Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: alken »

ja się ostatnio wkurzyłam. na hali targowej u mnie jest stoisko zoologiczne i z reguły nie ma tam zwierząt choć parę razy widziałam (pewnie ktoś przyniósł czy coś) kiedyś były tam szczurki więc stwierdziłam, że widocznie ktoś podrzucił...małe się sprzedały szybko ale ku mojemu zdziwieniu gdy ostatnio tam byłam były nowe :-\ widocznie owa właścicielka stoiska stwierdziła, że to dobry pomysł i rozmnaża tę szczurzycę (chyba z tym samym samcem bo małe są znów czarne i blue). biedna, dwa mioty jeden po drugim. już mi się zalęgły w głowie różne plany napadu (tzn. szybki atak z zaskoczenia porwanie klatki i ucieczka :P ) ale chyba nie umiem takiej akcji przeprowadzić ;) mówienie raczej na nic się nie zda, gdyby ludzie nie kupowali to by nie rozmnażała a tak... :-\
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Izold »

Ja bym podeszła i zabrała klatkę.Niech by tylko coś pisnęła.
Wtedy wyjaśniłabym że jest zołza, i że rozmnaża szczurki z prawdopodobnymi wadami genetycznymi i jestem zmuszona je zabrac.
Albo przedstaw sie jako jakas baba w jakies fundacji czy cos i powiedz że jesteś zmuszona je zabrać albo wezwać odpowiednie władze.To by chyba kupiła nie?
fioletofa
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 3:09 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: fioletofa »

Szczerze przyznam, że mój szczurek pochodził ze sklepu zoologicznego- był to wielki błąd którego już nigdy nie popełnie. Szczurek żył dość krótko bo nie całe dwa lata. Ogólne warunki w sklepie w którym go kupiłam były ... bardzo dobre! Ale spobób w jaki są kojarzone jest chory!!! Każdy z każdym! Więc jak taki maluch ma być potem zdrowy???

Ogólnie trzymanie zwierząt w sklepach zoologocznych to pomyłka. Poinny to być sklepy z pokarmem, ściółką itp. bez żywych zwierząt!!!

pozdrawiam

fioletofa
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: zalbi »

Izold pisze:Albo przedstaw sie jako jakas baba w jakies fundacji czy cos i powiedz że jesteś zmuszona je zabrać albo wezwać odpowiednie władze.To by chyba kupiła nie?
proszę pokazac odpowiedni dokument/legitymację
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zuuzuushii
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 06, 2009 2:27 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: zuuzuushii »

Bardzo bym chciała również pomóc. Tylko jest jeden problem. Naprawdę nie mam pojęcia jakie warunki są do przyjęcia a jakie wymagają już interwencji.
Napatrzyłam się już na tyle sklepów, że po pewnym czasie (zdałam sobie z tego sprawę)nabawiłam się znieczulicy np. na to, że zwierzaki są w różnych dziwnych pomieszczeniach.
To niestety jest bardzo rozpowszechnione, nie wiem jaka jest dopuszczalna powierzchnia w sklepach dla młodych.
Wiadomo, że sama trzymałabym szczurki w dużej klatce, ale sklepy rządzą się innymi prawami.
Tak samo jeśli chodzi o płeć, jeżeli są młode, skulone nie widzę, czy są to samczyki razem z samiczkami.

Np. ostatnio zobaczyłam matkę z oseskami razem z innym szczurem. Był jeszcze jeden szczur samotny, oddzielony.
No i ja nie wiem, czy to, że samica jest z młodymi w dodatku na widoku wymaga już interwencji?
Co ja mogę zrobić, komu to zgłosić? (LUBLIN)

Tak samo bardzo mnie smuci sprzedaż szczeniaków- to w ogóle powinno być zakazane!
Co można zrobić?
Z nami:Czar,Czart,Hota,Szafirek,Vilho,Chu-Chu,Shin'ya, Ecchi, Gohatto i Ichi the killer, Jack Sparrow, Ju-on, Janosik*_*
;( Czort ;(
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: UprzejmaCegła »

Najlepiej nastraszyć ich TOZ'em. W moich "przypadkach" skutkowało :)

