Dziwne zachowanie szczura....!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Vivelo
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 07, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Dęblin/Lubelskie (czasem Lublin :D)
Kontakt:

Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: Vivelo »

Witam!
Mam problem ... To jest mój pierwszy szczur, więc nie wiem zbytnio co robić.

Po Pierwsze mój szczur dziwnie zachowuje sie robiac demolke w klatce, za każdym razem gdy zapada wieczór.

Po Drugie wydaje Mi sie, że pochłania zbyt duże ilości jedzenia (miske ma średnicy jak mniejwiecej zakretka od majonezu i gleboka na jakies 2 - 2,5cm ... szczur jest mlody a zjada 3 takie miski dziennie i dodatkowo jakis serek czy inne smakołyki)

Po Trzecie dzisiaj mnie ugryzl dośc pożadnie... z reguły jak wsadzalem mu ręke to od czasu do czasu tak leciutko ją podgryzał... więc odrazu zabierałem (bo podobno szczur gryzie tylko jak sie boi) ale dziś wszedł mi na ręke bez problemowo rozpędził sie i ugryzl mnie z calej siły w usta po czym uciekł :/ Posmakował troche krwi i nie wiem czy teraz nie będzie sie to powtarzać....

Co mam robic? :/ (teraz boi sie wyjśc z domku) Nie wie chyba co się stało ;/ pomóżcie :/
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: smeg »

Szczur robi demolkę w klatce, bo się nudzi. Powinnaś jak najszybciej przygarnąć mu kolegę (przejrzyj dział "Zwierzaki"), bo szczury to zwierzęta stadne i cierpią w samotności. Z kolegą będzie mógł się pobawić i nie będzie z nudów wszystkiego niszczył. Poza tym łatwiej go oswoisz, kiedy będzie miał już oswojonego towarzysza (a takie właśnie są szczurki z adopcji). Kiedy zaczniecie sobie ufać, zacznij go wypuszczać żeby sobie pobiegał, wtedy też będzie mniej niszczył wyposażenie klatki.

Co do jedzenia - jaką karmą go karmisz? Wszelkie typu Vitapol czy Megan to beznadziejne karmy, dobre to np. Versele Laga, XtraVital, Vitakraft, Tropifit.

Nie zabieraj ręki, kiedy Cię gryzie! Zabierając nauczysz go, że gryzienie to dobra metoda na to, żebyś dała mu spokój. Nawet jeśli boli, postaraj się to znieść. No i wyjmuj go często z klatki, wsadzaj pod bluzę żeby czuł się bezpiecznie i oswajał z Twoim zapachem, dawaj mokry pokarm do zlizania z palców.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: smeg »

Może Ci się wydawać, że ugryzł Cię z całej siły, ale tak nie jest. Usta są bardzo wrażliwe i jedna z moich szczurzyc normalnie podgryza bezboleśnie moje palce, a kiedy ugryzie z taką samą siłą usta to mnie boli. Spróbuj po prostu nie dopuszczać go w okolice twarzy, niektóre szczury mają skłonności do podgryzania ust, nosa, powiek i ich tego nie oduczysz.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: lavena »

Vivelo pisze: dziś wszedł mi na ręke bez problemowo rozpędził sie i ugryzl mnie z calej siły w usta po czym uciekł :/ Posmakował troche krwi i nie wiem czy teraz nie będzie sie to powtarzać....
Pewnie pachniałeś jedzeniem, to ugryzł.
Vivelo
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 07, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Dęblin/Lubelskie (czasem Lublin :D)
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: Vivelo »

Dzieki wielkie :)... Ale co mam teraz zrobić? ... po tej sytuacji bo doslownie stała się jakies 20 może 30 min temu?... Wciąż siedzi w domku i boi sie wyjść... Mam go zostawić czy coś robić? I Jakie jest prawdopodobieństwo powtórzenia sie takiej sytuacji?
Vivelo
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 07, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Dęblin/Lubelskie (czasem Lublin :D)
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: Vivelo »

Nie wiem gdzie jest edycja postów więc napisze nowego... Karmie go Vitapolem... a właśnie słyszałem, że podobno lepszy dla szczurka jest żwirek niż trociny bo podobno szczurą strasznie układ oddechowy wysiada od trocin :/
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: zalbi »

jak najszybciej zaadoptuj szczurowi towarzystwo. to powinienes zrobic.

