maluśkie kluseczki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: małe szczurki

Post autor: smeg »

Na razie nie przenoś gniazda, możesz to zrobić gdy maluchy zaczną otwierać oczka i stawać się samodzielne. Teraz możesz mieć przez większość dnia otwartą klatkę, na wypadek gdyby mama chciała rozprostować łapki. Wtedy też można zrobić młodym zdjęcia, bo samica nie będzie z nimi siedzieć bez przerwy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: małe szczurki

Post autor: matrix360 »

Ok, dziękuję za pomoc :)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: małe szczurki

Post autor: Rhenata »

gratuluje mamusi
musisz jedynie sprawdzić czy żadne się nie obkleiło ściółką i czy wszystko ok,
mamusie wywab z gniazda czymś smacznym i przełóż na łóżko albo fotel a sama bez dotykania szybciutko sprawdź czy wszystko ok z maluchami, ja musiałam jednego malucha odklejać od kawałka ręcznika papierowego w pierwszych godzinach jego życia a kawałek był spory, biedny misiek nie mógł się doczołgać do cyca przez to :(
Zapewnij nowej mamie schronienie, jakiegoś rodzaju zadaszenie,domek żeby mogla schować się tam z maluchami.
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: małe szczurki

Post autor: matrix360 »

Dołożyłam mamuśce więcej sianka i zrobiła sobie przytulne gniazdo :) ..zrobiłą tylko mały otworek z przodużeby wychodzić w razie jakby złodniała albo pić się zachciało.
Dziękuję za rady :)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: małe szczurki

Post autor: matrix360 »

Sprawdziłam już jak tam z małymi (do nieczego się poprzyklejały) i przy okazji dokłądnie przeliczyłam :)
Jest 10 słodziutkich kluseczek :)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: małe szczurki

Post autor: Rhenata »

no i dobrze ja karm,dieta i cisza są teraz najważniejsze, im lepiej zadbasz o mamusie tym zdrowsze i silne będą te małe gnidy ;) O dietach dla szczurzych mamusiek jest trochę na forum.
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: małe szczurki

Post autor: matrix360 »

dzisiaj przygotowałam jej trochę makaronu i żółek z jajek :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: małe szczurki

Post autor: zalbi »

wiecie co? to jest temat zwierzaki.. zawsze wszędzie krzyczą, żeby nie robic ot w ogłoszeniach a co to jest?

o wszystkich sprawach dotyzących karmienia, wyieniania ściółki itd poczytasz w innych tematach - tam też możesz pytac.


ten temat może lepiej zostawic dla samych zdjęc i opisów charakterków małych, żeby nie robic bałaganu? bo za chwile będziesz musiała załozyc nowy temat żeby potencjalni chętni mogli sie odnaleźc, a tak się nie robi.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: małe szczurki

Post autor: Nietoperrr... »

CHCEMY FOTY KLUSEK!!!!!FOTY!!!FOTY!!!FOTY!!!UWIELBIAMY FOTY!!! :D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: małe szczurki

Post autor: zalbi »

iwonakoziarska pisze:CHCEMY FOTY KLUSEK!!!!!FOTY!!!FOTY!!!FOTY!!!UWIELBIAMY FOTY!!! :D
albo najlepiej będzie, jak założysz szczurkom temat w NARODZINACH.
a tutaj fotki wstawisz, jak juz będzie widac kolorki itd.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: małe szczurki

Post autor: Nietoperrr... »

Ale foty klusek też są fajne... :-* Nawet takie bez kolorków...Takie małe glizdki...Fajnie jest śledzić ich los od samego początku,takiego właśnie glizdkowego...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: małe szczurki

Post autor: zalbi »

iwonakoziarska pisze:Ale foty klusek też są fajne... :-* Nawet takie bez kolorków...Takie małe glizdki...Fajnie jest śledzić ich los od samego początku,takiego właśnie glizdkowego...
a chcesz zaadoptowac kilka szczurków z tego tematu? no właśnie.



dlatego do tego służy temat w narodzinach
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: małe szczurki

Post autor: Nietoperrr... »

WIELKI OFFTOP...
Zawsze myślałam,że fotki maluchów to swego rodzaju reklama dla wszystkich chętnych(niekoniecznie dla mnie,bo ostatnio już wystarczy mi adopcji i po prostu nie starczyłoby mi już miejsca,pomimo chęci...).Ale ludzie zaglądają,przeglądają...Co z tego,że fotki znajdą się w kilku miejscach jednocześnie???W kilku tematach?To coś złego?Chyba wręcz przeciwnie,bo moim zdaniem zwiększa to szansę na zainteresowanie większej ilości osób maluchami od samego początku...A chyba o to chodzi,prawda??
Ale no tak,bałagan na forum...
Ps.Jako forumowy żółtodziób,nigdy nie szukałam w temacie "Narodziny"...Zawsze kojarzyło mi się to z planowanymi narodzinami w zrzeszonych hodowlach-dla wybrednych...Szukałam po prostu w ogłoszeniach...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: małe szczurki

Post autor: Magamaga »

Wydaje mi się, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Co innego zachwyty nad małymi kluskami a co innego stałe pouczanie/reklamowanie SHSRP itp. - w moim (moda) mniemaniu, małe och i ach jest dozwolone. Ciekawe że porządek w tym akurat temacie usiłuje zaprowadzić zalbi, którą ostatnio namiętnie tępię za OT.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: małe szczurki

Post autor: Nietoperrr... »

Kurcze,ja tylko zachęcałam do fotek...To pomocne i tyle.Nadgorliwa?...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”