Fazzy :D

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kruko95
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 23, 2009 11:45 pm

Fazzy :D

Post autor: kruko95 »

Cześć wszystkim tak na wstępie. Narazie mam jednego ciurka który ma na imię fazzy i którego chciałbym wam pokazać :D Przed świętami temu kupiłem go w zeologu (niestety ;/) chociaż w sklepie nie miał złych warunków był w dosyc dużej klatce razem z mamą tatą i rodzeństwem :) . Co tu dużó gadać narazie trzymam go w akwarium ale już za pare dni zamówie klatke dosyć dużą by mógł do niego dołączyć braciszek z teog samego zeologa. JAk narazie ciurek jest jeszcze malutki razem zogonkiem ma jakies 17 cm a bez ogonka z 10 ;D . Tak więc fotki mojego pupila: http://img412.imageshack.us/gal.php?g=p ... 240004.jpg

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fazzy :D

Post autor: LaCoka »

Czegoś tu nie rozumiem:
"kupiłem go w zeologu (niestety ;/)"
i
"zamówie klatke dosyć dużą by mógł do niego dołączyć braciszek z teog samego zeologa. "

Skoro niestety kupiłeś szczurka w zoologu to czemu drugiego również chcesz tam kupować? Nie lepiej zaadoptować?
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Fazzy :D

Post autor: kao »

Nie rozumiem - czemu kupiłeś szczura, skoro nie masz dla niego odpowiedniej klatki?
I czemu chcesz kupić następnego, a nie zaadoptować z forum?
Mama i tata razem... i tak będą się rozmnażać i żyć "w dość dużej klatce", niczyje i niekochane, bo znajdzie się ktoś, kto kupi ich dzieci.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Fazzy :D

Post autor: bubu »

i mógłbyś podać wymiar klateczki,którą zamawiasz? :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Fazzy :D

Post autor: Sheeruun »

Kupiłeś szczurka w zoologu - okej, stało się, nie każdy wie, że nie powinno się tego robić. Ale teraz, skoro, jak widzę, piszesz że niestety masz szczurka z zoologa - to rozumiem, ze zrozumiałeś swój błąd. Dlaczego więc chcesz wziąć drugiego z zoola? Nie lepiej zaadoptować jakąś bidę? Kupowanie zwierząt w sklepach jest tylko napędzaniem chorego biznesu, dawaniem zarobić ludziom, którzy zwierzęta traktuja tylko jak towar, na którym można zbić kasę...

Dołączam się do prośby - podaj wymiary klatki, którą chcesz zamówić, podpowiemy ci, czy jest odpowiednia dla dwóch ogonów ;)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
kruko95
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 23, 2009 11:45 pm

Re: Fazzy :D

Post autor: kruko95 »

Zamówię taką klatke: http://www.allegro.pl/item860989850_duz ... kolor.html. Nadaję się chyba nawet dla 3 szczurków no nie? A co do tego że kupiłem w zeoologu tego szczurka. Wczesniej nie wiedziałem że można przygarnąć no to kupiłem w zeoologu. Potem dowiedziałem się że można zaadoptowac jakieś biedne z forum ale to nic nie zmienia bo mieszkam w małej mieścinie do której nie było by pewnie transportu a ludzie którzy mają szczurki do adopcjii nie chcą wysyłać zwierzaków pkp. Tak więc pewnie padnie na drugiego szczurka z tego samego zeologa ale to jeszcze nie pewne bo czasem siostra jeździ samochodem do warszawy więc jest nadzieja... Mam jeszcze jedno pytanie. W dziale zwierzaki szczurki są już dosyć duże a mój fazzy ma dopiero jakieś 17 cm czy jak przygarnę większego pare razy od niego szczuraska to nic sie małemu nie stanie?