żwirek lepszy, oczywiscie chyba, że trociny sa pożądnej firmy i nie pylą - ale to w ostatecznosci.

zmien karme - vitapol to najgorsza firma. przejrzyj dział o karmach polecanych.


nie powinieces brac ręki gdy szczur do niej podchodzi lub lekko podgryza - oswajaj go.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Vivelo
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 07, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Dęblin/Lubelskie (czasem Lublin :D)
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: Vivelo »

A co zrobić jeżeli chciałbym go pogłaskać? ... palcem jeszcze jako tako sie daje ale lekko gryzie ale jak juz chce 2 czy 3 palcami poprostu go nakryc i glaskać to ucieka i gryzie i jakoś tak dziwnie "warczy" :P... Dopiero rozpoczołem przygodę ze szczurami więc wole zapytać się was (którzy macie w tym pojęcie) bo wtedy nie zmarnuje sobie pierwszego szczurka (tzn. nie bd negatywnie nastawiony)...Ok czyli wiem już, że vitapolu nie dawać i zmienić na żwirek i ręki nie zabierać a co z 2 szczurkiem? musze go kupować czy moge od czasu do czasu wpuścić szczura kumpla do mojego...? mamy identyczne szczury od początku były razem (bracia podobno) więc jak myślicie to dobrze wpłynie na jego zachowanie? ... Bo w zasadzie takie ciągłe spotykanie ich i zabieranie też może je w jakiś sposób rozwścieczyć... co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: zalbi »

nie kupowac. nie kupuje sie szczurów w sklepach. przejrzyj dział zwierzaki a na pewno znajdziesz jakiegos ogonka.

możesz zaadoptowac forum. i tak, szczur musi byc ze szczurem 24/dobe. i niech Twój kolega też zaadoptuje swojemu szczurkowi drugiego.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Vivelo
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 07, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Dęblin/Lubelskie (czasem Lublin :D)
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: Vivelo »

A mam jeszcze jedno pytanko :) Odnośnie jedzenia ... Jak z mięsem? można dawać szczurkowii jakieś wędliny?... btw. szczurek po tej sytuacji nie wychodzi z domku tak jakby sie mnie bał... co mam robić?...;/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: Paul_Julian »

Wędliny nie bardzo , lepiej kawałek ugotowanego mięska .
Jak siedzi w domku , to niech siedzi . Mozesz otworzyć klatke i np. popukać w kratkę . pomachać papierkiem . Jakoś zaciekawić ogonka . Mozesz spróbowac nasladować zgrzytanie ząbków . Takie "szur szur " .
Nie wtykaj palców między kratki , szczur bedzie myslał , ze to jedzenie i udziabie . Tak samo jak w sytuacji gdy palce Ci pachną jedzeniem . Mogą pachniec mydłem , najwyżej Cie osika :D
Szczurek gryzie jak sie boi - np. spi sobie i nagle sie obudzi , bo go dotkniesz . Zanim zrozumie , ze to Ty , to udziabie .
Moja Pati gryzła od początku, ostatnio już nei gryzie . Ma ponad 2 lata , ostatnie pół roku to tylko mocno skubała .

Nie odsuwaj ręki jak ugryzie . Mozesz ją delikatnie odepchnąc , żeby pokazać , ze wcale sie nie boisz :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: smeg »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489 - tu masz porady dotyczące pierwszych dni oswajania ;) Osobiście polecam metodę "na siłę", sama oswajałam swoją pierwszą szczurkę w ten sposób.

Co do wędlin, kiełbasy - są za słone. Szczury nie powinny jeść nic mocno solonego. Ja daję im czasem mięso i warzywa gotowane na zupę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Vivelo
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 07, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Dęblin/Lubelskie (czasem Lublin :D)
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: Vivelo »

:) Dzieki wielkie za rady :) ... No ja wyczytałem, że nie mozna dawać wędlin mięs itp. bo później gryzą na siłe ... A ogonki mogą jeść coś słodkiego?... tzn. czy np. mogę dać mu miód do zlizania z palca?... btw. Po wczoraj sytuacji szczurek wciąż nie opuszcza domku... :/ boi się wyjśc :/ nawet jedzenie wciąga do środka :/... Co robić? ;/
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: zalbi »

pisałysmy juz. zaadoptuj mu towarzystwo
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Vivelo
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 07, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Dęblin/Lubelskie (czasem Lublin :D)
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczura....!

Post autor: Vivelo »

Problem polega na tym, że nie za bardzo mogę ;/ Starszyzna w domu się burzy, że jeden wystarczy... Tłumacz im, że trzeba drugiego koniecznie to mówią, że przyzwyczai się albo żeby kumpel szczura przynosił :/.... Ehh i ahh ;/
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”