[Transporter] - temat główny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: rudziatko »

Mam pewny dylemat. Mam transporterek, tyle że to jest typowy transporter dla chomika, coś w tym guście:
http://www.zooo.pl/images/sum_plast_transporter_3.jpg
Przymierzam się do kupna nowego, bo zdaję sobie sprawę, że gdyby (nie daj Boże!) któraś z ogoniastych się rozchorowała to w takim transporterku to jak w słoiku by się czuła... Ale czy szczurkom nic się nie stanie jak spędzą w nim niecałe 2 godziny? To są młode i małe szczurzyce, ale nie jestem pewna czy nic im się nie stanie podczas podróży, może lepiej je przewieźć w klatce? Dodam, że będę jechać pociągiem, a wiadomo, że tam upalnie nie jest ;) Proszę was o w miarę szybką odpowiedź
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
szczurza
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 18, 2010 7:07 pm

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: szczurza »

Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: zalbi »

rudziatko pisze:Mam pewny dylemat. Mam transporterek, tyle że to jest typowy transporter dla chomika, coś w tym guście:
http://www.zooo.pl/images/sum_plast_transporter_3.jpg
Przymierzam się do kupna nowego, bo zdaję sobie sprawę, że gdyby (nie daj Boże!) któraś z ogoniastych się rozchorowała to w takim transporterku to jak w słoiku by się czuła... Ale czy szczurkom nic się nie stanie jak spędzą w nim niecałe 2 godziny? To są młode i małe szczurzyce, ale nie jestem pewna czy nic im się nie stanie podczas podróży, może lepiej je przewieźć w klatce? Dodam, że będę jechać pociągiem, a wiadomo, że tam upalnie nie jest ;) Proszę was o w miarę szybką odpowiedź
zalezy jakie ma wymiary ten fauna box, który pokazałas. bo są różne.


najlepsze są transportery kocie.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Nina »

zalbi pisze: najlepsze są transportery kocie.
Kłóciłabym sie na ten temat...
Dla mnie numerem jeden ciągle są plastikowe kosze piknikowe.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Paul_Julian »

Kocie mają za duze kratki z przodu , chyba że komuś sie uda znaleść taki z mniejsza kratką .
Ja mam Ferplasta http://www.jobo.com.pl/images/fullsize/ ... 012-25.jpg medium -miesci 2 szcury+termofor +szmatki . Sam transporter wejdzie owiniety małym kocykiem w torbę sportowa -więc idealny na zimę .
Mam jeszcze taki sam tylko Large - miesci 4 szczury + termofor i szmatki . Wchodzi w taką dużą torbę zakupową typu Real czy inny market. Obie torby zamykam tylko z małym otwarciem na powietrze. W tym ferplaście medium (+torba sportowa itd) szczury woziłem przy -30 st.

Uważam, że nawet w lato warto szczura wozić w transporterze + torbie (choćby takiej lekkiej płociennej + tylko chusteczki). Torba oczywiscie otwarta. Chodzi o to, zeby ogon sie nie przeziębił- na dworze moze być lekki wiatr , a w domu jednak zawsze ciepło i bez wiatru.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Sheeruun »

Kocie mają za duze kratki z przodu , chyba że komuś sie uda znaleść taki z mniejsza kratką .
Ja mam taki, tylko że z plastikowymi kratkami http://katani.pl/files/image/atlas_deluxe_20.jpg, najmniejszy chyba. Mieści spokojnie moje 4 chłopy, i kolejne 4 by wlazło + szmatki itp. A kratki są tak małe, że szczuras najwyżej nochal wysadzi ;)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Paul_Julian »

A ile mają te kratki z przodu ?
Moja labinka wyłazi przez kratkę 2cm :D
Kocie sie pewnie nadają lepiej na dorosłe chłopaki, wiecej miejsca niż w normalnych. Tylko o wiele więcej też ważą nasze okruszki ... ::)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Sheeruun »

To maleńka musi być ta labinka o_o Te kratki mają dokładnie 2x2cm :P
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Paul_Julian »

Labinki są mniejsze , ma jakieś 4 miesiace.
Ale dobrze wiedziec, ze ta kratka ma 2 cm. Moje półroczne dziewczyny się nie zmieszczą w taka kratkę (klatka ma tez 2x 2 ).
Faktycznie, ten transporterek to super sprawa :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Sheeruun »

Jest naprawdę fajny, polecam ^^ Tylko przez te wywietrzniki po bokach, ciężko go ocieplić zimą, trzeba robić "nory" z koca :D
Mam nadzieję, że moje labinki nie będą aż tak małe :P
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Julek »

A co sądzicie o takim?

http://photos05.allegroimg.pl/photos/40 ... /924088296

Europet bernina

Wymiary 20 x 16 x 13,5 cm
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Julek »

Edycjo...

Wymairy takie Dł:32cm, Szer:21cm i Wys : 23cm. :D
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Sheeruun »

Dobry jest, sposo osób takie ma ;)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: dusiaczek »

Witam, mam na oku transporterek:

http://allegro.pl/item939666046_boidae_ ... ml#gallery wymiary 30x20x20

Różne opinie słyszałam o faun-boxach. Jak to w końcu jest - nadają się czy nie? I czy ten wymiar będzie dobry dla 2 dorosłych szcurków? Nie chodzi tez o długie podróże, pieszo do weta mam 10 minut i raczej tylko do tego będę go używać (wcześniej woziłam je w koszyku autem ale jak będzie ciepło to można iść pieszo).
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Transporter] - temat główny

Post autor: Maszka »

Moim zdaniem to się nie nadaje. Ma przezroczyste ścianki i taka podróż, nawet krótka, może być dużym stresem dla zwierzaka. A wymiary myślę że dobre (chyba...)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”