Rozpoznawanie płci

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: w jakim wieku dojrzeć można jajeczka ?

Post autor: klimejszyn »

dobrze, postaram się jutro wstawić :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: w jakim wieku dojrzeć można jajeczka ?

Post autor: pyza008 »

[quote="klimejszyn"]witam :)

mam dwa 3miesięczne szczurki, adoptowane były jako samiczki, aczkolwiek moje 2 starsze samiczki bardzo źle na nie zareagowały.
pytanie taty " czy to napewno samiczki?"
i w sumie niedawno zaczęłam się niepokoić, bo mają pod ogonkiem małe wybrzuszenie.
ale pytanie brzmi, czy w wieku 3 miesięcy ewentualne jajeczka byłyby już dość widoczne, tak że bez problemu mogłabym powiedzieć "chłopiec" bądź "dziewczynka" ?



gdyby to byłe samce to nie miałabyś żadnych wątpliwości. w takim wieku jajka są już bardzo widoczne. i duuże^^
mojego Freda można już było po tym rozpoznać w wieku 3 tygodni. teraz ma 6tyg i jak go ktos obcy zobaczy to: o jaa jakie wielkie jajka. ;D ::)
poza tym na zdjeciu ktore dodalas widac ze to samica:)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: RE: Jak rozpoznać płeć szczurka

Post autor: klimejszyn »

okej, w takim razie nie bede ciurkow budzic zeby zdjecia robic, skoro zostalo potwierdzone ze kobietki :D
dziekuje bardzo :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Kaager
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 15, 2009 8:31 am

Mały szczur i problem z rozpoznaniem płci!

Post autor: Kaager »

Witam.
Zakupiłem dzisiaj dwa szczurki w zoologicznym. Jeden samiec 100% drugi jest troszkę młodszy i ciężko wyczuć. Obróciłem dziada jajek jeszcze nie widać ale z kolei wydaje mi się że widać mu proncie jak się lekko odchyli ogonek i naciśnie pod organem płciowym. Załączam zdjęcie niestety jakoś jest jaka jest bo robione było w pokoju no i szczur się ruszał więc jest troszkę zamazane ale może będziecie w stanie określić. Kobieta w zoologicznym była tak samo zmieszana jak ja i nie pewna, a ja nie chce mieć małych i dlatego chce dwóch chłopaków. Osoby skore to pomocy prosił bym o adres e-mail ponieważ na forum wyskakuje mi komunikat "Przepraszamy, skończyło się miejsce na załączniki" .

Połączone z istniejącym tematem. /Agata
Kaager
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 15, 2009 8:31 am

Re: Mały szczur i problem z rozpoznaniem płci!

Post autor: Kaager »

Wybaczcie dublowanie, ale nie znalazłem opcji edytuj.
Oto link na zdjęcia na fotosik.pl
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b3 ... 688b1.html
pomóżcie bo gad jest prześliczny i nie chciał bym odnosić jej z powrotem do zoologa i zmieniać na jakiegoś braciszka.
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mały szczur i problem z rozpoznaniem płci!

Post autor: Loryel »

to samica wiec jak najszybciej odziel szczury od siebie...
Kaager
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 15, 2009 8:31 am

Re: Mały szczur i problem z rozpoznaniem płci!

Post autor: Kaager »

Do poniedziałku będą razem biorąc pod uwagę że maja pewnie 3-4 tygodnie nie więcej także myślę że chyba nie trzeba ich oddzielać. A pewność jest w 100% tak??? Kurcze a takie gad śliczny no cóż to przyniosę jakiegoś pewnego braciszka. A ona nie powinna przejść z tego powodu żadnego urazu ( wydaje mi się że za krotka pamięć żeby to później pamiętała prawda???)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Mały szczur i problem z rozpoznaniem płci!

Post autor: merch »

wiesz wszystkie szczury po pobycie w sklepie maja uraz :/

A owszem to jest na 100 % samiczka i wydaje mi sie ze raczej 5 niz 3 tygodniowa
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mały szczur i problem z rozpoznaniem płci!

