknie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: Leia »

Troszkę znów popłakałam... tyle cudnych szczurków odchodzi, tak szybko, tak cholernie szybko! Smutno o tym czytać, smutno o tym pisać, a świat nie rozumie. Dobrze, że mamy siebie, tu każdy każdego rozumie i wspiera.

Tijutka mam nadzieję, że za TM jest Ci bardzo dobrze i brykasz z innymi ukochanymi maleństwami.

Anik pisz o Tiji, zrobi Ci się lepiej, ulży Ci. A my uhonorujemy małą swoją uwagą i pamięcią o niej.
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: milen87 »

Spieszmy się kochać szczury... [*] Cudna dziewczynka. Myślę że miała farta że na Was trafiła, dostała od Was tyle miłości. Nie każdy ogonek ma to szczęście(choć każdy na to zasługuje). Trzymaj się i ślij zdjęcia. Jesteśmy z Tobą, Anik :)
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: anik1 »

to już rok:(

Obrazek

Cały czas brakuje mi mięciutkiego ciepłego futerka, białego brzuszka, tuptających różowych nóżek i polowania na mokre torebki z herbaty. Za każdym razem jak wieszam pogryzioną piżamę córki mam łzy w oczach, tak śliczne są te dziurki:(
Pocieszam się nadal oglądaniem forumkowych szczurków, czasem trafi się jakiś szczurek do transportu to przez jakiś czas mogę sobie go pomiziać. A jak jest bardzo źle - wpraszam się do Delilah i jej cdownych panienek, żeby je poprzytulać.

mynioniek :'(
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: susurrement »

;(
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: Telimenka »

:(....

[']['] bo jeszcze nie zaswiecilam swieczuszki dla Slicznotki...
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: unipaks »

:(
To smutne , że mimo upływu czasu ciągle boli. Łudziłam się dotąd , ale po pół roku my nadal odczuwamy brak ukochanego pierwszego ogonka . Teraz widzę anik , że i później nic się nie zmienia ... :'(
Trzymaj się :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: isia28 »

czytałam Pani post i jakbym miała rodzicow przed oczyma..... na poczatku byli raczej przeciwni szczurkom w domu a teraz świata poza nimi nie wiedza. szczuraski maja po prostu w sobie to cos ;D
niestety odchodza za szybko, zegnaj Tija
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: nasz Dzidziuś, Tija

Post autor: *Delilah* »

Tijutka zawsze jest z Wami , na Waszym ramieniu..

A my zapraszamy zawsze :D
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”