4 szczurasy, nie za dużo?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karolina_999
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 5:59 pm

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: karolina_999 »

He He Ile ja bym dała za 4 szczurasy :) niestety......niemoge mieć czterech :( ....ale mam dwa....takie kochaaaane :) nio ale one się niekochają heheh ale za to kochają mnie ;) ..... narQa
........Life Give Us Something We Don't Understand We Must Find Out What Is It........
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: moni »

Ja się podepnę pod ten wątek.
Mówicie,że 4 szczury można mieć pod warunkiem posiadania dużej klatki.Ta duża klatka to waszym zdaniem jaka?Jak duża.Wiem,że im większa tym lepsza.
Czy ktoś z Was trzyma 4 szczury w jednej klatce?
Jak tak to jakie wymiary ma ta klatka?
Mam nadzieję za parę miesięcy dodać do stadka jeszcze 2 dziewuchy.I tu właśnie pojawia się ów problem z klatką.
Wolałabym klatkę "kupną", ale nie wiem czy dostanę wystarczająco dużą za wystarczająco przystępną cenę.Jeżeli takowej nie dostanę mam w planach budowę własnej.Tylko te cholerne wymiary, z którymi wszyscy maja problem.
Mam też pytanie do tych, którzy budowali własne klatki.Ile trzymacie w nich szczurów i jakie mają wymiary?Czy wystarczają dla większej ilości ogonków?
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: lajla »

ja mam kaltki o wymioarach 120(wys) 60(szer) i 48(dlug) trzymama jednego szczura ale wedlug karkulatora (na stronie krwiopijki) moglam bym trzymc od 6-8 ogonkow... tak w moim przypadku nie wiem jak w innych :))
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: KaRa »

Ja mam swoje cztery dziewczyny w miare dużej klatce :) taka jak dla sporych papug :)
Obrazek
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: GoHa »

Ja mam 4 chlopow w klatce 130x85x70 cm... A wg kalkulatora moge miec okolo 18 ... hehe

Tak sobie pomyslalam. Endru ma klatke spora... z tym swoim korytarzem do pomieszczenia z piaskiem... Jesli ktos ma kilka klatek mniejszych i drzwiczki w bocznych sciankach to moze zrobis samemu takie korytarze i polaczyc klatki ze soba.... Tylko trzeba wymyslic jakis patent zeby szczurki ich nie umialy zdemontowac... :)
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: majlena »

mysle ze 4 shczurki to nie jest za duzo ;) to jest max ilosci shczurkoow
:]
jak na razie mam Fige i 6 malushkoow (5 dni maja)
i nie mam za bardzo komu ich wydac... wiec w najgorshym wypadku bede miala 7 :o POMOCY!!

----

Uprzejmie uprasza sie o używaniu na forum w miarę POPRAWNEJ polszczyzny.
/mod. edit
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: endru_ »

A ja znowu sie odezwe :p 4 szczurasy mam :P Co do klatki trzeba wziasc pod uwage do czego ma sluzyc ta klatka, sa ludzie ktorzy maja klatke non toper otwarta i szczurasy co najwyzej wpadaja do niej na wyzerke i spiulkac, i wtedy naprawe NIEduza klatka jest potrzebna gdyz nie spedzaja tam czasu, jezeli nie masz jednak mozliwosci zapewnic szczurasowi chociaz 1/3 dnia na mozliwosc wybiegania sie po pokoju to juz tutaj potrzebna duza klatka, a jezeli nie mozesz wogole wypuszczac na pokoj to wogole BIG klatka .
Co do ilosci szczurasow powiem taka, ja sie ciagle zastanawiam czy moze miec wiecej i wiecej i wiecej :P Jednak to staje sie problemem jezeli mam mozliwosc takiego ow szczurasa dostac, dlatego tyz nie chce odwiedzac sklepu zoologicznego gdzie sa szczurasy gdyz sa to sklepy wysokiego zagrozenia ze wyjde z nowym przyjacielem .... No ale teraz mathy_c zaprzepaszcza moje szanse aby tylko marzyc o nastepnych szczurasach [ja sie jeszcze z toba policze ^_^ ] :P Bo chyba zaadoptuje sobie z jej rodzinki szczuraska :P

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: WildMoon »

My mamy 9 ogonkow i na razie klatka jest okay, bo ogonki jeszcze male. Najstarszy szczur przebywa prawie caly czas poza klatka na wolnym wybiegu. Za tydzien mam dostac woliere 1.05 x 0.60 x 1.45m :D :D :D *happy* A wedlug kalkulatora http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/ moge miec w niej 16 szczurusiow ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: endru_ »

wedlug tego kalkulatora ja moge miec od 815110 szczurasow... Kurde gdybym mial dziesiec to by byly male korski w tej klatce :P

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: moni »

Moje mają małą klatkę.Jest non stop otwarta, ale mimo to nie korzystaja z wybiegu.Jedna raz dziennie wyjdzie z niej na 1015115 min i to wszystko.Dlatego nie wiem czy jest sens kupowania większej.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: WildMoon »

[quote="endru_"] Jednak to staje sie problemem jezeli mam mozliwosc takiego ow szczurasa dostac, dlatego tyz nie chce odwiedzac sklepu zoologicznego gdzie sa szczurasy gdyz sa to sklepy wysokiego zagrozenia ze wyjde z nowym przyjacielem ....[/quote]

Mmmhmm.. znam to ;) Ja sie musze nieslychanie kontrolowac odwiedzajac te sklepy :twisted:

No i nie zapominac ze wieksza gromadka ogonkow podnosi nasze wydatki na karme, sciolke, itd. A jezeli szczur(y) zachoruje to vet niestety tez swoja kase za leczenie i lekarstwa chce. Wiec raczej sie dobrze zastanowic nad wieksza gromadka.
Ja to dopiero TERAZ widze ILE moje szczury sa w stanie spalaszowac karmy podstawowej, nie wspominajac juz o owocach i warzywach ktore im podaje. ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: majlena »

no to prawda ja mam w tym momencie 7 szczuraskow [niestety w szybkim czasie ilosc sie zmniejszy ;(] i galy wychodza jak sie widzi ile one jedza ile kasy na to idzie ile sciolki potrzbuja... a juz nie mowiac o smakolykach
a i tak mi szkoda sie z nimi rozstac ;(
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: myszka »

a czemu się znimi rostajesz?? :? moja klatka wegłód kalkulatora zmieści 4 szcvzurki, a mam 3... więc jakaś wielka nie jest, ale tata powiedział że jak wygramy w totka to mi wielką kupi :D
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: majlena »

bo zostawiam sobie oprocz mamy 2 male samiczki
2 samcow daje braciakowi [bede je miala na oku - wkoncu beda w jednym mieszkaniu tylko drugim pokoju :] ]
no i samiczka i samiec ida sobie do 2 kolegow
takie zycie
jak sie rodza male to nie zawsze mozna zachowac wszystkie :(

a wedlug kalkulatora (nie wiem czy dobrze wpisuje dane :? ) moge miec 4 szczurki w klatce
a bede miala 3
no i nie wliczylam w klatke digging box'a i pokoju do biegania ;)
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
CIRI
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 14, 2004 9:59 pm

4 szczurasy, nie za dużo?

Post autor: CIRI »

Ja miałam 4 szczurki na raz, teraz mam 3, ale niebawem uzupełnie braki ;) Ja mam "zestaw" - 2 szczury i 1 (w przygotowaniu 2) szczurzyca. No i mi z tym dopsz :P
HEINRICH, BONHART, MILO, COMA, FALKA, MIKÜSZI -  I`LL NEVER FORGET...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”