[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pszczolka90
Posty: 152
Rejestracja: wt gru 16, 2008 8:29 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: pszczolka90 »

No to ja się pochwalę chatą moich ogoniastych :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę chaos tam panuje, ale to tak na szybko było urządzane, bo czasu nie miałam.
Obrazek
Maciuś 08.03.09-25.04.10 :(
Loka 16.11.08-28.09.10 :(
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: CzarrnaWdowa »

Hej.
Pewnie już większość osób na tym forum wie, że przymierzam się do kupna ciura.

postanowiłam się przed tym przygotować. umyć klatkę, kupić ściółkę itd , a przed chwilą właśnie skończyłam szyć hamak :)

Powiedzcie czy szczurkowi będzie dobrze w takiej klatce?
Na razie jednemu, a w najbliższym czasie dokupię kolejnego do towarzystwa :)

[ sorki za jakość zdjęć.. telefon.. ;| ]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nawet nie wiecie ile się nawiązałam, żeby te supły były mocne ;d


co sądzicie.. ?

btw. ]jakie akcesoria do klatki można jeszcze samemu zrobić :) ?
Post przeniesiony do właściwego tematu. Kolor czerwony jest zastrzeżony dla modów.
Magamaga
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ogonowa »

To jest ta 36x55x56? Wg mnie nawet, nawet, choć wyjęłabym drabinki - cały czas spadają i są za małe dla szczurów.

Poza tym hamak jest okropnie mały, nie wiem czy szczur się w niego wciśnie, jak troszkę podrośnie ::)... zresztą teraz też nie będzie za wygodny, tym bardziej, że szczury to zwierzęta stadne i trzyma się je od początku minimum w parach, bo nie ma żadnej różnicy dla opiekuna, czy najpierw jeden, czy dwa.

Temat o samodzielnie zrobionych zabawkach dla szczurów: http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t ... ie#p614790
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

moim zdaniem drabinki dla małych szczurów będą ok :)
jeżeli przygarniasz szczurze dzieci, takie do 2 miesięcy, to możesz powkładać ruloniki od papieru toaletowego - można sobie do nich włazić, można je gryźć, można je tachać po klatce, podrzeć i coś zbudować :D
hamaczek przydałoby się zawiesić bardziej przytulnie - on mi na rozciągliwy nie wygląda, a powinien otulać siedzącego w środku szczurka.

nie ma pojnika.

mikre te miseczki. [ja mam takie dla szczurów, owszem, na przysmaki typu gotowane ziemniaki czy kaszka mleczna].
z miseczki stojącej u góry jedzonko i łupiny będą sypać się wszędzie naokoło. miska ciągle będzie spadać - jest za lekka.

domek nie jest konieczny, o ile mamy w klatce przytulny hamak :P

hamaki lepiej mocować za 4 rogi np spinaczami, do prętów. takie supły są bez sensu. hamak często się wymienia i pierze, bo śmierdzi i się brudzi. za każdym razem będziesz uruchamiać desuplację?

polecam od razu dwa szczurki, najlepiej z jednego źródła, ale niekoniecznie. jedno szczurze dziecko będzie wystraszone i samotne, rodzeństwo doda mu otuchy i będą się razem bawić, ganiać się po klatce i kulać w bójkach. nie wiem po co chcesz biedaka męczyć samego :/ to nie ma ani jednej zalety. a wad od groma.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: smeg »

Te miseczki nadają się do podawania przysmaków od czasu do czasu, na suchą karmę są za małe - moje z takiej wszystko wysypywały, wyszukując najlepsze kawałki albo ją przewracały. Na suchą karmę kup większą, możesz pomyśleć o jakiejś cięższej ceramicznej, bo trudniej ją wywrócić. Na wodę najlepsze jest poidełko - woda się nie wylewa i nie wpadają trociny. Drabinki nie są potrzebne przy młodych szczurkach, które doskonale radzą sobie wchodząc na piętra po prętach. Jeśli je wyjmiesz, zaoszczędzisz trochę miejsca do wykorzystania na inne atrakcje ;) Nie zostawiaj tyle pustej przestrzeni - szczury nie latają, lepiej zapełnij ją wiszącymi domkami z polaru albo kartonu, zabawkami, koszykami :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: CzarrnaWdowa »

yss pisze:moim zdaniem drabinki dla małych szczurów będą ok :)
jeżeli przygarniasz szczurze dzieci, takie do 2 miesięcy, to możesz powkładać ruloniki od papieru toaletowego - można sobie do nich włazić, można je gryźć, można je tachać po klatce, podrzeć i coś zbudować :D
hamaczek przydałoby się zawiesić bardziej przytulnie - on mi na rozciągliwy nie wygląda, a powinien otulać siedzącego w środku szczurka.

