[ŁAPKI] niedowlad

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
costanzo
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:38 pm

Re: Niedowład tylnych łapek - Wczesne objawy

Post autor: costanzo »

Byłem u weta i zalecił żeby robić mu zastrzyk co 5 dni jakiś sterydowy... nie wiem teraz czy to dobre rozwiązanie wiadomo że nie wiem lepiej ale w necie kilka godzin temu wyczytałem coś o witaminach i innych naturalnych metodach. Sorry za spam ale martwie sie troche ;)
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedowład tylnych łapek - Wczesne objawy

Post autor: susurrement »

steryd również można, pobudza organizm do dzialania, wzmacnia. ale trzeba uważać jaki i czemu aż przez 5 dni? szczurkom na ogól podaje sie takie długo działające wiec nie ma potrzeby ich codziennie powtarzac.
co prawda wydaje mi sie ze wet nie wiedzial co dac i dlatego dal steryd :/
upewnij sie lepiej co do tego jaki to steryd, jaka powinien dostac dawke, etc. bo moze wet tego nie wie:/
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Niedowład tylnych łapek - Wczesne objawy

Post autor: smeg »

Susu, co 5 dni, a nie przez ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedowład tylnych łapek - Wczesne objawy

Post autor: susurrement »

wybacz, mój błąd.
skoro co 5 dni to ok :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niedowład łapek w starszym wieku

Post autor: Arve »

moja Cleo to starsza Pani, miała w nieciekawym stanie tylną łapkę, złamanie, duży obrzęk i zasinienie. Uparłam się o łapkę powalczyć i oprócz altacetu zaczęłam 2 razy dziennie smarować łapencję końską maścią - można kupic u każdego weta, w internecie lub aptece.
Jak to działa? na wiele sposobów - odkażająco, stymulująco, uśmierza ból, poprawia ukrwienie (o ile zawiera kasztanowiec] regenerująco na staw, efekt jest taki, że złamana w stawie łapka się goi, zrobił się nam tylko wrzód ale ten też już na etapie strupa.


kasztanowiec zwyczajny - przyspieszają szybkość krążenia i przepływ krwi i hamują powstawanie obrzęków. Działa przeciwzapalnie, gojąco na stawy, mięśnia i ścięgna. Sprawdzony na żylaki.
żywokost lekarski - wspomaga regenerację kości, stawów, chrząstek oraz leczy zapalenia. Przyspiesza odbudowę komórek mięśni. Wspomaga leczenie stanów pourazowych.
jałowiec pospolity - usuwa substancje toksyczne z mięśni, przyspieszając ich regenerację. Pomaga w leczeniu reumatyzmu i dny.

skład maści:
kasztanowiec zwyczajny
żywokost lekarski
arnika górska
rozmaryn lekarski
kamfora
eukaliptus gałkowy
mięta pieprzowa
sosna
jałowiec pospolity
miłorząb japoński
tarczyca bajkalska
jerzówka purpurowa
rzepik pospolity
nagietek lekarski
tymian
jodła pospolita
cytryna zwyczajna
grejpfrut
sosna górska - kosówka właściwa
lawenda
czarny wrzos
Riben Nigrum
rumianek
borówka czernica
rdest wężownik

Ja na początku używałam balsamu o prostszym składzie, ale przeszłyśmy na ten. Myślę, że spokojnie można się takimi balsamami posiłkować w przypadku szczurków starszych i nawet profilaktycznie przez kilka dni w łapki wmasować. Na pewno nie zaszkodzi a powinien pomóc zachować sprawność dłużej.
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Niedowład łapek - po chorobie, czy to ze starości?

Post autor: anwet »

Ledwo wyleczyłam Indirkę ( problem z oczkiem) to u Szyfci pojawił się dziwny objaw.
Ok 8 rano wychodziłam z domu, wszystko było ok. Wróciłam ok 16 i Szyfcia kuleje. Nie stąpa na tylną łapkę.
Odizolowałam ją od koleżanek, wymościłam chusteczkami pięterko ( żeby pręty jej nie przeszkadzały). Jak ją wzięłam na początku do ręki, miała zimną tą łapkę. Puściłam popokoju , żeby zobaczyć jak to wygląda, to czasami delikatnie podkula ( albo same paluszki jej się podwijają?) ale jak "poskakała" na 3 po podłodze, to ta, co była taka zimna, zrobiła się gorąca.
Nie ma opuchlizny, nie piszczy też gdy delikatnie dotykam jej do lapki.. Skłaniałabym się ku temu, żeby powiedzieć że Szyfcia powółczy tą prawą tylną łapką..
Nie wiem jak jej mogę pomóc.. Iść do wet? Zrobić rtg? I co dalej?

