Czapeczniki III generacji w nowych domach

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Nina »

No to temat do góry :)

Dzisiaj eFki kończą pół roku :) A ja mam wrażenie, że dopiero do mnie przyjechały ::)

Zdrówka! :-*
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Leia »

Przyłączam się do życzonek. Nasi chłopcy to już dorosłe chłopy - jejku jak te dzieci szybko rosną ;)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: merch »

Oj maluchy , zebyscie wiedzialy jakie dla mnie wszystkie jestescie cenne , bezcenne i jak o was drze , zeby wam sie tylko nic zlego nie stalo!

Takze od mnie zyczeia duzo zdrowka, madrych opiekunow i przyjaznego stadka , zyjcie dluuuugo w zdrowiu i absolutnie zadne zle zyczenia maja sie was nie imać !
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Telimenka »

Rowniez zyczonka dla wszystkich eFek ;). Zeby zyly jak najdluzej starzaly sie jak najpozniej. A gdy juz to nadejdzie zeby starosc je rozpieszczala! ;D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: odmienna »

oj, niemogę! :) F-ki dorosły! Samych najlepszych, dni i nocy wam życzę. Bądźcie (w miarę) grzeczne, tak zdrowe jak jesteście śliczne a szczęśliwe- jeszcze bardziej. :-*
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Nina »

Dzisiaj eFki kończą rok :)
Nie świętujemy jakoś specjalnie. Pańcia chora i ograniczyła sie do oddania swojego obiadu (no dobra, same sobie wzięły) i poczęstowania mlekiem zagęszczonym ;D Za to dostały dzisiaj nową koleżanke :)

Nie chce sie wierzyć, że to już rok. Poprosze jeszcze 2 razy tyle :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: merch »

Ano nie chcę się wierzyc , ze to juz , czas tak szybko mija , za szybko. eFeczki wyrosly czasem nawet do odsc monstrualnych rozmiarow zwlaszcza chlopcy - daje ię ze jest to miot w ktorym po raz drugi w mojej hodowli zostala przekroczona masa 700 gram dla samca bez otyłości. Pierwszy taki miot to póldzikunie. Co ciekawe panienki nie osiagnely proporcjonalnie duzych rozmiarów.


Kochane eFEczki wszzytskiego Najlepszego dla Was , zebyscie sie cieszyły długim i zdrowym życiem a wasi opiekunowie nigdy was nie zawiedli. A dzis dużo przysmaków :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Leia »

Ja też się przyłączam do życzeń dla eFków - naszych i wszystkich pozostałych. Chowajcie się nam zdrowo i tak długo, jak się tylko da.
U nas urodzinki też bez specjalnych rewelacji. Też jestem chora i brak mi energii. Chłopcy dostali torcik, porobiliśmy trochę fotek i tyle. Foteczki oczywiście do wglądu w naszym temacie.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Izabela »

I ja powtórzę za wszystkimi - wszystkiego najlepszego a najbardziej zdrowia i długiego życia :) Nie mieszka u mnie żadna EF-ka, ale 6 innych czapeczników różnej generacji rządzi w moim domu, więc wiem, jaka to radość przyjaźnić się z nimi :D Sekunduję całemu klanowi, by jak nadłużej cieszył nas i wkurzał, byśmy mogli takie życzenia pisać przez lat kilka, nie tylko przez 2 ;D
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Sysa »

Gratuluję szczuraskom :-* i spytam, bo mnie to ciekawi, a o tej godzinie tyle stron jest nie do przebrnięcia dla mnie :'(
Czy te mioty sprawdzają linię dzikiej szczurki? Miot nie jest zarejestrowany w stowarzyszeniu, ale są metryki. Czy te szczury nie są z normalnie rozumianej wpadki czy rozmnażania, ale z planowanego rozrodu sprawdzającego tę linię? Czy już są jakieś statystyki na temat zachorowalności młodych itp?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Nina »

Te mioty zaczęły sie od miotu Czapeczki - dzikiej szczurzycy. Kolejne mioty mają coraz mniej dzikiej krwi, za to coraz więcej szczurów z dobrych, rodowodowych hodowli.
Ciężko na razie powiedzieć jak będzie u nich ze zdrowiem, trzeba więcej czasu. Miejmy nadzieje, że będzie lepiej niż dobrze :)
Jedno można powiedzieć na pewno: to są wspaniałe szczury :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Sysa »

Mhm, rozumiem.
A czemu powstała ta linia? Bo w sumie napisałaś troszkę, jakby ta "dzika krew" była zła i dobrze, że coraz więcej "rodowodowej krwi" w maluchach ;)
I czy w świetle forumowej logiki ogólnozbiorowej nie jest to zwykła pseudohodowla? W końcu mioty nie są rejestrowane, a opłaty są. Czy metryki tych szczurków różnią się jakoś od metryk z innych niezarejestrowanych hodowli?
I jak jest z oswajaniem u takich szczurków? Nie mają np. tendencji do gryzienia czy ucieczek? Zaraz się wczytam w temat, ale kto pyta, nie błądzi :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Nina »

