kolby dla ptaków

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
arrisum
Posty: 342
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 8:15 am
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

kolby dla ptaków

Post autor: arrisum »

Piszę, bo dziś w zoologicznym mnie facet zmylił. Czytałam tu gdzieś , że można szczurasom podawać kolby dla ptaków, z czego uwielbiają proso wszelakie, a gosć w zoologu na mnie prawie naskoczył, że to za dużo białka itd ... dostają je bardzo rzadko w sumie wiec mi sie nie wydaje, jak on to powiedział, że mogą od nich łysieć i mieć strupy... tak samo dostają odemnie również krewetki, max 1 dziennie ale generalnie rzadziej, i czasem dostaną jajeczko przepiórcze itp...
za dużo tego białka? już sama nie wiem co o tym myśleć, a Wy tu experci ^^ wiec wolę się upewnić.
Goin' under - rats are in the cellar
goin' under - skin is turnin' yella

Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: kolby dla ptaków a białko

Post autor: Magamaga »

Daję swoim szczurom sporo białka i z przebiałczeniem jeszcze nie miałam styczności - moim zdaniem ono zdarza się dość rzadko.
Ja nie ograniczałabym białka szczurasom.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
arrisum
Posty: 342
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 8:15 am
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: kolby dla ptaków a białko

Post autor: arrisum »

właśnie tak też myślałam... wydaje mi się, że mogło to wystąpić po dużej ilości białek typu mleko , sery z powodu laktozy a nie samego białka... no ale cóż :P moje mają bujną sierć i maja się dobrze (: dziękuje za inf
Goin' under - rats are in the cellar
goin' under - skin is turnin' yella

Obrazek
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: kolby dla ptaków a białko

Post autor: Minoo »

Według mnie bzdu-ra. Moje jedzą dość dużo białka i sierść mają gęstą, strupek ostatni raz widziałam u Cymka na uchu- przywieziony jeszcze z zoologa...
Oczywiście nie należy przesadzać, bo kruszynki się po prostu spasą... Poza tym najnormalniej przesada jest zawsze niezdrowa.
Stworzenie bezszczurowe.
Killermaster
Posty: 45
Rejestracja: czw sie 12, 2010 8:12 pm

Kolby dla kanarka-nadadzą się?

Post autor: Killermaster »

Witam,
Znalazłem w domu kolby dla kanarka, nie odpakowane, z terminem do 03.2011. Czy można to dać szczuraskom czy szukać kogoś, kto to weźmie"?
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Kolby dla kanarka-nadadzą się?

Post autor: lovekrove »

Z tego co patrzyłam kanarki uwielbiaja owoce cytrusowe i np. http://animalia.pl/produkt,13765,93,Vit ... narka.html zawiera cytrusy, które są dla szczurków nie wskazane. Napisz skład, albo jakie to kolby, to się osądzi.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Killermaster
Posty: 45
Rejestracja: czw sie 12, 2010 8:12 pm

Re: Kolby dla kanarka-nadadzą się?

Post autor: Killermaster »

Kolby firmy Vitapol. Nazwy nie ma, jest takie duże "Kolby 3x". Mieszanka potrójna, owocowo-miodowo-jajeczna.
Skład:
Ziarno zbóż (36%), produkty piekarnicze (35%), nasiona oleiste (20%), owoce (9%), aromat miodowy.
Buhaha, owocowo-miodowo-jajeczna? Gdzie jaja? Gdzie miód (poza aromatem)?
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Kolby dla kanarka-nadadzą się?

Post autor: lovekrove »

Ja bym nie dawała tego szczurkom, bo Vitapol. Zapewne produkty piekarnicze posiadają spulchniacze, albo barwniki. Unikaj wyrobów Vitapol, Megan, Koliber, czy Animal. Jeśli zalezy ci na zdrowiu szczurka zainwestuj w lepsze karmy, firm takich jak Versele Laga, Beaphar. Zajrzyj tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=302

Także ja bym odpuściła z tymi kolbami.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kolby dla kanarka-nadadzą się?

Post autor: Paul_Julian »

Wystaw to moze za okno dla ptaszków :) Bardziej im sie przyda.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Killermaster
Posty: 45
Rejestracja: czw sie 12, 2010 8:12 pm

Re: Kolby dla kanarka-nadadzą się?

Post autor: Killermaster »

Może do sklepu przyjmą albo coś. Wymienię może na coś, co szczurki chętniej zjedzą :) Dzięki za podpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”