[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sliwek
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 11, 2004 3:53 pm

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: sliwek »

taaaaa mam 15 szczurów i stado mastodontów, wszystkie są chore bo jestem taki nieopiekuńczy
RAGGA, KTÓRA MI POMAGA
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: agusia850 »

ssij mi z dupy kaflaro
Heh dziecko ile ty masz lat. Już nawet mi się nie chce takiego "czegoś" komentowac. to jak się wyrażasz świadczy tylko o tobie ( są ludzie i taborety...)I bardzo współczuję wszystkim zwierzątkom, które masz lub miałeś...A możę tak po prostu w domu do ciebie mówią... bardzo możliwe, chyba ,że z piaskownicy takie denne słownictwo wynosisz. (wszystko kierowane do sliwka)
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: jutka »

Wracając do adremu: mojego szczura weterynarz leczył Ronaxanem (antybiotyk, trochę pomógł, ale na krótko), jednak w zamieszczonej tu tabeli tego leku nie widzę. Chciałam się dowiedzieć, co o tym sądzicie i czy weterynarz znał się na rzeczy?
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: Alispo »

Ronaxan to doksycyklina,moze byc ale jeszcze lepiej byloby w polaczeniu z enrofloksacyna,poza tym jaka byla to postac Ronaxanu?doustnie to jakos sobie nie wyobrazam,znam tylko takie dosc spore tabletki,trzeba by je dzielic na nie wiem le :wink: ale moze sa mniejsze,a jak injekcja to nie ma problemu :lol: to silny lek,trzeba uwazac na watrobe przy dluzszym podawaniu.
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: jutka »

Jedna czwarta tabletki (czyli 5 mg) dziennie przez 2 tygodnie podawana w poidełku. Potem jedna ósma (circa about, bo to już były takie okruszki...)
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: ursiulka »

moja ma czasami bardziej zabrudzony nosek czasami mniej a sa tez okresy ze wogóle nie ma. Bawi sie chodzi, biega jest wesoła, je (oczywiscie tylko to co lubi bo jest wybredna). Ma dopiero 4 miesiace. Z oczu raczej nie zauwazyłam by jej lecialo bo bardzo sie jej przygladam. Ale dzisiaj mnie zaniepokoiło, bo zobaczyłam ze sobie ( sorka za wyrazenie) grzebie w uchu. Zajrzałam do uszka i zauwazyłam maluteńkom kropelke jakiejs wydzieliny (jak porfina). Czy to jest oznaka tej choroby?
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: merch »

Wibowit zawiera witaminy , ktore latwo przedawkowac ( A i D) takze nie dawajcie tego tal calkiem ile chce . Bo co fakt to fakt jest slodki i Szczury chetnie go zlizuja , więc lepiej jakos dawkować . Moje zlizują z reki proszek. Pozdr.
mysle ze tzw szczypta na koniec noza na jednego szczura raz dziennie to wystarczajaca dawka.Pozdr
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: ursiulka »

to w uszku to musiala sie zadrapać. Viki zachowuje sie jak zdrowiutki szczurasek biega skacze i w ogóle warjuje :) Chciarz podaje jej jak pisałam we wczesniejszym poscie a jej dalej leci z noska ta porfina :(
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
graza
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 12:20 pm

te wstretne kropelki!!!!!!!!

Post autor: graza »


:?: czy jeśli ogonek biega swobodnie po mieszkaniu-chory ogonek oczywiście-to pozostawia te wstrętne bakterie mykoplazmy np na meblach? i czy w ten sposób inne ogonki mieszkajace z nim w tym samym domu mogą sie zarazić,choc sa odosobnione on chorego biedactwa???????? :(
szczurze mówiąc fajno jest :) Pufka i Kluska
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: krwiopij »

wydaje mi sie, ze inne ogonki dawno juz zlapaly te bakterie - o ile nie mialy kompletu wlasnych... ja, jesli chory szczrek nie jest powaznie oslabiony, nie odlaczam go od stada... w ich zdrowiu to raczej nic nie zmieni, a na pewno zle wplynie na komfort psychiczny chorego zwierzaka - moje zawsze ciezko znosily rozlake z reszta stada...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: Alispo »

Zaniepokoil mnie dzisiaj stan mojej Gryzeldki :cry: nie jest dobrze,zabralam sie za leczenie..i...zobaczymy...trzymajcie mocno kciuki :cry: a dopiero co wyleczylam Majke..ale z nia bylo o niebo lepiej..jednak staram sie myslec pozytywnie..
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: krwiopij »

trzymam kciuki mocno, Alispo... mala jest w dobrych rekach... dacie rade...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: Alispo »

no walczymy..nie jest dobrze,ale nie trace nadziei..nie poddajemy sie obie.
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: krwiopij »

a co jej jest? diagnoza jest pewna? przestudiowalas rat guide? moze jakos moglibysmy pomoc?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[MYKOPLAZMOZA] najczesciej spotykana choroba u szczurow

Post autor: Meggy »

szukałam czegoś innego, ale znalazłam to nie wiem, na ile dane te są sprawdzone, ale można znaleźć tu między innymi dawki leków w leczeniu mykoplazmozy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”