ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: sachma »

Nakasha, ale ten szczur na zdjęciu wygląda na sporego.. nie spotkałam się jeszcze z tym żeby sheepraty tak długo odrastały.. aczkolwiek muszę przyznać że z sheepratami spotkałam się tylko kilka razy.. i nie wiem czy szybkość odrastania jest cechą osobniczą..
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Nakasha »

Też nie wiem.... ale double rexy też mają krótkie, poskręcane wąsy raczej. A ten ogonek ma falowane, ale chyba za długie na double rexa i fuzza...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: sachma »

wąsiki? na 100% nie fuzz i nie double rex.. szybciej rex, ale jak na rexa też takie mało skręcone, więc po prostu kiepski sheeprat rex.. inaczej tego nie widzę, w grę wchodzi też velveteen - wąsiki by bardziej pasowały.. ale sheeprat u velveteenów? o.O niby możliwe ale się jeszcze nie spotkałam..
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Minoo »

Dla mnie i tak mówicie po chińsku. Co to znaczy "double rex" a co "sheeprat rex"??
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: yss »

http://i43.tinypic.com/20iubkz.jpg to ponoć double rex :)

sachma określiła to jako: "łysiejący rex - raz fuzz raz rex - dobry dla osób niezdecydowanych "


a co to sheeprat też nie wiem :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: zalbi »

yss, nie grzesz! to, co pokazałas to jest sphinx!


double rexy mają mniej futerka niż rexy a więcej niż fuzzy - to tak, na chłopski rozum =P

Nakasha pisze:tzw. sheeprat - przy zmianie futra na dorosłe gubi je, a potem ono odrasta
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Minoo »

Czyli double rexy są "prawie gołe"
A sphinx czym różni sie od rexa?
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: zalbi »

sphinxy od rexów? juz bardziej by wypadalo zapytac czym sphinxy różnią się od fuzzów..

rex ma kręcone futerko i wąsiki a sphinx jest łysy.



sphinxy nie są odmianą hodowaną przez hodowcow chyba, że tych pseudohodowców. dlaczego? jest to bardzo słaba i chorowita odmiana szczura. najwiecej ma problemów z nerkami, z tego co wiem.
wygląd: shpinxy mają takie placki lub maskę na pyszczku z ostrą szczeciną, i proste, czasem połamane, wąsy. i wyglądają tak, jak na zdjęciu, ktore podała yss.

fuzzy mają kręcone wąsiki i łysieją z czasem, poza tym zamiast ostrej szczeciny mają meszek najczęściej na pyszczku, mogą miec a nie muszą, zależy od fuzza.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: sachma »

double rexy w teorii powinny okresowo porastać i tracić włos - raz są bardziej zarośnięte raz mniej ;)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: LaCoka »

Mam do was pytanie, zastanawiam się właśnie nad tym czy husky może być jednocześnie berkshire? Kilka postów wyżej wrzuciłam fotki mojej american blue husky i zastanawia mnie to, iż jej pyszczek ma znaczenie husky ale reszta ciałka jest jednokolorowa (szarawo niebieska) z wyjątkiem brzuszka, który jest bialutki, myślicie, że na jednym szczurku mogą występować dwa znaczenia jednocześnie, lub czy można je ze sobą połączyć? Fotek brzuszka raczej nie będę mogła dostarczyć bo mam w tej chwili kiepskiej jakości aparat a mała jest baaardzo ruchliwa ;P
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: sachma »

husky to nie tylko znaczenie na pyszczku - to również biały brzuszek, fragment białego ogonka i tracenie koloru ;)
husky to też gwiazdka na pysiu czy pręga ciągnąca się tylko przez plecy - to po prostu odmiany jednego znaczenia które mają ten sam genotyp i prowadzą do tego samego - całkowitego zbielenia włosa.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: LaCoka »

sachma pisze:husky to nie tylko znaczenie na pyszczku - to również biały brzuszek, fragment białego ogonka i tracenie koloru ;)
husky to też gwiazdka na pysiu czy pręga ciągnąca się tylko przez plecy - to po prostu odmiany jednego znaczenia które mają ten sam genotyp i prowadzą do tego samego - całkowitego zbielenia włosa.
Akurat o tym, że husky to również biały brzuszek nie wiedziałam więc dziękuję za uświadomienie :)
Pozdrawiam
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: ogon wisielca »

Coś z fuzza? Zakręcony wąs i quasi "liniejąca" sierść

http://img10.imageshack.us/img10/6682/dscf0060c.jpg

5 miesięcy
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: pyza008 »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/759 ... 1.html[url]


oto Fred;]
na innym forum pytałam ale nie potrafili mi odpowiedzieć, może wy mi pomożecie:) jaka to odmiana szczura?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”