Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Robalki

Post autor: oliwi@ »

Hmmm pomyśle nad tym konikiem polnym. Złapie na dworze i przyniose muszy ... Ciekawe czy go złapie :twisted:
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Robalki

Post autor: jokada »

tylko mocno trzymaj ;)
ja w pokoju trzy razy łapałam, zanim miedzy pręty wsadziłam i mój krwiozerczy potfoor sie na niego rzucił
Izaa

Robalki

Post autor: Izaa »

A czy lepiej dawac owady zywe czy juz martwe (zabite przez nas - nie te zdychajace na chodniku od paru dni :P). ?
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Robalki

Post autor: jokada »

nie wiem jakie lepiej...
Olaf dostała takie jeszcze uciakające
z krwiożercza pasja w ślepiach, pożarł na żywca :twisted:
błeee....
:?
sama mu dałam...
cos

Robalki

Post autor: cos »

Moja śp. myszka kiedyś upolowała sobie muche i ją zjadła. :? Jednak nadal była po tym zdrowa i radosna. :)
AMStafF

Robalki

Post autor: AMStafF »

moj szczur ma na koncie juz dwa hrabaszcze, dwa koniki polne i muche
i jakos mu to nie zaszkodzilo
skoro dzikie szczury jedza robaki to czemu nie te hodowlane ??
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Robalki

Post autor: Mycha »

Jedni dają szczurkom owady a inni nie. Moim zdaniem to może być niezły dodatek do szczurkowego menu, ale ja nie potrafiłabym złapać i dać moim szczurkom żadnego owada... a nie poproszę o pomoc nikogo bo i tak będzie mnie ta myśl prześladywała ciągle że przyczyniłam sie do śmierci muchy :mad:
Wiem że może to jest normalne że jedne zwierzaki jedzą inne ale miałabym zbyt duże wyżuty sumienia, co nie oznacza że odradzam wam karmić szczurki owadami.
Kiedyś byłam w zoologicznym takim naprawdę gów... i tam szczurki nie miały co jeść i jeden wcinał muchę... już tam nie chodzę :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Robalki

Post autor: lajla »

mi by bylo zal choc sama czasm palne wstretna muche jak mnei wkyrza czy cos ale potem mam takie wyrzuty sumienia wiec najczescij muchy laduja za oknem i znow wlatuja no ale osttnio ich nie mam ...
ja widzlam w zoo jak sowe karmia albinosami yh zal mi bylo ale nie bylam zla czy cos takiego wiem ze to cos musi jesc ale mnie by nie bylo stac na zabiecie szczura czy robala
yarsa swietnie powiedzane :P robak tez czlowiek :D
Tangerine

Robalki

Post autor: Tangerine »

A ja byłam właśnie pod namiotem i wieczorami do lampki zlatywało się pełno robactwa. Jedną tłustą ćmę chciałam przydybać jako obiekt do fotografii makro, jednak ćma wykazała się reflexem i zwiała, niestety nie w tym kierunku co trzeba (no jak myślicie w jakim? :P ) i wpadła w czułe łapki mojej potwory :twisted: oczywiście czułki, nóżki i skrzydełka niejadalne :P
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Robalki

Post autor: Mageda »

moja szczurcia biegała sobie po parapecie i w pewnym momencie zobaczyła ćmę, która latała niedaleko niej, zaczeła się za nią uganiać aż wkońcu ją schrupała :) tak samo było z muchą, tyle że za muchą tyle się nie namęczyła jak z ćmą :D
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

Robalki

Post autor: niemfa »

ja kiedy mialam myszoskoczki to temu mojemu myszoskoczkowi dalam konika polnego czy swierszcza , nie wiem co to bylo dokladniej :P no i wyslzma z pokoju bo nie chcialam na to patrzec, a jak moj asterek chodzil po parapecie to byla tam mucha i probowal ja zabic ale mu sien ie udalo :]
jednak postanowilam ze zlapie dla niego jakiegos robala :) no co, chlopak musi miec troche rozrywki :P
a czy ktos dawal dzdzownice? dla swego szczurcia?
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

'zywe jedzenie'

Post autor: sauatka »

no wlasnie moje szczurcie uwieeeelbiaja koniki polne :) zostawiaja tylko nogi i glowy :) tylko nie wiem czy mozna im dawac, ale co w znimi kiedy konikow nie ma ? jakies inne owady itp. ?
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Robalki

Post autor: lajla »

szczura mzona powodawc koniki polne, rownie swierszcze ktore kupisz w zoologicznym oraz maczniki mlynarki ktore tez sa do dostania w sklapach, choc najczesciej spotka sie swierszcze.. ale macznikow chyba trzeba szukac w sklepach wedkarskich...
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Robalki

Post autor: sauatka »

hmm pytam bo pytalam o swiersze w zoologicznym i babka sie krzywo popatrzyla na mnie :) a czy ktos np. z forum nie choduje ?
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Robalki

Post autor: lajla »

taak krwiopijka ale to dla pajeczycy, hmm dziwne ze babka sie na CIebie krzywo patrzyla, pewnie ich nie miala... eee poszukaj gdzie indzej ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”