Zaciskanie łapek w piąstki

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: Nieja »

Mój szczurek Charlie robi tę dziwną rzecz. Zaciska łapki w piąsteczki. Dzieje się tak, gdy go głaszczę delikatnie i on przy tym zasypia. Łapie wtedy mocno mój palec i nie chce puścić. Kiedy zabiorę mu palec, łapeczkę zaciska w małą piąstkę ale śpi dalej. Jednak na początku nie zaśnie, póki nie dostanie "palca do ściskania".

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć co to znaczy, bądź pokierować do odpowiedniego tematu?
Opcja szukaj tym razem zawiodła ;)
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: Paul_Julian »

Ludzie tak robią , podobno dlatego , ze kiedyś jeszce jako małpy zaciskalismy piąstki trzymając sie futra mamy.
Szczurek to nie małpka, ale może był zabrany za wczesnie od matki i jednak brakuje mu tej bliskosci ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: sssouzie »

ja jak śpię to też zaciskam pięści.
i nawet czytałam teorię,która jest mi bliższa niż pochodzenie od małp, a mianowicie, że osoby nerwowe w ten sposób podświadomie rozładowują stres.(coś się tam jakiś nerw za to odpowiedzialny uciska).
a może to również potrzeba bliskości(zaciskanie na twoim palcu) i taka cicha "pewność", że "jak trzymam to na pewno mnie nie zostawi". ja tak jak byłam mała trzymałam mame,żeby sobie nie poszła jak ja będę spała...
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: Nieja »

Mam nadzieję, że to nie jest objaw samotności, bo tego bym nie zniosła... Już wolę teorię:
sssouzie pisze:"jak trzymam to na pewno mnie nie zostawi"
Ale nie o moją wygodę chodzi prawda? :( A wy nie zauważyliście tego u swoich maluchów albo starszych szczurków?
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: sssouzie »

moja Mu jak śpi ze mną w łóżku też tak potrafi mnie złapać i spać dalej z zaciśniętymi piąstkami... to było za czasów jej "jeszcze samotności", byłam dla niej najważniejsza, jak ty dla Charliego.
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: LaCoka »

Ja zwróciłam na to uwagę u całego stada, które jest teraz u mnie tylko najczęściej to zauważam jak dziewczyny śpią razem i jedna drugą trzyma w ten sposób za futerko, tak zaciska na nim piąstki, że aż jej sierść koleżanki wychodzi spomiędzy paluszków ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: yss »

fakt, u mnie kiedyś spały do siebie twarzami lily i szynszyla, przytulone w koszyku. lily mocno trzymała szynszylę za policzek :) bardzo to miło wyglądało :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: RattaAna »

o rany, jaki słodziak (wobec Ciebie, oczywiście) z tego Charliego - skojarzyło mi się z zaciśniętymi piąstkami niemowlaka (bo ja teraz w takich tematach siedzę ;) );
nasze szczury tez często śpią z zaciśniętymi piąchami, ale jeszcze żaden nie musiał dostać palca do ściskania żeby usnąć :) najwyraźniej Charlie potrzebuje się do kogoś (tu akurat twojego palca) przytulić :)
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
sseb
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 11:16 pm

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: sseb »

Mój szczur imieniem Domestos miał podobnie. Tylko śpiąc na plecach potrafił tymi piąstkami wymachiwać :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: yss »

tak oczywiście, a mój szczupak w wolnych chwilach pilotuje taki malutki śmigłowiec. to nawet lepsze, niż piąstki!
:/
ten się nie myli, kto nic nie robi
sseb
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 11:16 pm

Re: Zaciskanie łapek w piąstki

Post autor: sseb »

ooooo, suuper :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”