[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

po 1 - nie spędzjaą poza nią 24 h tylko ona tyle jest otwarta, a pisalam ze zawsze w niej śpią, jedzą, załatwiają się etc.

po 2 - co do "..." jesli szcur ma 30 cm (nie licze ogona bo jest on giętki) to czemu nei umiałby się "obrócić" w klatce o samej podtawie 55x36??

Cóż, sry że was irytuję, ale taka już jestem , kłótliwa i uparta bo do mnie trzeba dotrzeć jakimiś argumentami. A nie popdważac to co mówię. Nie napsialam nigdzie że szcury są poza klatką 24h mimo to Wy tak twierdzicie.

Ja po prostu lubie się kłócić i będę to robić wciąż, a nóż spełnicie moją prośbę do admina...
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Asmena »

dusiaczek pisze:po 2 - co do "..." jesli szcur ma 30 cm (nie licze ogona bo jest on giętki) to czemu nei umiałby się "obrócić" w klatce o samej podtawie 55x36??
A Ty potrafisz obrócić się w windzie? Jasne. Ale nie byłoby Ci miło spędzać w niej wielu godzin, nie?...
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

I znowu głupie porównania z windą... Na nic więcej was nie stać? Mnie nie, daltego was wkurzam, ale wy jesteście wszystkowiedzący więc wymyślcie coś orginalniejszego ;]
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: xMsMartax »

Asmena napisała bardzo dobre porównanie, też kiedyś wydawało mi się , że mała klatka wystarczy, na szczęście szybko zmieniłam zdanie.
Dusiaczek, widzę, że szukasz na wszelkie sposoby powodów by wywołać "burzę". Wszyscy Ci tłumaczą, podają jak najbardziej sensowne argumenty, a ty nadal swoje...
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

jeżeli porównanie do ciebie nie dotarło, to już trudno.
nie ma się co pałować :] nie sądzisz chyba, że ktokolwiek będzie tu tańczył na linie i przekonywał?

z dzieciakami się nie wygra, jak się uprą. jesteś tego znakomitym przykładem. można tylko mieć nadzieję, że wyrośniesz z tego ::)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Zyzia »

udalo mi sie namowic chlopaka na wieksza klatke (bo chce moim marnym przygarnac kolezanke(ki)), mam pytanie odnosnie tej klatki http://cgi.ebay.co.uk/3-tier-ferret-rat ... 4a9cd262fa - kalkulator pokazuje 5 szczurow, sprzedawca pisze ze jest na 3 a co Wy myslicie?

na razie ciurki sa 2, wiecej jak 5 na pewno nie bede miala, ale kupowac klatke i przygarnac tylko 1 ogona to sie chyba nie oplaca, zwlaszcza ze klatka tania nie jest
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Magamaga »

Wg mnie sprzedawcy chodziło raczej o 3 fretki niż o 3 szczury. Klatka fajna, jedyne zastrzeżenie to (chyba - bo kiepskie foto) niska kuweta.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

no, ale napisał o szczurach. :)
wg kalkulatora na 5 [tak na oko mogę stwierdzić, ale sama piszesz, że liczyłaś i tyle wyszło :)]
klatka może być, jak najbardziej :)

aha, może być problem z instalowaniem półeczek, w "normalnych" klatkach pręciki są poziomo i można półeczki wsuwać, tylko wcięcie trzeba zrobić, a tu będzie więcej kombinowania.
kuweta może niska, trudno wyrozumować z foty :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nieróbka »

Ale te półeczki które tam są wyglądają na zdjęciu na plastikowe, jest ich spoto, i chyba więcej nie będzie potrzeba, raczej jakieś hamaczki i inne tunele. Chyba niska kuweta więc będą śmiecić na podłogę dookoła, ale poza tym jednym to fajnie wygląda ta klatka :-)
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nieróbka »

właśnie doczytałam "No plastic components used for maximum durability" więc nie wiem... Albo nie rozumiem po angielsku albo te półeczki są drewniane i polakierowane na biało? albo metalowe pomalowane...? W każdym razie na zdjęciu jak plastik wygląda..
Awatar użytkownika
Yumyu
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 19, 2009 8:24 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Yumyu »

'This all metal cage has no plastic parts...'
Jak na moje, to cała klatka jest metalowa i nie posiada plastikowych elementów ;)
Klik! ^.^
Kliknij proszę, pomożesz mi w grze :3
Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Zyzia »

Cala klatka jest matalowa, wszystkie pieterka i podesty sa takie jak boki klatki, taka metalowa kratka. Gdybym sie na nia zdecydowala, calosc musialabym czyms wylozyc, zeby ciurom nic sie nie stalo. Do tego wazy 10kg.

Dlatego bardziej sie sklaniam na ferplast jenny albo freddy 2 - 80x50x80. Drozsza od crittera ale wygodniej po swojemu wyposazyc. Takie moje luzne wnioski po kilku godzinach rozmyslan i ogladaniu roznych klatek.
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nieróbka »

Podejrzewam że boki tych półeczek nie są ostro zakończone, więc nie powinno się nic stać. Klatka wygląda na profesjonalną i dość przemyślaną. Tyle tylko że metal jest zimny, trzeba by dać im dużo miękkich elementów do leżenia. I nie daje możliwości zaszalenia z wyposażaniem - za dużo tam nie upchniesz dodatkowych elementów. Ale niektórzy nie lubią myśleć nad kolejnymi rurami, koszykami i innymi schowkami, dla nich taka klatka to dar niebios. Trzeba wstawić z dwa hamaki, jeden domek, dużo szmatek i problem z głowy.
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Asmena »

Nieróbka pisze:niska kuweta więc będą śmiecić na podłogę dookoła
Z tym można sobie poradzić- uszyć np. z materiału coś dookoła klatki (ale wtedy trzeba się liczyć z szybkim zniszczeniem przez ogony), albo jakimś plastikiem (zniszczenie będzie następowało wolniej ^^).

I ja przepraszam, że powrócę, ale nie wytrzymam ^^...
dusiaczek pisze:I znowu głupie porównania z windą... Na nic więcej was nie stać?
Proszę Cię bardzo- publiczny szalet, klatka schodowa, szafa, zatłoczony autobus. Możesz się obrócić? Jasne. A teraz spróbuj spędzić tam kilka godzin.
Spójrz, dzieciaku, na siebie i pomyśl, czy warto takie głupoty pisać?
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nieróbka »

Wybaczcie, ale uważam że wypominanie komuś wieku nie jest w dobrym tonie o ile nie idzie o zakup alkoholu.. ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”