To, czemu powstała, to już nie pytanie do mnie, a do merch ;) Ja jestem tylko właścicielką dwóch szczurów z tej linii.
Sysa pisze:Bo w sumie napisałaś troszkę, jakby ta "dzika krew" była zła i dobrze, że coraz więcej "rodowodowej krwi" w maluchach ;)
Źle zrozumiałaś ;) Ja marze o szczurze całkiem dzikim, do rodowodowych mnie nie ciągnie. Właśnie dlatego mam szczury od merch.
Sysa pisze:I czy w świetle forumowej logiki ogólnozbiorowej nie jest to zwykła pseudohodowla? W końcu mioty nie są rejestrowane, a opłaty są.
Zależy co dla kogo jest pseudohodowlą. Jeśli patrzymy tylko i wyłącznie na to, czy hodowla jest zarejestrowana czy nie, to tak, jest to pseudohodowla. Jeśli zagłębić sie w temat i spojrzeć na to, jak szczury są dobierane do rozrodu, jakie mają warunki, itp to hodowla merch wypadnie dużo lepiej niż wiele hodowli zarejestrowanych (nie mówie tu o polskich hodowlach szczurów). Co do opłat, to są one w dużej mierze zabezpieczeniem (jak ktoś chce szczura bo to jego zachcianka, to pójdzie do sklepu i wyda 10zł). Warto też dodać, że merch po importy jeździ sama, a to spory wydatek.
Sysa pisze:Czy metryki tych szczurków różnią się jakoś od metryk z innych niezarejestrowanych hodowli?
Niezarejestrowane hodowle nie wydają metryk. W każdym razie poza hodowlą merch żadnej takowej nie znam. Choć i tutaj nie jest to typowa metryka, a głównie wypis przodków (coś jak w rodowodzie).
Sysa pisze:I jak jest z oswajaniem u takich szczurków? Nie mają np. tendencji do gryzienia czy ucieczek? Zaraz się wczytam w temat, ale kto pyta, nie błądzi :)
Moje samiczki są oswojone rewelacyjnie. Ale trzeba przyznać, że obie są zupełnie inne. Frida od początku była szczurem łagodnym i takim z którym można robić wszystko. Flora przypomina dzikusa nie tylko z wyglądu, ale i z charakteru. Jest bardzo ostrożna, boi sie obcych. Ale dla osób, które zna to anioł nie szczur! Daje sie całować po brzuchu, wywracać na plecy, reaguje na imie, wołana przybiega. Zachowuje sie troche jak pies ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: merch »

Dlaczego powstala ta linia ?

Linia powstala bo zachwycilam sie Czapeczką i jej dziecmi , z uwagi na uzyteczny w hodowli skrajny outcrossing postanowilam sprawdzic co bedzie dalej.

Jezeli chodzi o zdrowie tej lini to trudno jest je narazie ocenic , zwlaszcza , ze brak danych porownawczych. Szczury z tej lini nie naleza do chorowitych, niestety takze w tej lini wystepuja choroby typowe dla szczurow, dobierajac jak najstarsze samce straram sie wciaz ustawicznie pracowac nad linia.
Generalnie uwaza sie ze srednia zycia szczura 30 misiecy to bardzo dobry wynik, taki wynik byl w miocie Zeni , ktora rowniez byla prekursorem tej lini od strony polskiej sama Zenia pobila rekord długowiecznosci, jej wiek w chwili smierci szacuje na 3 lata i 4 miesiące. takze Czapka przezyla ok 30 tu miesiecy.

W czasach kiedy doszlo do miotu poldzikiego nalezalam do SHSRP - zgodnie z procedurami shsru Cela zostala wpisana do KW i uzyskala prawo do roznazania, jej partner byl szczurem rodowodowym po rodowodowych szczurach czeskich i to z jednej i z lepszych czeskich hodowli i po bardzo dobrych zanych w calej Eurpie miotach E i G Beris. Niestety na skutek pewnych wzgledow osobistych (konflikt z nowo wybranym zarzadem i jego nowe postanowienia) postanowilam wystapic w shsr , bo pozosanie w nim wiazalo by sie z koncem pracy nad ta linia. Tak wiec pracuje nad nia dalej , kazdy szczurofan moze mi pomoc zamawiajac u mnie szczura bądź oferujac wspolwlasnosciowy domek sprowadzanym przeze mnie szczurom z europejskich hodowli.

W krajach z ktorymi wspolpracuje nie ma " jedynej slusznej organizacji hodowcow".

Dodam jescze , ze moje szczury uczestnicza w wystawach zagranicznych są bardzo wysoko oceniane przez sedziow.

Na ostatniej miedzynarodowej wystawie szczurow w Hamburgu zdobylismy tytuly najlepszego szczura w kategorii nowe odmiany i drugiego najlepszego samca wystawy, Wszystkie wystawiane przeze mnie szczury uzyskały wysokie noty.

Takze tendencja do tego, ze wiele osob majacych ode mnie szczury zamawia kolejne , jest jak sadze najlepszą rekomendacją dla moje hodowli.

Mam nadzieje ze udalo mi sie co nie co wyjasnic, zapraszam tez do tematu mojej hodowli w pogaduchach i obejrzenia moich szczurow tu : http://merchowe-pole.fotosik.pl/
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czapeczniki III generacji w nowych domach

Post autor: Arve »

Nie oszukujmy się, dużo osób choruje na Czapeczniki - jeśli u mnie nastąpi doszczurzenie, to właśnie zapewne przez jakiegoś czapecznika. Bo mnie też ciągnie do dzikusów, a Merch ma wspaniałe szczury. Wystarczy poczytać troszkę forum i pooglądać zdjęcia.
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”