Zakochałam się...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Zakocha?am si?...

Post autor: ajlii »

Spokojnie, jestem szczęśliwą mężatką ;) Ale fakt, wczoraj Ktoś sprawił, że moje serducho zabiło szybciej... Ten maleńki ktoś wygląda jak typowa kapturka, tylko że białe boki są białe, a ciemne są... rude. Do tego te karminowe ślepka, którymi wczoraj na mnie spojrzała... Ufniutka, wczoraj sama weszła mi na rękę. Od razu szybki telefon do Męża, rezerwacja, a dzisiaj gdy Ją odbieraliśmy ze sklepu wlazła mi do rękawa kurtki i tak już odbyła podróż do domu. Jest strasznie słodka, łagodna i wogóle to małe cudeńko ;))) Julia i Szamil zaakceptowały Ją od razu: Szamil obwąchał, Julcia niby się nie interesowała, parę razy po Niej przeszła (moje ogonki nie grzeszą dobrymi manierami), a potem zaczęła czyścić małej futerko. Więc chyba będzie dobrze ;)
Od razu dostałam od Męża prezent gwiazdkowy - dużą klatkę, bo stara na dwa ogonki była już trochę przyciasna. Jestem strasznie, strasznie szczęśliwa :)))))))
Mała dostała imię Nel alias Rubinka (to od tych ślepków) i właśnie słodko śpi na moim kolanie, przykryta rąbkiem koszulki :)))
A Szamilek właśnie wylał mi piwo na klawiaturę... i chce je zlizywać!!!!!!!!!!
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Zakochałam się...

Post autor: Anita »

Gratuluję... :)
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Zakochałam się...

Post autor: sarenka24 »

Cieszę się razem z Tobą :) tyle szczęścia na raz, śliczna Nel i nowa klatucha od ukochanego :) ehhh tylko pozazdrościć ;)
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Zakochałam się...

Post autor: Mycha »

Gratuluję- tak oczywiście, ale...
Kapturek o rudych bokach ze sklepu? Chyba to już przerabialiśmy...
Poszukaj proszę w dziale O SZCZURACH topicu "pomarańczowy szczur"
...
Oby nie, oby nie...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Pomidor
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 05, 2004 10:52 pm

Zakochałam się...

Post autor: Pomidor »

Mycha źle ją zrozumiałaś... boki są białe a tam gdzie kapturek ma czarne to ma rude...czytaj uważniej :wink:
RAT IN HAT! :D
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Zakocha?am si?...

Post autor: Mycha »

[quote="ajlii"] wygląda jak typowa kapturka, tylko że białe boki są białe, a ciemne są... rude[/quote]
Z czytaniem ze zrozumieniem nie mam problemu. Niestety nie potrafię zrozumieć tego zdania...
To ile ona ma tych boków :lol:
Kaptur:
Obrazek
[powiedzmy że czarny :wink: ]
Białe boki ma białe [to rozumiem]
A ciemne są rude 8)
Niech będzie że jestem niekumata, ale zdanie jako zdanie jest dziwne i proszę nie mówić, że czytam nie uważnie :P
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Zakochałam się...

Post autor: lajla »

ciepne to zapewne chodzi o kaptur - a rude - bezowy, duzo osob to tak okresla ;)
a szczurzynka tez ma i czerwone oczy - wiec nie jest czarnookim rudzielcem ;)
Ignorant
Posty: 112
Rejestracja: pt paź 15, 2004 7:41 pm

Zakochałam się...

Post autor: Ignorant »

moja szaro-biala kapturka standartowo rudzieje. to pewnie ma po mamusi ktora tez kiedys byla cala szara a teraz jest bosko ruda :)
...bo ludzi za kare do klatki się wsadza i rzecz to bardzo, bardzo przedziwna, że człowiek w klatce zwierzęta zamkniete, tak bardzo kocha i tak podziwia...
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Zakochałam się...

Post autor: ajlii »

A więc wyjaśniam: Nel ma rudą główkę i pas na grzbiecie, a białe boki i brzuszek. Wygląda tak samo jak biało-czarna kapturka Julia, tyle że ten kolorek... Ona nie jest beżowa czy koloru kawy z mlekiem, ona jest po prostu jasno ruda.
A propos: Szamilowi - brunatnemu ze srebrnym połyskiem pojawiła się szara łata na tyłku o ostrej, krótszej sierści. Wyglada to conajmniej komicznie ;)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Zakochałam się...

Post autor: ajlii »

Oj, przeczytałam o tym pomarańczowym szczurku - moja sytuacja wygląda całkiem inaczej!!!!!! Nel wygląda całkiem normalnie, widziałam zdjęcia szczurków o takim ubarwieniu, tyle że z ciemnymi oczami, a ona ma czerwone ślepka.
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Zakochałam się...

Post autor: Mycha »

No to bardzo fajnie :)
Twoja szczurcia to poprostu beżowy kaptur :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Zakochałam się...

Post autor: ajlii »

Czy beżowy kaptur może mieć czerwone oczka? Bo ja widziałam tylko z ciemnymi. No i ona nie jest w zasadzie beżowa, tylko jasno-ruda, ale to się pewnie zmieni wraz z wiekiem.
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Zakochałam się...

Post autor: Anita »

Beżowe kaptury mają głównie czerwone oczęta... ciemme rzadziej
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Zakochałam się...

Post autor: ajlii »

Właśnie szukam informacji w necie na ten temat, bo przyznam nie widziałam nigdy takiego cudaka jak moja Nel. Zresztą widziałam beżowe tylko na zdjęciach, nigdy w żadnym sklepie zoologicznym. Czy są one często spotykane?
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Zakochałam się...

Post autor: Masterton »

Ja mam takie cudaki, moje dziewczyny są jedna rudo a druga beżowobiałe i mają rubinowe oczka, ale nie czerwone, raczej o odcieniu czerwonego wina.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”