Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: zalbi »

pyza008 pisze:ja chyba jednak będę musiała kupić szczura w sklepie:(
szukałam tutaj na forum ale nic z tego;/
wystarczy troche cierpliwości i zrozumienia...


Erka, w dziale zwierzaki ;)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Magamaga »

Erka pisze:Ja mam podobny problem... Z chęcią bym zaadoptowała młodą labisiową szczurkę, tylko nie wiem skąd, jak, nie znam zasad adopcji (szukałam, ale jestem lewa i nie moge znaleźć...), nie wiem jak to jest z transportem (do Lublina)... A jakoś tak... nawet teraz głupio mi jest pytać, zwłaszcza że to raczej nie ten temat, tylko korzystając z okazji się podczepiam.
Trzeba regularnie przeglądać wątki adopcyjne, a jeśli zdecydowałaś się na adopcję labinki zadzwonić pod podany nr i o wszystko się dopytać.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Asmena »

Erka pisze:nie wiem jak to jest z transportem (do Lublina)
Przecież w Lublinie jest nawet oddział SPS-u :) Dam głowę, że jest tam trochę szczurków na DT :) Zgadaj się z Runą, ona bodajże mieszka w Lublinie :)
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: krwiopij »

Oj, chwilowo może nie być. Ale za to Lublin łatwe połączenie z Warszawą ma i naprawdę łatwo o ogonka ze stolicy. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Erka »

Dziękuję Już mi się udało dogadać i umówić :) A co do transportu, to dopiero dzisiaj sobie przypomniałam, że jedna z moich współlokatorek studiuje zaocznie w Warszawie i jakby co to mogę poprosić ją o przewóz ^^ Ale to jeszcze nie jest pewne. Jutro wróci do Lublina z Krasnegostawu to z nią porozmawiam.
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: smeg »

Przeglądałam fora o innych gryzoniach i zauważyłam, że nikt oprócz szczuromaniaków nie prowadzi takich kampanii antyzoologowych. Zdziwiło mnie to, bo przecież nie tylko szczury mają tam fatalne warunki. Może warto byłoby ich uświadomić?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Magamaga »

Asmena pisze:
Erka pisze:nie wiem jak to jest z transportem (do Lublina)
Przecież w Lublinie jest nawet oddział SPS-u :) Dam głowę, że jest tam trochę szczurków na DT :) Zgadaj się z Runą, ona bodajże mieszka w Lublinie :)
Runa niestety nie mieszka już w Lublinie. Nie słyszałam o żadnych szczurkach na DT w Lublinie, ale tak jak mówi krwiopijka transport Lublin-Wa-wa jest stosunkowo częsty.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
herbatka69
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 03, 2009 10:40 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: herbatka69 »

ja tydzień temu kupiłam sobie mojego pierwszego szczura a właściwie szczurzycę właśnie w sklepie zoologicznym, zwierzak jest baaardzo milusiński w ogóle się nie boi, jest bardzo towarzyski i zdrowy. W sklepie osobno były samce osobno samice, miały różne kryjówki , konary, czystą ściółkę, poidełka, jedzenie, więc nie ma co przesadzać że dzieje im się tam jakaś szczególna krzywda.. co prawda mogą skończyć jako karma ale przecież węże też muszą coś jeść, a z punktu ekonomicznego to fajnie jakby człowiek mógł zjeść załóżmy tego 1 szczura czy świnkę morską na miesiąc czy dwa i nic poza tym.. . jestem pewna że większość z Nas spożywa nawet tygodniowo więcej mięsa niż waga dorosłego szczura ;P a wężowi starcza na zdecydowanie dłużej
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: UprzejmaCegła »

Herbatko, ja też nie mam nic przeciwko jeżeli ktośtam-ktośtam hoduje węża, ale spójrz na to z drugiej strony. Są sadyści co podają swoim pupilom żywe zwierzęta i jeszcze patrzą z radością jak wąż pożera istotę. Przecież można nauczyć takiego płaza posilania się np. mrożonym kurczakiem, ale NIE! Wolą urządzać takie krwawe jatki byleby czerpać z tego radość!
Pragnę jeszcze dodać, iż nie wszyscy terraryści są TACY. Jakiś czas temu poznałam faceta, który nauczył węża jeść kurczaka. Panierowanego na dodatek. W ostateczności może być gotowany.

Poza tym, owszem, ludzie jedzą mięso, ale czy żywe istoty? Odpowiem krótko - NIE, więc nie porównujmy się do tych płazów.

Co do sklepów... już nie chce mi się o tym gadać :P Zrobiłaś co chciałaś i nie cofniesz czasu. A myślałaś o towarzyszce dla szczurzynki?
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: dosiulka13 »

Moze to sie nie nadaje do tego dzialu, moze taki post juz byl a jak to z gory przepraszam.

Tyle czytalam na forum o szczurach ze sklepu, ze jakies choroby, ze nie wytrzymoja dlugo po kupieniu. Sama osobiscie jeszcze nie mam szczura ale jak zobaczylam ta strone to mnie zszokowalo. Wiedzialam ze zwierzeta z hodowli sa zle traktowane ale nie za az tak. to link do strony http://www.brecklagh.com/petshops.html
Te zdjecia sa okropne.

"99% szczurów w sklepach zoologicznych są urodzone w tzw Farnie Gryzoni."
"dzieci, które są przeznaczone do sklepów zoologicznych są transportowane w skrzyniach do sklepów zoologicznych, którzy nabyli je. Często są one transportowane w mieszanych partii płeć, pomimo faktu, że dzieci mogą stać się aktywne seksualnie"
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: zalbi »

ależ my o tym wiemy.

dlatego właśnie nie kupuje się zwierząt z takich miejsc. to samo tyczy sie allegro i pseudo hodowców.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: Jessica »

zabic to malo! jakie to nieludzkie meczyc tak zwierzeta! czesto slysze porownia ze ktos zachowuje sie jak zwierze... a tak naprawde ludzie zachowuja sie gorzej niz zwierzęta:(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: dosiulka13 »

To ludzka chciwosc na pieniadze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Margaj
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: Margaj »

Mysle, ze ten link odpowiedzialby duzej ilosci osob w temacie Dajcie szansę szczurom sklepowym...! dlaczego sie odradza kupowania szczurow w sklepach. Mowiac szczerze az trudno uwierzyc, ze cos takiego dzieje sie naprawde...
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: kao »

To przykre, ale niestety świata nie zmienimy. Tak samo niewłaściwie warunki dotyczą przecież bydła, drobiu, gryzoni futerkowych itp. I tak długo, jak człowiek będzie chciał tylko zarobić, a takie a nie winne warunki tolerowane, nic się nie zmieni.
Kto się tym zajmuje? Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”