jak to z tym mięsem ?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

jak to z tym mięsem ?

Post autor: idealnakombinacja »

przyznam, się przez 7 lat żyłam w przekonaniu, że szczury są wegetarianami ... żadnemu z poprzednich szczurów nie podawałam mięsa ... aż tu naglę loguję sie na forum i dowiaduję się, że mięso jest wskazane ... ! Tak więc, jakie podawać ? drobiowe, wołowe, wieprzowe ? jak przygotowane ? Potwory kochają podbierać kawałki szynki, chyba nie zaszkodzi, prawda ? a co z parówkami ... przyznam, że przepadam za nimi ... chociaż wiem ( a raczej nie mam pewności ) co się w nich znajduję. Czekam na odpowiedzi ;) może jakieś pomysły na szczurze mięsne dania ?
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak to z tym mięsem ?

Post autor: LaCoka »

Wędlin nie polecam, pełno w nich przypraw, konserwantów i chemii wszelakiej a parówki to już w ogóle przemielony pies z budą ;P
Ja podaję np gotowaną pierś kurczaka albo rybkę (również gotowaną, oczywiście bez żadnych przypraw) i maluchy za tym szleją :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak to z tym mięsem ?

Post autor: zocha »

Wydaje mi się, że już podobny temat jest http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=7657&start=90., stary, ale zawsze można odświeżyć.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: jak to z tym mięsem ?

Post autor: idealnakombinacja »

szukałam n a forum i nie znalazłam :P
Tosiek uwielbia makrelę wędzoną, nie zaszkodzi ?
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak to z tym mięsem ?

Post autor: LaCoka »

Makrela jest z tego co się orientuję tłusta ale od czasu do czasu odrobinka chyba nie powinna zaszkodzić :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: jak to z tym mięsem ?

Post autor: Zyzia »

Cytat z http://www.we-dwoje.pl/ryby;-;samo;zdro ... ,4902.html

Reasumując, warto jeść ryby, zdecydowanie bardziej niż np. mięso. Aby zniwelować ryzyko dostania się dioksyn do naszego organizmu warto wybierać te najlepsze - tłuste o małych rozmiarach lub ryby chude morskie. Do nich zaliczyć można: pangę, szczupaka, łososia, pstrąga słodkowodnego, flądrę, suma, solę, dorsza oraz krewetki i ostrygi. Zawierają one mniej dioksyn niż ryby większe (stare) i hodowlane, które karmione są paszami zawierające już dioksyny. Odradzane jest natomiast spożywanie makreli, tuńczyka, miecznika, rekina i krabów. Ryby te mogą bowiem zawierać większe ilości metylortęci.


Moje panny dostaja dorsza gotowanego, lub kurczaka. W domu sie smieja, ze gotujac zupe, ja wypijam "wode" a mieso trafia do szczurow. :D
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: jak to z tym mięsem ?

Post autor: Joanka »

Wędliny i wędzone ryby są przede wszystkim strasznie słone. Ja daję gerberki z dodatkiem mięsa, np. obiadek cośtam cośtam z indykiem i kluseczkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”