[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
rosie
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 18, 2004 11:56 pm

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: rosie »

u mnie z kolei kompletnie się to nie sprawdziło. Owszem Skandal wcina wapienko, ale ściany jak gryzł tak gryzie. Usiłuje powiekszyć swoją przestrzeń życiową o balkon. Myśle że (gdyby wapienko nie poskutkowało) musisz sie albo do tego przyzwyczaić albo pilnować zwierza i za każdym razem odciągać go od gryzionej ściany może zrozumie że ścian gryźć nie wolno;) Skandal zrozumiał to tylko na miesiąc wiec teraz pozostało mi tylko przyzwyczajenie sie do dziur w scianach;)
Tęsknie za Twoim tuptaniem głośniejszym niż stado słoni, tęsknie za chrobotaniem, za gryzieniem dużego palucha u stopy...
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: ajlii »

Moje wygryzają się w ścianę ale chyba dla przyjemności. Wydłubują kawałki tynku i wynoszą do gniazda. ;)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: martwa »

..moje mają dwa wapienka, jedno pomarańczowe w dodatku - zero zainteresowania :) za to lubią skubać ściany, szczególnie w narożnikach przy ziemi - drążą dziury :D
czasami po prostu brakuje kamieni
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Meggy »

[quote="martwa"]..moje mają dwa wapienka, jedno pomarańczowe w dodatku - zero zainteresowania :) za to lubią skubać ściany, szczególnie w narożnikach przy ziemi - drążą dziury :D[/quote]

no u mnie tak samo (tylko wapienko popcorn=>nie polecam) ale po prostu w narożnikach postawiłam pod ścianą kafle od remontu łazienki :D i nie mają jak się tam dostać :)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: AngelsDream »

Hmm... ażurowe ściany... może to będzie modne w 2005 roku?;)
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: WildMoon »

U mnie wapienko owszem, i to z checia ;)
Co nie znaczy, ze sciany a w szczegolnosci kuchenny parapet zostanie oszczedzony :P
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: falka »

Iset przestała gryźć ściany po dostarczeniu jej wapienka warzywnego firmy Vitapol (ok. 2 złote). Bardziej martwiło mnie to, że zjada kolorową farbę ze ściany razem z tynkiem, ale na razie (odpukać) wapienko wystarcza :).
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Dixi »

No nie, muszę zabrać Dixi sprzed monitora, bo jak się naczyta, że jej kuzyni i kuzynki obgryzają z chęcią ściany to sama zacznie tak robić w domu :D Lepiej niech nie wie, że można taką zabawę ze ścianami sobie urządzić :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Alispo »

moja Majka zjada sciane,pozostalych nie przyuwazylam :wink: wapienko maja,ale widocznie Maja gustuje w scianie,mam taki problem,ze dokopala mi sie do kabli ktore byly jakby"wrosniete"w sciane,wystraszykla mnie niezle,ja nawet niewiedzialamze mam tam kable....
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Dixi »

Hehe, no widzisz, Twój szczór wyczuł pole magnetyczne w ścianie i stąd ta dziura do kabli :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: AngelsDream »

Wapienko warzywne [koszt ok 2 zlotych] poskutkowało... Oby na jak najdłużej.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Lulu »

heh... moje maja dwa wapienka... i nie powiem, oba bardzo im smakuja...
ALE...
ze sciany i tak nie potrafia zrezygnowac... :?
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Paula_13 »

Lazur właśnie śpi i nie widzi, mam nadzieję, że nie podgląda.
Ja mu kupiłam wapno najzwyklejsze za złotówkę i jak narazie bardzo mu smakuje. Miejmy nadzieję, ze nie zasmakuję w menu waszych stworzeń, bo mnie rodzice z domu wywalą.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Sandrex »

Poddalam sie. Szyszka systematycznie objada mi tapety, a jak juz rozprawi sie z ta warstwa - tynk.
Na poczatku 'za kare' dawalam ja na pare minut do klatki, ale to niestety nic nie dawalo. Z rezygnacja pozwalam jej zmieniac image moich scian, choc wiem, ze nie jest to kwestia zbierania materialu na gniazdo, bowiem sytsematycznie dostarczam ogonom gazety do wyzej wymienionego celu...
Wake Up Little Sparrow
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Dixi »

A nie da sie czyms spryskac tapety, zeby zapach odstraszal ogonka? Nie ma jakis takich preparatow?
Pozdrawiam,
Aguśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”