[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: LaCoka »

Tili - od niedawna mam dwóch samców ale już zauważyłam różnicę między samicami: mają dużą dwupiętrową klatkę ale żaden z panów nie pofatygował się jeszcze żeby zejść na dół ;P lenie! W ogóle się nie wspinają tylko poruszają w poziomie. Wydaje mi się więc, że samcom spodoba się bardziej klatka niższa ale z większą podstawą :)

A co do miejsca: przy kaloryferze bym nie stawiała bo nie dość, że może im być gorąco (a przegrzanie się raczej nie jest miłe dla nikogo) to kaloryfery wysuszają powietrze i wydaje mi się, że szczurki stojąc przy kaloryferze mają większe szanse na wysuszenie śluzówek niż jeśli stoją z dala od niego.
Jeśli chodzi o drzwi to u mnie cały czas są zamknięte (więc przeciągów brak) i stoi przy nich tower i nie wydaje mi się, żeby dziewczyny odczuwały jakiś dyskomfort :)
Przy telewizorze i komputerze sama nie lubię spać, zła energia, itd więc i zwierząt bym przy nich nie postawiła ale może to tylko moje subiektywne odczucia :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Tili pisze:mozliwe , ze jestem w ciazy i nie jestem pewna czy decydowac sie na lotnie,
lepiej mniejszą.
z brzuszkiem ciężko będzie np myć wielką klatkę i taszczyć ją do łazienki.
a dodatkowych szczurów lepiej nie adoptować, jeśli ma się pojawić maluch. trudno będzie znaleźć czas dla całej gromady, poza tym statystycznie częściej będą chorowały - a dla chorych czasu nie będzie w ogóle ;)
proponuję poszukać klatki o wymiarach 80x50x80, firmy ferplast, używanej. jesli uda ci się taką znaleźć, będzie to fajny kompromis. [pisze o używanej, bo sporo tańsze są :) ]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tili »

Wlasnie takiej ktalki szukam, ale z takimi wymiarami trudno jest znalezc,a czas sie konczy, bo szczurki coraz wieksze i zaczynaja siegac do krawedzi akwa.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

ten się nie myli, kto nic nie robi
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tili »

No super dzieki yss:), ale jak ostatnio zagladalam na allegro to jeszcze jej nie bylo. W kazdym razie dzieki:)
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tili »

Wedlug kalkulatora zmiesci sie tam 5 szczorow, wiec w razie jakby sie mialo stadko powiekszyc to te dwa dodatkowe sie zmieszcza:). Chociaz wczoraj sobie myslalam o tym powiekszeniu i w sumie yss dobrze pisze, ze z brzuszkiem ( choc bardziej to chyba z malym dzieckiem) moze byc problem, zeby sie tymi dwoma lobuzami zajmowac, a co dopiero czterema. O mycie klatki sie nie martwie, bo od czego mam meza ;) Kuszace sa te wszystkie slodziaki do przygarniecia na forum, ale zwierze to nie zabawka, troche tez zyje, wiec nie jest na chwile i musze sie nad tym wszystkim zastanowic.
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: lola900 »

Słuchajcie,mam problem :P Za tydzień będę miała 2 samiczki (jupiii).Kupuję im klatkę 70x80x40.I tak się zastanawiam czy będzie ona dla nich dobra.Od godz. 7.30 do 15.00 nie ma mnie w domu.Oczywiście zaraz po przyjściu wezmę je aby sobie pobiegały tak do godz. 19.00.Jak myślicie czy tyle czasu im wystarczy i czy taka klatka będzie dla nich dobra?Według kalkulatora jest na 3 szczurki,ale czy jeśli będą na wybiegu tylko ok. 4 godz. to to im wystarczy?
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: pyza008 »

oczywiście klatka im wystarczy i czas wybiegu też odpowiedni:]nie martw się.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

lola900 klatka jest dobra, a jeszcze jak w kalkulatorze wyszło, że pomieści 3 to nie masz co się martwić. Jeszcze ciekawie ją urządź i będą miały jak w niebie.. moje szczególnie pokochały wiszący domek :)
Awatar użytkownika
katarzyna
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 1:14 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: katarzyna »

doradźcie mi... przerażaja mnie te drewniane półeczki: http://allegro.pl/item907327682_super_k ... 40_cm.html

ma byc dla 3 chłopaków (jeśli mi się uda ich połączyć)na kalkulatorze wychodzi że spoko, ze względu na pokój wolałabym z wielkością iść "górę" niż w podstawę, więc coś tego typu, tylko te półeczki...
Awatar użytkownika
marlena
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marlena »

póleczki przecież można wyjąć ;) i zastąpić je plastikowymi koszyczkami, tackami itp. lub poprostu tarasami ferplasta. Możesz też poszukać tej klatki bez wyposażenia
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

przeleć półeczki lakierem do drewna na bazie wody :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: pyza008 »

katarzyna pisze:doradźcie mi... przerażaja mnie te drewniane półeczki: http://allegro.pl/item907327682_super_k ... 40_cm.html

ma byc dla 3 chłopaków (jeśli mi się uda ich połączyć)na kalkulatorze wychodzi że spoko, ze względu na pokój wolałabym z wielkością iść "górę" niż w podstawę, więc coś tego typu, tylko te półeczki...
mam taką samą klatkę, zaimpregnowałam półeczki i jest spoko:]
Awatar użytkownika
katarzyna
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 1:14 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: katarzyna »

pyza, a powiedz mi czy tę kratkę oddzielającą od kuwety można wyjąć spokojnie? czy ona jest jakoś przymocowana? :)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Jessica »

mozna spokojnie wyjac ta krate
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”