APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: sadakot »

Ja moim szczurkom daję XtraVital. Karma bardzo im smakuje, ale niestety połowa się marnuje, bo szczury nie zjadają wszystkiego. Kupiłam więc coś innego dla urozmaicenia: Vitakraft Vita - takie kuleczki wszystko w jednym, ale szczurkom nie bardzo to podchodzi. Zaopatrzyłam się też jeszcze w jedną karmę: Rat Complete firmy Versele-Laga, ale szczurki też jakoś specjalnie jej nie jedzą.
Co ciekawe mam w domu jeszcze jedną karmę: Purina Pro Lan dla kociąt, którą szczury notorycznie wyżerają kotu z miski. Zastanawiam się czy dawać im ją do jedzenia?
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ogon wisielca »

Dzisiaj kupiłem Menu Vitakraft Premium (I love rat)
http://i31.twenga.com/pets/various-rode ... 535067.png

17zł.
Ktoś zna, ktoś ceni?
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Vicka211 »

Ja ją miałam, nawet dobra :) Szczury większość zjadały.
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: smeg »

Strasznie przepłaciłeś, kupiłam tę karmę w pierwszym lepszym zoologu za ok. 8 zł. Chyba że mówisz o większym opakowaniu, ja miałam 400 g. Moje szczurki niezbyt chętnie ją jadły, sporo składników zostawało w misce. Nie podobało mi się, że dużo w niej kukurydzy i takich zielonych granulek, które smakowały szczurom, ale miały po nich zielone kupy. Mimo wszystko to całkiem niezła firma i ta karma jest dobrze zbilansowana, ale sama zrezygnowałam z niej po pierwszym opakowaniu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ogonowa »

Miałam, szczurom nie smakowała. Dużo w niej płatków, chyba, owsianych. Takie nędzne to, i drogie.
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ogon wisielca »

Skoro tak, posłuży mi na mieszankę.

Smeg- to kilogram ;)
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Nieróbka »

akurat jak kupki zielone to nie tak źle, bo barwnik wydaliły w niezmienionej postaci co nie jest taką złą opcją. Ja ją czasem daję, lubiłam z tej firmy sam granulat, był świetny do mieszanek, niestety już go nie robią. Ogólnie ja przerzucam się na firmy które robią sam granulat i dodaję go do reszty składników. Można wtedy więcej kasy na to wyłożyć aby liczyć na lepszą jakość (choć i tak zapewne można się przeliczyć) i nie przepłaca się za owies czy pszenicę.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: matrix360 »

Ja dawałam moim szczurkom karme z Vitapolu. Ale po tym jak zostałam dosłownie zjechana od góry do dołu na innym forum tylko za napisanie tej nazwy firmy postanowiłam zmienic na inną. Raz mój szczurek miał ten odruch wymiotny. Bardzo się bałam, nie wiedziałam co robić, zaczęłam panikowac i miałam nadzieję, że nic mu nie jest, (robił tak przez 2 minuty chyba jak nie dłużej), na szczęście usunął to co mu zalegało i od razu poszedł do poidełka.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Magamaga »

matrix360 pisze:Ja dawałam moim szczurkom karme z Vitapolu. Ale po tym jak zostałam dosłownie zjechana od góry do dołu na innym forum tylko za napisanie tej nazwy firmy postanowiłam zmienic na inną. Raz mój szczurek miał ten odruch wymiotny. Bardzo się bałam, nie wiedziałam co robić, zaczęłam panikowac i miałam nadzieję, że nic mu nie jest, (robił tak przez 2 minuty chyba jak nie dłużej), na szczęście usunął to co mu zalegało i od razu poszedł do poidełka.
Odruch wymiotny nie zależy od karmy - mój szczuras miał go z powodu chipsów bananowych, które dostawał od dawna. To tak jak z człowiekiem "poleci w złą dziurkę" i już.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Karenn »

Ja kupiłam karmę Versele Lage nic się po niej nie dzieję . Jest to dobra karma ?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: klimejszyn »

Karenn pisze:Ja kupiłam karmę Versele Lage nic się po niej nie dzieję . Jest to dobra karma ?
jedna z najlepszych ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Karenn »

Więc dobrze mi doradzili w zoologu , dzięki za odpowiedz .
Awatar użytkownika
Karina
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 29, 2010 12:40 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Karina »

Czy karmy na wage są złe ?
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Zorlis »

A dlaczego miałyby być? :) Zależy, czy to jakaś konkretna karma, czy mieszanka "niewiadomego pochodzenia" (w której potrafią być i płatki przypominające Chocapic...)

W nowym zoologu, w którym teraz bywam najczęściej, jest Versele-Laga dla gryzoni pakowana w woreczki po pół kilo, za 3,50. Ogony zjadają co do ziarenka, zdrowe są, a futerko się błyszczy.
szczurza
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 18, 2010 7:07 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: szczurza »

Dziwne że Versele-Laga kosztuje 3.50 za pół kilo :o
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”