Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: ogonowa »

babli, mojego z filipem nie przebijesz. :P





a ja mam lustrzankę. >:-] szkoda tylko, że na kliszę. ale zawsze coś. coś jej się stało i gdy wczoraj włączyłam lampę, coby popróbować jakoś doświetlić, to się spust zaciął. albo pokrętełko od spustu. i kurde się odblokowało po ok. 3h a potem jak pstrykałam znowu, to znowu się zablokowało i tak sobie dupa stoi. ktoś ma pomysł jak naprawić zenita? :P
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zalbi »

pin, Ty chyba kiedys pisałas, że usuwałas ósemki.. możesz to napisac jeszcze raz?

i czy ktos miał jeszcze usuwane zęby mądrosci?


od kilku dni chodzę napuchnięta, nie mogę jesc, normalnie mówic... kolejny raz wyrasta mi ostatnia ósemka i wyjśc nie może.
i chyba zdecyduję się na usunięcie..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

zalbi pisze:pin, Ty chyba kiedys pisałas, że usuwałas ósemki.. możesz to napisac jeszcze raz?

i czy ktos miał jeszcze usuwane zęby mądrosci?


od kilku dni chodzę napuchnięta, nie mogę jesc, normalnie mówic... kolejny raz wyrasta mi ostatnia ósemka i wyjśc nie może.
i chyba zdecyduję się na usunięcie..
a tak, moge..

na górze bez problemu, 30 sekund i po sprawie i nie mam zadnych negatywnych wspomnien ani w trakcie, ani po - podobno praktycznie zawsze tak jest.

na dole usunełam jedną i od tej pory panicznie sie boje isc z drugą - usuwanie ósemek na dole to KOSZMAR (ponad godzina na fotelu + dłubanie bo coś sie ukruszyło + szycie). Nie wiem kiedy sie zdecyduje, ale cos czuje, ze szybciej mi sama wypadnie niz tam pojde z wlasnej woli ::) dostałam 3 albo 4 zastrzyki ale dalej bolało, a jak juz przestały działac to myslalam, ze w gacie narobie. Nic nie pomagało, choc ketonal forte żarłam jak cukierki. Przez tydzien chyba z 50 tabletek mi poszło - nie musze mowić, ze to duzo za duzo...

a mam jeszcze do usunięcia DOLNE obie piątki, bo mi sie w szczenę nie mieszczą... załamka...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

Acha, powiem tylko, ze dentystka stwierdziła, ze ma szczescie, bo i tak dobrze poszło... z ta dolną ma sie rozumiec... ja nawet sobie nie chce wyobrażać co by było jakbys poszło zle :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

ze mam szcescie* miało byc :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zalbi »

pin3ska pisze:
zalbi pisze:pin, Ty chyba kiedys pisałas, że usuwałas ósemki.. możesz to napisac jeszcze raz?

i czy ktos miał jeszcze usuwane zęby mądrosci?


od kilku dni chodzę napuchnięta, nie mogę jesc, normalnie mówic... kolejny raz wyrasta mi ostatnia ósemka i wyjśc nie może.
i chyba zdecyduję się na usunięcie..
a tak, moge..

na górze bez problemu, 30 sekund i po sprawie i nie mam zadnych negatywnych wspomnien ani w trakcie, ani po - podobno praktycznie zawsze tak jest.

na dole usunełam jedną i od tej pory panicznie sie boje isc z drugą - usuwanie ósemek na dole to KOSZMAR (ponad godzina na fotelu + dłubanie bo coś sie ukruszyło + szycie). Nie wiem kiedy sie zdecyduje, ale cos czuje, ze szybciej mi sama wypadnie niz tam pojde z wlasnej woli ::) dostałam 3 albo 4 zastrzyki ale dalej bolało, a jak juz przestały działac to myslalam, ze w gacie narobie. Nic nie pomagało, choc ketonal forte żarłam jak cukierki. Przez tydzien chyba z 50 tabletek mi poszło - nie musze mowić, ze to duzo za duzo...

a mam jeszcze do usunięcia DOLNE obie piątki, bo mi sie w szczenę nie mieszczą... załamka...
ja mam własnie problem z dolna lewą ósemką.. i kij, że usunięcie jednej kosztuje 600 pln.. zmusiłabym się jakos żeby tyle zapłacic ale nie wiem, jak długo potem będę to czuła i jak będę z tym funkcjonowac a przede mną dwa bardzo napięte miesiące na uczelni..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: xMsMartax »

600zł ? :o przyjaciółka ostatnio usuwała i płaciła jedynie za jedno prześwietlenie, za usunięcie chirurgicznie nie płaciła nic.
Obrazek
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

Dziwie sie skąd taka cena, bo ja płaciłam z kilkoma szwami niecałe 200, a jakby były jakies powikłania to wtedy by było około 400 zł. A akurat ta dentystka najtaniej jakos nie ma.