Jak tak teraz patrzę na nią, jak leży w klatce, to w ogóle nie ma podparcia i poza paluszkami to się nic tam nie zagina, nie zgnia..
I ma takie smutne oczka.. :(

Czy można szczurowi podać coś przeciwbólowego?
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niedowład łapek - po chorobie, czy to ze starości?

Post autor: Paul_Julian »

Nie podawaj nic p/bólowego. Raz , ze nie nalezy podawac takich leków na własną rękę , a dwa , że jak nie będzie czuła bólu to będzie szaleć na tej łapce.
Najlepiej idz do weta. Dziwne są te skoki temperatury, i to bez opuchlizny. Jesli masz altacet , smaruj łapkę co jakiś czas altacetem. Mozesz tez nalozyć kompresik , jesli masz altacet do rozpuszczenia w wodzie. Mogła gdzieś zle stąpnąc, albo zeskoczyć .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Niedowład łapek - po chorobie, czy to ze starości?

Post autor: anwet »

Byłam u wet.
Zrobiono 2 zdjęcia rtg i nic nie wiadomo.
Dostała steryd, bo podobno jednak był obrzęk, no i przeciwbólowy.
A łapka nadal niewładna..
Ale przynajmniej szczur nie cierpi :/
Szkoda mi jej.. mam nadzieje, że jej przejdzie w ciągu kilku dni.. :(
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Niedowład łapek - po chorobie, czy to ze starości?

Post autor: anwet »

Wydaje mi się, że pomogło...
dziewczynka czyni nieudolne próby drapania się tą łapką..
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Niedowład łapek - po chorobie, czy to ze starości?

Post autor: anwet »

Już wszystko ok :)
Szczuraśnica cieka jak dawniej.. mój malutki pieseczek :D
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Czy to niedowład łapek?

Post autor: mietła »

kopiuję część wypowiedzi z działu o szczurach zoologa "szczurka ma problem z wchodzeniem i schodzeniem po drewnianych pochylniach na półki wyżej(wejdzie ale wygląda to tak jakby była już babileńką),jak nie ma pewnego gruntu pod łapkami to nie skoczy.nigdy nie chodziła po szczebelkach tak jak maluchy.czasami jak wchodzi po drewnianych pochylniach to się po szczebelkach podciąga częściowo ale nie pójdzie po nich z dołu klatki na samą górę.z młodymi śpi ale nie bryka jak one.pójdzie,zje,przejdzie po klatce i się kładzie.byłam u weta i uznał,że jest zdrowa,a to jak się zachowuje może oznaczać problemy typu psychicznego(to,że się boi skoczyć i musi mieć grunt pod łapkami) lub neurologicznego i mam obserwować"
Teraz zauważyłam,że się czasem poprostu przewróci(jakoś się powoli pozbiera i wstanie) i więcej leży jak chodzi.Ale je napewno,bo ją obserwuję.Nie przeszkadza mi to,że ona taka jest ale czy ona się nie męczy?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to niedowład łapek?

Post autor: Paul_Julian »

Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Czy to niedowład łapek?

Post autor: mietła »

nie lat a miesięcy.U mnie jest około 4,5-5 mies a jak ją przyniosłam to miala ok 2(tak mi się wydaje.nie zapytalam w zoologu ale na forum czytałam trochę i wg tego tak sądzę).Więc to w sumie młoda szczurka jest.szukałam na forum ale zazwyczaj pisze już o starszych.zaraz zobaczę podane linki.Na początku była szybka i zwinna i strasznie gryzła.Teraz czasem ale ma takie te ruchy wolne strasznie.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Czy to niedowład łapek?

Post autor: sr-ola »

Traci równowagę? Ma problemy z utrzymaniem jedzenia w łapkach? Schudła? Przewraca się na bok?
Poczytaj o problemach neurologicznych, czasem czytając o innych zauważamy objawy, na które byśmy nie zwrócili uwagi.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy to niedowład łapek?

Post autor: Nakasha »

Może zróbcie jej RTG głowy i kręgosłupa - zdjęcie powinno pokazać, czy nie ma guzów. Warto też rozważyć wdrożenie leków przeciwzapalnych i np. sterydów. Jeśli będzie po tym poprawa, to może mieć zapalenie jakiejś części układu nerwowego.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”