Post autor: Loryel »

Po za tym kilka tematow nizej jest odpowiedni watek do twojego postu ;) i na przyszlosc lepiej nie kupowac ogonkow ze sklepu... lepszym rozwiazaniem jest adopcja z forum :)

Co do samiczki moze lepeiej nie oddawaj z powrotem do zoologicznego tylko poszukaj jej domku tutaj ? Sklep to naprawde meczarnia dla zwierzakow :( samce sa plodne od okolo5 tygodnia zycia... maluchy powinny byc oddzielane od matki wlasnie w wieku okolo 4-5 tygodni dopiero wtedy trafiaja do sklepu... teoretycznie niestety :(...
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: Mały szczur i problem z rozpoznaniem płci!

Post autor: pyza008 »

mi też się wydaję, że to samiczka.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mały szczur i problem z rozpoznaniem płci!

Post autor: zalbi »

oddziel szczury, prawdopodobnie samica jest już w ciazy a jeżeli nie, to będzie. chcesz mie minimum 10 małych szczurków uposledzonych genetycznie?

oddziel szczury jak najszybciej.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: RE: Jak rozpoznać płeć szczurka

Post autor: Rhenata »

A pewność jest w 100% tak???
niestety nawet w 200% na forum ludzie są wstanie powiedzieć po obejrzeniu kilkudniowych osesków czy to samiec czy samiczka
a ta która trzymasz w ręce na pewno jest samiczka i na pewno starsza niż 3 tygodnie wiec nawet na pewno jest już w ciąży :-\
chyba więcej 'na pewno 'ci nie trzeba?
skoro wziąłeś/as ja ze sklepu to teraz jesteś za nią odpowiedzialny/a i stwierdzenie 'odniosę do sklepu i wezmę sobie chłopca w zamian' jest nie na miejscu
prawdopodobnie jest w ciąży i jak ja oddasz to będzie siedzieć w ciasnym akwarium albo śmierdzącej klatce z małymi oseskami i innymi szczurami, jakiś samiec zaraz po porodzie pokryje ja drugi raz :-\
wiec skoro już wziąłeś/as ja z tego sklepu to chociaż postaraj się żeby miała dobrze, proszę oddziel je natychmiast, zapewnij jej domek i schronienie, poczekaj i zobacz czy jest w ciąży a jak urodzi będziesz prawdopodobnie miał kompana lub dwóch w miocie dla swojego chłopaka, reszcie i mamusi postaramy się znaleźć domki na forum
napisz tez skąd jesteś i jak nie masz klatki może ktoś będzie miał do wypożyczenia na ten czas
jeśli będziesz miał/a odpowiednie podejście to i my ci pomożemy
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Kaager
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 15, 2009 8:31 am

Re: RE: Jak rozpoznać płeć szczurka

Post autor: Kaager »

Ok. Problem został praktycznie zażegnany. Mianowicie narzeczona ma szczurkę ( ona trzymała małą na zdjęciu). Tylko że potrzebuje teraz fachowej porady dotyczącej połączenia ich ( wiem było ale tutaj wydaje mi się że sprawa ma się nieco inaczej niż w innych postach które czytałem no i prosił bym o instrukcje:D) Mianowicie szczurka ta to wiśka( vivi) z tym że gadzina ma już 7 miesięcy no i ona jest dość zadziorna ( od małego była razem ze świnką morską postawione obok siebie, ale w życiu nie można ich puścić razem bo inaczej szczur staje bokiem w czmych za świnią a ta w płacz i ucieczka:D) I boimy się żeby nie zareagowała agresywnie na małą. I teraz instrukcja jak je połączyć żeby im nic nie było, jakie akcje od razu przerwać i uznać za przejaw agresji a jakie za zabawę i nie reagować? Prosił bym o szybką odpowiedź bo rano chcielibyśmy zrobić już połączenie.
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: RE: Jak rozpoznać płeć szczurka

Post autor: Rhenata »

po pierwsze, absolutnie ich nie łącz dopóki nie okaże się czy mała nie jest w ciąży, taki stres nie jest wskazany w żadnym wypadku.
przez te dwa trzy tygodnie musisz ja obserwować- czy dużo śpi i je, czy przybiera mocno na wadze itd. dobrze karmić( wszystko na ten temat znajdziesz na forum)
szukaj informacji i poświeć czas żeby poczytać forum a zobaczysz ze większość wątpliwości zostanie rozwiązana bez zadawania pytań
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”