Ja bym sie zastanowiła, bo w okresie sesyjnym to kiepski chyba pomysł, bo przez prawie 2 tygodnie to mozesz zapomniec o jakiejkolwiek nauce. Ja lezałam i zdychałam i było mi wszystko jedno, byle dni szły do przodu...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

xMsMartax pisze:600zł ? :o przyjaciółka ostatnio usuwała i płaciła jedynie za jedno prześwietlenie, za usunięcie chirurgicznie nie płaciła nic.
Ale to pewnie była na NFZ...

Ja bym na NFZ nie poszła do dentysty za zadne skarby. Musieliby mnie pasami do fotela przypiąć, a wczesniej ciągnikiem przywlec :P Jak juz mam swoja dentystke to sie bede jej trzymać... kazdego innego dentysty sie boje i nie ufam za grosz. Wolalabym zmienić ginekologa niż dentyste - serio :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Magamaga »

Ja miałam usuwaną dolną zakleszczoną w dziąśle ósemkę na NFZ. Niezapomniane przeżycie - łysy chirurg szczękowy wydzierający się na mnie, że mam twarde kości i wiertło staje w zębie, chęć nawiania z fotela, gdy szedł do mnie z wielkimi kleszczami (zupełnie jak w filmach), strużki potu cieknące mi po nogach - generalnie horror. Moja mutter siedziała w gabinecie i miała oczy jak 5 zł i była blada jak papier. Potem tydzień szczękościsku, ze trzy gęby spuchniętej jak balonisko, ogromny fioletowy wylew pod szczęką.
Po tym zdecydowałam się zapłacić 350 zł za prywatne usunięcie. Wrażenie absolutnie nieporównywalne - po dwóch dniach już spokojnie jadłam miękkie rzeczy (np. puree ziemniaczane itp.)-
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zalbi »

pin3ska pisze:
xMsMartax pisze:600zł ? :o przyjaciółka ostatnio usuwała i płaciła jedynie za jedno prześwietlenie, za usunięcie chirurgicznie nie płaciła nic.
Ale to pewnie była na NFZ...

Ja bym na NFZ nie poszła do dentysty za zadne skarby. Musieliby mnie pasami do fotela przypiąć, a wczesniej ciągnikiem przywlec :P Jak juz mam swoja dentystke to sie bede jej trzymać... kazdego innego dentysty sie boje i nie ufam za grosz. Wolalabym zmienić ginekologa niż dentyste - serio :P

ja chodze prywatnie. i co prawda jest drogo, bo kobieta bierze na wstepie 50 pln za wizytę, ale uratowała mi dwa zęby kiedy pięciu innych dentystów za nic nie mogli nic z tym zrobic. i gdyby cos sie podziało nie tak z czymkolwiek, co u niej robiłam, mam gwarancję, że zrobi to jeszcze raz i nie będę za nic płacic. Tak, że wole sie już jej trzymac i nie kombiowac i szukac innych..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: xMsMartax »

Ja też pamiętam że miałam kiedys usuwane za ok 200 zł prywatnie.
Owszem, na NFZ , ale zaufana i sprawdzona dentystka :) bardzo miła pani
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

zalbi pisze:pin, Ty chyba kiedys pisałas, że usuwałas ósemki.. możesz to napisac jeszcze raz?

i czy ktos miał jeszcze usuwane zęby mądrosci?


od kilku dni chodzę napuchnięta, nie mogę jesc, normalnie mówic... kolejny raz wyrasta mi ostatnia ósemka i wyjśc nie może.
i chyba zdecyduję się na usunięcie..
Koniecznie zrób najpierw rtg i potem idz do chirurga . bez zdjęcia nikt nic nie zrobi, bo nie wiadomo jak to wygląda w srodku . Byłem u chirurga na NFZ , nie płaciłem nic , a pani była bardzo super , naprawdę . Ale była mi polecona , ze jest miła itd . Usuwana górna 8mka z korzeniem przytwierdzonym do dna zatoki ( ale to była już ponad 10letnia 8mka , u Ciebie na pewno tak żle nie będzie ), więc spedziłem 40 minut na fotelu na dłutowaniu :/

Przy znieczulaniu pamiętaj , żeby jak najszerzej otworzyć buzię , zeby znieczulenie się "rozeszło" . Często doktorzy tego nie mówią , a jesli znieczulenie sie nie rozejdzie , to wtedy nie zadziała .

Odwagi ! Sam niedługo idę rwac kolejną 8mkę .... Na co komu te paskudne zęby , do których sie nie sięga szczoteczką :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Magamaga »

Przy ósemkach dobrze jest aby RTG to był tzw. pantomogram czyli panoramiczne zdjęcie całej szczęki. Na zwykłych ósemki lubią wychodzić źle lub wcale.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zalbi »

zdjęcia już mam. nawet kilka. najrózniejszych.

byłam już pół roku teu umówiona na usuwanie ósemek ale stchórzyłam i nie poszłam. ::)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”