Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nina »

Kuźwa, biedny pies.
Skoro go widzieli i nie wyciągnęli "bo sie nie dało" to widocznie za mało sie starali :-\
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Nina pisze:Kuźwa, biedny pies.
Skoro go widzieli i nie wyciągnęli "bo sie nie dało" to widocznie za mało sie starali :-\
Nie dało się , ponieważ kra nie pozwalała na dopłynięcie łódką. Mówili dzisiaj w TV.
Ja sie bardzo cieszę , ze psiakowi nic nie jest, miał podróż życia podobno od Torunia. Żeby tylko właściciel sie znalazł. A jesli nie, to go tam przygarną na statku, spokojnie :)
sssouzie pisze:gotuję wodę w czajniku, i przytrzymuję wyłącznik kamieniem
Jeśli to czajnik elektryczny, to nie chcę wiedziec co powiedzą Twoi rodzice >_< Taki czajnik okropnie żre prąd :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nieja »

Z artykułu:
Podjęcie jakiejkolwiek akcji ratunkowej okazało się zbyt niebezpieczne i strażacy mogli jedynie współczuć przerażonemu psiakowi przepływającemu rzeką, kilka metrów od brzegu.
Nie wyobrażam sobie tego. Nie wiem jak do końca było, ale moim zdaniem każda wymówka jest dobra. Chodziło o kasę... Widząc obcego psa na krze, zrobili szybką kalkulację "opłaca/nie opłaca". Dobrze, że się uratował. Siła działania zależy od siły determinacji...

Widziałam tego psa dziś w telewizji, miał tak smutne oczy, że mnie serducho ścisnęło. On wyraźnie tęsknił i nie wiedział co się dzieje :(
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: sssouzie »

no ale wyciągnęli go dziś. było w telewizorni ;)

w wielu rzeczach się wydaje, że się ludzie za mało starali. chyba za łatwo nam mówić :-X

a ja się cieszę, że już wszystko dobrze jest :)



Paul, wiem, że żre. ale warunki są takie jakie są, i trzeba się z tym pogodzić. nawilżacz powietrza żre podobnie dosyć.
a zresztą przecież nie chodzi non stop.
jak się wygotuje to pokój wygląda jak Anglia - klimatycznie :D
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nieja »

sssouzie pisze:no ale wyciągnęli go dziś. było w telewizorni ;)
Wiem i niesamowicie się cieszę z tego powodu, ale chodziło mi o tych, którzy się nie pokwapili :(

Ja, żeby sobie radzić z zimnem zamykam pokoje. Dużego nie używamy w ogóle. Jest "duży", a nie korzystamy z niego więc on to strefa zero. Ale niestety w łazience jest strasznie zimno :( A śpię pod 4 kołdrami... Ale teraz mamy nowe okna, a kiedyś jak były stare, to pamiętam spanie w rękawiczkach...

A każde kichnięcie szczurasków powoduje pełną gotowość w podaniu leków zapobiegawczych 8)
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: klimejszyn »

Nieja pisze:A każde kichnięcie szczurasków powoduje pełną gotowość w podaniu leków zapobiegawczych 8)
no u mnie w pokoju 13-14 stopni jest, za drzwiami syberia. kaloryfery ledwo grzeją bo piec stary, farelka nie wyrabia, okna stare... co do ogonów to daje im co jakiś czas Vibovit, ale Fobia już na antybiotyku jedzie.. :-\
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: yss »

bez jaj.
czytam i czytam i mam wrażenie, że zmyślacie. nie macie ogrzewania??
czemuż??
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nina »

Paul_Julian pisze:
Nina pisze:Kuźwa, biedny pies.
Skoro go widzieli i nie wyciągnęli "bo sie nie dało" to widocznie za mało sie starali :-\
Nie dało się , ponieważ kra nie pozwalała na dopłynięcie łódką. Mówili dzisiaj w TV.
Nie tylko zwykłe łódki mamy na świecie. Gdyby chcieli to by go wyciągnęli. U nas głupie lodołamacze pływają codziennie po kanale, nie wierze, żeby tam takimi nie dysponowali.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: klimejszyn »