Tak swoją drogą, w poniedziałek planuję pojechać do Hrubieszowa do pewnego zoologa. Znajoma mówiła mi, że zwierzęta w nim nie mają:
- wymienianych ściółek
- wody w poidełkach
- jedzenia
- odpowiednich klatek
Czyli trzeba będzie pustym łbom, co prowadzą ten sklep, nagadać. Już nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
zuuzuushii
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 06, 2009 2:27 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: zuuzuushii »

czyli to, że są młode oseski- to już jest powód?
ja jestem temu oczywiście przeciwna, tylko nie mam pojęcia jak to prawnie wygląda.
Na ile potraktują mnie na poważnie a nie jak jakiegoś "zielonego oszołoma"

No i dalej poproszę o jakieś konkretne wytyczne- jeśli chodzi o np. przestrzeń życiową tych zwierzaków- nie mam pojęcia jakie są normy w zoologikach.
Pamiętam jakiś artykuł w gazecie- gdzie poruszano kwestię złych warunków zwierzaków w naszych zoologikach- tłumaczyli się tam, że to są dzienne, wystawowe boxy a poza godzinami sprzedaży zwierzęta (to było na przykładzie gadów, ostronosa i piesków )są przenoszone na zaplecze gdzie mają prawidłowe, wzorcowe warunki, są wyprowadzane i niby głaskane...
Jak dla mnie to bujda, bo nawet jeżeli tak jest- to w sklepach gdzie pracuje się od 9 do 21 to żadna róznica:/

Więc tak naprawdę to co ja mam do gadania jak mi coś takiego powiedzą?
Z nami:Czar,Czart,Hota,Szafirek,Vilho,Chu-Chu,Shin'ya, Ecchi, Gohatto i Ichi the killer, Jack Sparrow, Ju-on, Janosik*_*
;( Czort ;(
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: LaCoka »

zuuzuushii pisze:czyli to, że są młode oseski- to już jest powód?
ja jestem temu oczywiście przeciwna, tylko nie mam pojęcia jak to prawnie wygląda.
Na ile potraktują mnie na poważnie a nie jak jakiegoś "zielonego oszołoma"

No i dalej poproszę o jakieś konkretne wytyczne- jeśli chodzi o np. przestrzeń życiową tych zwierzaków- nie mam pojęcia jakie są normy w zoologikach.
Pamiętam jakiś artykuł w gazecie- gdzie poruszano kwestię złych warunków zwierzaków w naszych zoologikach- tłumaczyli się tam, że to są dzienne, wystawowe boxy a poza godzinami sprzedaży zwierzęta (to było na przykładzie gadów, ostronosa i piesków )są przenoszone na zaplecze gdzie mają prawidłowe, wzorcowe warunki, są wyprowadzane i niby głaskane...
Jak dla mnie to bujda, bo nawet jeżeli tak jest- to w sklepach gdzie pracuje się od 9 do 21 to żadna róznica:/

Więc tak naprawdę to co ja mam do gadania jak mi coś takiego powiedzą?
Może tu coś znajdziesz: http://www.goldenline.pl/forum/humanita ... zat/366254 i jeśli możesz to poszukaj w internecie różnych publikacji na temat praw zwierząt ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
zuuzuushii
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 06, 2009 2:27 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: zuuzuushii »

Dzięki wielkie. Zabieram się za lekturę , najgorsze byłoby jakby mnie zagięli, więc wolę być zorientowana w temacie.
Z nami:Czar,Czart,Hota,Szafirek,Vilho,Chu-Chu,Shin'ya, Ecchi, Gohatto i Ichi the killer, Jack Sparrow, Ju-on, Janosik*_*
;( Czort ;(
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Rhenata »

zuuzuushii jak milo ze twoje pierwsze posty na forum są właśnie w tym temacie. Im więcej ludzi reaguje tym lepiej dla zwierząt.

A ja chciałam przedstawić dwa najlepsze wg mnie i znane mi osobiście sklepy ( w europie) w ktorych warunków poprawiać nie trzeba ;D

Pierwszy to niemiecki Maxi zoo- w Irlandii ( niedługo jeden otworzą w moim mieście ;D huraaa )
warunków nie trzeba poprawiać bo..nie sprzedają zwierząt.Sklep jest świetny , duży i ma ogromny asortyment, również dla szczurków.