nie ma pojnika.

mikre te miseczki. [ja mam takie dla szczurów, owszem, na przysmaki typu gotowane ziemniaki czy kaszka mleczna].
z miseczki stojącej u góry jedzonko i łupiny będą sypać się wszędzie naokoło. miska ciągle będzie spadać - jest za lekka.

domek nie jest konieczny, o ile mamy w klatce przytulny hamak :P

hamaki lepiej mocować za 4 rogi np spinaczami, do prętów. takie supły są bez sensu. hamak często się wymienia i pierze, bo śmierdzi i się brudzi. za każdym razem będziesz uruchamiać desuplację?

polecam od razu dwa szczurki, najlepiej z jednego źródła, ale niekoniecznie. jedno szczurze dziecko będzie wystraszone i samotne, rodzeństwo doda mu otuchy i będą się razem bawić, ganiać się po klatce i kulać w bójkach. nie wiem po co chcesz biedaka męczyć samego :/ to nie ma ani jednej zalety. a wad od groma.
co do misek to mam większe, ale jeszcze ich nie wkładałam bo będą leżeć na samym dole, a tam jeszcze nie ma ściółki. a zamiast pojnika nie może być miska ?

i nie pisałam przecież, ze nie kupię drugiego szczura. dzisiaj jeden, za tydzien drugi i będzie ok. nikt nie mowil, że od razu w ten sa dzien musze kupować 2. a co do hamaka.. to moj pierwszy jaki robiłam. własnie koncze drugi, mam nadzieje ze będzie lepszy, jest duzy i z innego materialu
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ogonowa »

yss pisze o tym, że najlepiej BRAĆ OD RAZU 2, a nie, że w ogóle brać dwa... Nie ma żadnych zalet brania jednego, potem następnego, jest za to mnóstwo wad... i szczerze powiedziawszy, także nie rozumiem czemu jeden, za tydzień drugi? Poszukaj rodzeństwa i tyle. Albo z dwóch źródeł - ja mam wszystkie szczury z różnych źródeł. Od razu wzięłam dwa, żadnych problemów nie było. Z opanowaniem dwóch podczas wybiegów też nie było komplikacji.


Poidełko jest lepsze, szczury nie będą w nie wpadać (w przypadku misek to dosyć prawdopodobnie - u mnie, jak była kiedyś miseczka, szczury były cały czas mokre), nie będą rozlewać.


a kupić gdzie chcesz?
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: sssouzie »

nie przejmuj się tak tym hamakiem ;)
mój pierwszy hamak jaki zrobiłam, był tragiczny- ot taka sakiewka sobie zwisała, i ja się jeszcze dziwiłam, że moja Mu nie ma tam ochoty spać :D
kolejne były już bardziej udane, już nawet moja wyobraźnia zaczęła wreszcie pracować przestrzennie, zmieniam hamaczki co jakiś czas, a moje dziewczyny spędzają w nich większość czasu klatkowego. bo nie będę ukrywać, wolą spać w mojej szafie:D:D:D

trening czyni mistrza, a niedługo zobaczysz, jak twoje maluchy( przyszłe ;D ) kochają TWOJE hamaczki :D
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: CzarrnaWdowa »

ogonowa tego pierwszego będę miała w sobotę od takiej dziewczyny z Krakowa, a drugiego mam zarezerwowanego od jakichś tam znajomych rodziców ale to dopiero za jakiś tydzień, bo ponoć małe jeszcze są i mają ich niedużo, dlatego dostanę tylko 1 od nich.

a nad hamakiem muszę jeszcze popracować.

w rogu klatki przymocowałam pudełko po plytach CD z grubego plastyku i napchałam tam trocin. Widziałam coś podobnego, tylko zamiast pudełka była jakaś kula, a w niej troty.
Spójrzcie:

Obrazek
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Melody
Posty: 82
Rejestracja: pt lip 17, 2009 12:13 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Melody »

Klatka świetna :D Przyznam ,że gdy miałam śp.Boryska chciałam sobie taką zakupić...lecz nie zdążyłam bo Borys niestety odszedł. Teraz planuje zakupić 4 kawalerów na następny rok po wakacjach.