yss pisze:bez jaj.
czytam i czytam i mam wrażenie, że zmyślacie. nie macie ogrzewania??
czemuż??
u nas ogrzewanie niby jest. ale piec stary i nie wyrabia, a rachunki przychodziły w wysokości jednej pensji rodziców + reszta rachunków to nie było na nic kasy. więc przykręcili. okna mamy podwójne, ale drewniane i stare. dom ociepliliśmy ale nie odczuwam różnicy. a farelka się nie spisuje najlepiej..
na przyszłą zimę ma być piec wymieniony, mam nadzieję, że będzie cieplutko.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: sssouzie »

yss pisze:bez jaj.
czytam i czytam i mam wrażenie, że zmyślacie. nie macie ogrzewania??
czemuż??
u nas też nie ma ogrzewania. znaczy jest, kominkowe, ale często od drewna zależy jak się ogrzeje.
teraz jest gó***, zmarznięte, bo się skończyło i trzeba było teraz zamawiać.

mamy całą kamienicę a mieszkam ja jedna. więc też zamykamy pokoje (mojej mamy to pałac letni, teraz tam 0 jest ;) )
ale np salon jest połączony z kuchnią -to duże pomieszczenia z wysokimi sufitami i ogrzać to trzeba niestety "aqutomatycznie. szlag mnie trafia.

czemu nie ma zwykłego ogrzewania...? żebym ja to wiedziała ::)
w starej kamienicy trudno jest coś zainstalować ot tak. trzeba dużego remontu, a tymczasowo finanse są jakie są :-\

a pewnie w większości domów sytuacja podobnie wygląda. też takie głupie skoki cenowe są, kiedyś opłacał się węgiel, wszyscy palili na węgiel. potem opłacał się gaz, wszyscy przerabiali na gaz. a teraz.. :-X
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Nina pisze:
Paul_Julian pisze:
Nina pisze:Kuźwa, biedny pies.
Skoro go widzieli i nie wyciągnęli "bo sie nie dało" to widocznie za mało sie starali :-\
Nie dało się , ponieważ kra nie pozwalała na dopłynięcie łódką. Mówili dzisiaj w TV.
Nie tylko zwykłe łódki mamy na świecie. Gdyby chcieli to by go wyciągnęli. U nas głupie lodołamacze pływają codziennie po kanale, nie wierze, żeby tam takimi nie dysponowali.
Nie miałem o tym pojęcia o_O To jest racja, poszło na pewno o kasę. Mam nadzieję , że wóasciciel go zobaczył ( w koncu głosna sprawa) i nie pomysli "czy obciążą mnie kosztami czy nie?" , tylko pojedzie po pieska .


A co do ogrzewania , to jest też za zimno, zeby nagrzać pomieszczenia. U mnie palimy węglem od rana i mam 18 stopni max . Można wrzucać do pieca jak do worka bez dna :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: LaCoka »

A ja mam pseudo podgrzewaną podłogę bo idą pod nią rury z gorącą wodą ;D
I jak napalę w kominku to kaloryfery lepiej grzeją i jest cieplutkooo (momentami aż gorąco) ;) ale za to ściany są tak lodowate, że nie można się do nich dotknąć ;p
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: sssouzie »

a i tak dobrze, gdy ktoś pilnuje tego i pali się stale. bo jak zgaśnie i dom się schłodzi to tragedia rozgrzewać mury od nowa.
ja dziś poszłam spać o 6 rano, bo w nocy się kiepsko paliło :-\ a teraz za wszelką cenę muszę palić, bo w taki mróz inaczej nie przeżyjesz. no i o rury chodzi. zamarzły już, ale może szybciej ruszy w drugą stronę ::)
...czyż nie dobija się koni...?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: klimejszyn »

aaaa, chłop od szczurków, co to o nim ostatnio tak dużo piszę, mnie wkuuuurzaaaaa.
wystawił na gumtree ogłoszenie "mam do oddania dwa szczurki samce" i wstawił zdjęcie szczurków, które mi wysyłał że to samiczki.. ???
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

klimejszyn pisze:aaaa, chłop od szczurków, co to o nim ostatnio tak dużo piszę, mnie wkuuuurzaaaaa.
wystawił na gumtree ogłoszenie "mam do oddania dwa szczurki samce" i wstawił zdjęcie szczurków, które mi wysyłał że to samiczki.. ???
Napisz do tego głąba , ze to Twoje samiczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”