[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ABS
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:44 am

RE: [Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: ABS »

Wiagrama narazie zwirek -kocur rex, piasek bezzapachowy.. zastanawiam sie nad chipsi... czy to naprawde jest takie rewelacyjne??
krimsa
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 07, 2009 5:51 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: krimsa »

Witam, wiem że odgrzebuję temat po 2 latach... ale z racji że od niedawna mam 2 szczurki (początku lipca), bardzo dużo siedzę na forum i czytam. :)
Moje pytanie jest takie - czy ktoś wie gdzie we Wrocławiu mogę kupić Łuskę Gryczaną? Byłam w Kakadu, Filemonie i Murenie - tam nie słyszeli o tym. :(
Tu pisaliście że jest idealna dla szczurków alergików, a moja mała non stop kicha - była już nawet kilka razy u weterynarza, brała antybiotyk, ale kichanie pozostało... Dr Piasecki powiedział, że szczurcia może być już cały czas "cherlawa", dlatego chcę żeby ściółką jak najmniej jej szkodzić. Wcześniej szczurki miały trociny, ale po tym co tu przeczytałam niezwłocznie zmieniłam na Chipsi Ultra. Zależy mi jednak bardzo na kupnie łuski.
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: tamiska »

Ja mieszkam we wroclawiu i mam szczurki ponad 2 lata i kupowalam w wielu zoologach i niestety nic takiego nie widzialam. Moze zamow przez internet??
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: look_so_good »

A propos Łuski... dziwnie na mnie popatrzeli w zoologu u mnie w mieście :-\ a może ktoś z okolic Sosnowca wie gdzie ją nabyć, bo chętnie przetestuję >:D
Szukam czegoś wydajniejszego, bo trociny co 2 dzień ( w najlepszym wypadku) do wymiany ::)
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
krimsa
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 07, 2009 5:51 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: krimsa »

Patrzyłam na Allegro ale tam jedyne co wyszukuje z Łuską Gryczaną to poduszka ;). Masz może jakiś link do sklepu gdzie mogę ją nabyć - tzn. łuskę?
Na mnie też patrzą jak na Zombie jak pytam we Wrocku o łuskę gryczaną, bo nawet o niej nie słyszeli...
Awatar użytkownika
Sophie
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Sophie »

Hej, ostatnio sprzedawca z kakadu powiedział ze szczury od wiórków będą kichać i polecił takie jakby sprasowane wiory w ruloniki... takie co kotom sie kupuje... nie wiem czy mial racje, a wasze kichają od wiórków?

---------------------------
Przeniesione do odpowiedniego tematu / Nina
za tęczowym mostkiem: Rubi ['], Mała ['], Inka ['], Paulina ['], Frania [']
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Sheeruun »

Ja ostatnio musiałem zmienić ściółkę z wiórów na granulki dla kotów (dokładniej Pinio), bo się okazało, że Alex ma na wióry alergię. Powiem szczerze - rewelacja ;D Nie śmierdzi siuśkami, wystarczy tylko wydłubać i wyrzucić bobki, a trzyma baaardzo długo. Nie musze w koncu sprzątać chłopom co drugi dzień ^^
Zastanawialem się nad kocykiem, ale póki paskudy nie umieją się załatwiać do kuwety - lepiej nie ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: yss »

sophie, tak, sprzedawca miał rację. to, co ci poleca, to właśnie drewniany żwirek. olejki eteryczne z trocin są dla gryzoni bardzo szkodliwe.
dobry jest też granulat słomiany i ściółka z bawełny :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sophie
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Sophie »

No w sumie to jest niezle, tylko mam wrażenie że niewygodne... I tak mają całą klatkę z prętów a tu jeszcze kuweta w jakieś wałki... xD Może mam fobie ale mi sie wydaje ze je łapki bolą jak po tym chodzą x3
A u nas w zoologu na osiedlu gość ma takie wiórki odpylane... Może lepsze będą?
Ale fakt, że łatwiej sprzątać jak są te wałki. ;p
za tęczowym mostkiem: Rubi ['], Mała ['], Inka ['], Paulina ['], Frania [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: yss »

to dlaczego masz klatkę z prętami?
półki nie powinny być z prętów.

jak cię to bardzo boli, że chodzą po żwirku [moje ciury bez problemu skacza na niego z wysoka], to rozścielaj na wierzch ściółkę bawełnianą.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Rhenata »

http://www.zooplus.ie/shop/cats/cat_lit ... nds/136600

kupiłam ostatnio to cudo i jestem zachwycona,szczurom co ważne tez się podoba
bardzo łatwo przesiewa się łopatką z kupek
nie śmierdzi
ściółka ma specyficzny zapach , niby kukurydza ale nie do końca, trudno to opisać
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
krimsa
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 07, 2009 5:51 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: krimsa »

Ja natomiast polecam Pinio - od kiedy tego używam kichnie się skończyło. :) No może raz na ruski rok ktoś kichnie ;).
Lub alternatywa też wypróbowana - ściółka tescowa dla gryzoni (nieco tańsza, ale Pinio cenowo też ok :)).
A moje pierwsze ( i ostatnie trociny) wyladowaly w szafie... :)
pieszczoszek:)
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 02, 2009 9:04 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: pieszczoszek:) »

Ja używam kołeczków drewnianych firmy PIANO.....Polecam:)
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: sssouzie »

ktoś wcześniej podał stronę pomocną w szukaniu tych łusek gryczanych.albo ja nie umiem szukać na tej stronie albo...ich tam nie ma? oświećcie mnie, kopnijcie, albo pomóżcie szukać w wawie, ale ja chcę to mieć:D
...czyż nie dobija się koni...?
Asia9802
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 27, 2010 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Asia9802 »

Niedawno kupiłam granulat Carrfour'a Żwirek dla kota ekologiczny. Jest z mikrowłókien drewna sosnowego i świerkowego. Czy ogonom to nie zaszkodzi? ???

tu dokleiłam. yss mod
Obrazek

Ze mną dwie siostrzyczki: Karin, Lizzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”