Co do wyposażenia klatki to możesz dać np pudełko takie większe np. po batonach albo np. po 'podpaskach' albo wkładkach :D ::) O0 Radzę z góry kupić granulat polecam 'Pinio' albo żwirek dla kota 'Benka' bo wypróbowałam :] Trotów nie kupuj bo mogą dostać uczulenia od nich ;) Uszyj jeszcze jeden hamak bo zapewne będa to jedne z ich ulubionych miejsc ;)
Mozesz dać rulony papierowe po toaletowym papierze albo tych papierowych ręczniczków do rąk ;) Jest bardzo dużo wyposażenia do klatki ^^ A co do miski to radze abyś zakupiła ceramiczną albo taką metalową która ma takie haczyk do zawieszenia dzięki czemu ogonki tego nie wysypia ;) A i co do picia to radze również poidełko bo te plastiki na nic sie niezdadzą przy tych małych smykach bo będa cały zcas poprzewracane dlatego polecam Poidło ;) to się rozpisałam ::) A co do Szczurków to z jakiego źródła chcesz ? Z hodowli ? Adoptować ? Przygarnąć ? :D ;)
Proponuje Ci od razu weź 2 szczurzych panów albo panienki z tego powodu, że będą miały siebie a z czasem gdy kupisz tylko jednego to potem te kupno 2 ogonka się przesuwa miesiącami ,aż nagle już ogon jest za duży na towarzystwo...Wiem bo tak sama postąpiłam i szczerze tego żałuje.
„Wytrwaj tę walkę(…) a po wewnętrznej burzy ujrzysz w duszy i sercu stateczną pogodę.”
Edmund Bojanowski
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: zalbi »

to sa trociny? co to za trociny?

jeżeli chcesz uzywac trocin to tylko dobrej firmy, nie pylące. o wiele bardziej polecane są specjalne sciółki.


ja bym wywaliła drabinki, plastikowe miseczki. włozyła za miseczkę np szklana popielniczkę lub inną, ciężką miskę i koniecznie poidło. chciałabyś pic z miski, do której wpada brud i szczurze bobki? myślę, że nie.


pudełko po płytach - ok, ale tylko jak ogony będa małe. nie widzę, żeby zmieścił sie tam np mój Equus, a gdyby nawet, to połowa szczura wylewałaby się z takowego pudełka.



Melody - to jeżeli chcesz kupic, to już zapisz się na jakis miot w hodowli shsrp - bo z innych miejsc się szczurów nie kupuje, można jedynie adoptowac.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: smeg »

CzarrnaWdowa, fajny pomysł :) I jakie fajne trociny, skąd je masz? :>

A to moja klatka po dzisiejszym przemeblowaniu :P Aktualnie panuje w niej przeszczurzenie, bo jest na 2, a mieszkają tam 3 szczurzyce, ale pracuję nad tym. Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale to z komórki :> Na pierwszym zdjęciu są objaśnienia :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: zalbi »

offtopując:
Melody pisze:aż nagle już ogon jest za duży na towarzystwo..
nie istnieje coś takiego jak szczur za 'duży' na towarzystwo. istnieje tylko nieumiejętnie łączący opiekun ;)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Melody
Posty: 82
Rejestracja: pt lip 17, 2009 12:13 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Melody »

zalbi tak właśnie planuje ;) Bo tak się składa ,że śp.Borys kupiony był niestety w zoologu jeszcze na dodatek w pośpiechu-tak by był. Teraz siebie winie za to co wtedy zrobiłam...Byłam głupią bo nic nie wiedziałam o tych stworzonkach. Przekonałam się ,że są to troskliwe cudaki o ślicznych pyszczkach i charakterze :D ;)

Porozmawiam w najbliższym czasie z Nakashą albo z Sachmą i może zarezerwuje na razie 2 kawalerów na następny rok. Zaraz lookne jak tam są planowane te mioty po wakacjach ;)

smeg fajna klatka :D A jak czyściutko ! ::)
„Wytrwaj tę walkę(…) a po wewnętrznej burzy ujrzysz w duszy i sercu stateczną pogodę.”
Edmund Bojanowski
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: smeg »

Melody pisze:smeg fajna klatka :D A jak czyściutko ! ::)
Ha, bo dziś sprzątałam! ;D Z powodu cienkiego budżetu szczury aktualnie szczą w trociny, ale zazwyczaj używam żwirków. No i te trociny to Chipsi Citrus, więc nie tak źle ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”