Pozdrawiam.
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Fazzy :D

Post autor: Sheeruun »

Ta klatka jest dobra nawet dla 3 szczurasów, tak jak pisałeś ;)
Wiesz, nawet jeśli mieszkasz w miejscu rzadko odwiedzanym, myślę, że udaoby się transport zoraganizować. Co to za problem, podjechać do najbliższego większego miasta, czy poprosić o transport do ciebie, jeśli byłby ktoś w okolicach.
A co do łączenia - jeśli je dobrze przeprowadzisz, nie będzie problemu, i wielkość szczurka czy jego wiek nie ma wiele do rzeczy :)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fazzy :D

Post autor: AiB »

Będziesz musiał zabrać się za lekturę forum - tematów o łączeniu, to na pewno. Na forum nie są oddawane tylko dorosłe szczurki, ale i takie, które można było bezpiecznie odłączyć od matki - czyli maluszki. Dlatego myślę, że warto, żebyś jednak poszukał Ogonka forumowego dla Twojego Fazziego. Powodów są miliony - znajdziesz je na tym forum, naprawdę wystarczy się rozejrzeć, widać, że Ci zależy, więc jedyne co mogę Ci życzyć to POWODZENIA.
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
kruko95
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 23, 2009 11:45 pm

Re: Fazzy :D

Post autor: kruko95 »

No dobra to za chwile zamawiam klatke. Mam jesze pare pytań.
1. Czy jak matką mojego fazziego była albinoska a tato husky to fazzy wybarwi sie jeszcze na husky?
2. Co mam zrobić jeśli mój mały nie chce jeśc żadnej zieleniny? O_O dawałem mu już marchewke, pomidora itp. poza tym nawet jajko mu za bardzo nie smakuje. Po prostu niejadek...
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Fazzy :D

Post autor: bubu »

Jeśli twój Fazzy jest cały biały to raczej już się nie zmieni w Huskulca :D .

A druga sprawa..to może nie lubi tego co mu dajesz?
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fazzy :D

Post autor: xMsMartax »

Fazzy to husky (znaczenie na głowce) więc powinien się wybarwić z czasem.
Obrazek
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Fazzy :D

Post autor: Sheeruun »

1. Twój Fazzy wygląda mi na husky.. Z wiekiem pojaśnieje i zrobi sie prawie całkiem biały.
2. Inne rzeczy je normalnie? Jeśli nie je nic, powinieneś się wybrać z nim do weterynarza, możliwe, że jest na coś chory i dlatego nie je..
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
kruko95
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 23, 2009 11:45 pm

Re: Fazzy :D

Post autor: kruko95 »

Dzisiaj dałem mu płatki kukurydziane to mu smakują i je jeszcze troche zboża itp. generalnie troche suchego a zieleniny nie dotyka. Sprubuję wysiać rzeżuchę i wsadzić potem do klatki moze mu posmakuje.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Fazzy :D

Post autor: ol. »

Wybarwi się, nie wybarwi (prawdopodobnie tak) - fajny jest taki jak teraz właśnie.

Co do jedzenia warzyw i owoców, mój pierwszy sklepowy szczur też nie od razu się do nich przekonał. Często wyjmowałam z klatki nienaruszoną zieleninę, ale wymieniałam ją na nową i z czasem zasmakował. Niech Twój ma do niej dostęp nawet jeżeli nie korzysta, a nuż kiedyś przyjdzie mu ochota spróbwać. Zmieniaj też warzywa, na pewno trafisz w końcu na coś co polubi.
Jeśli chodzi o jajko, mój też na początku podchodził z nieufnością (podejrzewam że mu zapach nie pasował ;) ), ale za którymś podejściem w końcu wzął na ząb.
Nie rezygnuj z podawania jakichkolwiek zdrowych produktów, mimo, że szczur za pierwszym razem ani ich nie tknie. To zwierzę z zoologa, gdzie pewnie wielu uciech stołu nie zaznało. Twoja rola, żeby mu je pokazać.
kruko95
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 23, 2009 11:45 pm

Re: Fazzy :D

Post autor: kruko95 »

Kurcze teraz trapi mnie jedno pytanie... W ostatniej chwili napisał do mnie koleś w sprawie tej klatki: http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t=24075 ma ona wymiary: 70x50x80 kosztowała by mnie z wysyłką no powiedzmy jakies 90 zł a mnieści 4 ciury. Lepiej kupić klatke 70x50x80 czy 70x40x80? W 70x50x80 byłoby im wygodniej :D a i mi by wyszło taniej, ale przypominam że jest używana...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”