Drugi to http://www.koelle-zoo.de/
owszem maja zwierzaki..ale...byłam tam i widziałam i powiem z ręką na sercu, te zwierzęta maja lepiej niż u niejednego 'domowego właściciela'
akwaria i klatki są duże, ogromne i czyste, woda świeża, jedzenie najlepsze i świeże, wszystkie wyglądały na zdrowe i zadowolone, obsługa sklepu wciąż chodzi wokół tych zwierzaków.To nie jest zwykły sklep ,to jest małe zoo.Niemiecki nacisk na najlepsze standardy jest tu na maximum i żałuje ze jak będę jechać do polski to obok tego sklepu przejeżdżać będziemy w nocy :(
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
zuuzuushii
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 06, 2009 2:27 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: zuuzuushii »

Rhenata pisze:zuuzuushii jak milo ze twoje pierwsze posty na forum są właśnie w tym temacie. Im więcej ludzi reaguje tym lepiej dla zwierząt.
Mi również miło, że to zauważyłaś. Ja nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy.
Dziś zauważyłam, że to będzie trudna walka. Ci sprzedawcy nic nie czają. Nie jestem jeszcze zbyt śmiała w zwracaniu uwagi, ale widzę, że tych sytuacji (niestety) będzie na tyle dużo, że może zdążę się wyrobić :(

Akurat byłam dzisiaj świadkiem sprzedaży jednego szczurka (oczywiście mieszane towarzystwo) sprzedawca machał tym biedactwem za ogonek aż się mały kiwał na wszystkie strony.
Zwróciłam uwagę, ze tak nie można (że można go uszkodzić)na co chłopak mi odpowiedział, że to nie prawda, że jak do tej pory nic się nie stało, to nic się nie dzieje złego>< że nic nie szkodzi... Oczywiście wszyscy patrzyli się na mnie jak na idiotkę, łącznie z osobami które go kupowały. Pozostaje nadzieja, że przynajmniej dałam im trochę do myślenia...

Zastanawiam się, czy w takich zoo-molochach da się cokolwiek zmienić. Pracują tam chyba zwykli studenci którzy nie mają o niczym pojęcia i nic nie mogą zrobić.
Z nami:Czar,Czart,Hota,Szafirek,Vilho,Chu-Chu,Shin'ya, Ecchi, Gohatto i Ichi the killer, Jack Sparrow, Ju-on, Janosik*_*
;( Czort ;(
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: UprzejmaCegła »

Byłam dzisiaj w pewnym zoologu w Hrubieszowie.
Zwierzątka były trzymane w straszliwych warunkach.
Wku(piiiiip)am się niemiłosiernie.
Facet się tłumaczył, że nie ma zamiaru ich przenosić, bo nie ma gdzie.

Chyba zgłoszę to gdzieś bo innego wyjścia nie ma.
Awatar użytkownika
Ogonka=*
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 04, 2009 2:46 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Ogonka=* »

W Szczecinie są bardzo dobre warunki.Woda czysta,trociny też,porozdzielane płciami,szczury nie łapane za ogon,zdrowe zwierzęta i wogule super.Właśnie tam kupiłam Elma i Elvisa.Nie są dzikie i są przyjacielskie. ;D
''Bóg tworzy zwierzęta, człowiek - sam siebie.''
Georg Christoph Lichtenberg
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Minoo »

Ogonka, to nie zmienia faktu, że w zoologikach się nie kupuje. Tyle tu o tym piszemy, chyba nie trzeba mówić raz jeszcze. A w sklepie nigdy nie będzie odpowiednich warunków.
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: zalbi »

Ogonka=* pisze:W Szczecinie są bardzo dobre warunki.Woda czysta,trociny też,porozdzielane płciami,szczury nie łapane za ogon,zdrowe zwierzęta i wogule super.Właśnie tam kupiłam Elma i Elvisa.Nie są dzikie i są przyjacielskie. ;D
Nie masz sie czym chwalic że kupilas szczury w sklepie. Nie kupuje sie zwierząt w sklepach. Napędziłas tylko chory biznes. Żadne warunki dla zwierząt w sklepach nie sa odpowiednie.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”