SŁOWNICZEK szczurzego języka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: pyza008 »

a co to znaczy jak szczur zgrzyta ząbkami albo raczej stuka nimi, dolne o górne?;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: smeg »

pyza008 pisze:a co to znaczy jak szczur zgrzyta ząbkami albo raczej stuka nimi, dolne o górne?;)
Odpowiedź masz w dyskusji na pierwszej stronie tego tematu, trzeba czytać coś poza pierwszym postem ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: pyza008 »

czytałam pierwszą stronę i nie zauważyłam odpowiedzi na moje pytanie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mowa cia?a

Post autor: smeg »

Ewik pisze:Moje szczurki zawsze zgrzytały jak było im dobrze...przypomniałam sobie o tym przy okazji zachowania szczurka-znajdki o którym napisałam...
moneeka pisze:te oczka sprawiajace wrażenie jakby miały wyskoczyć z orbit i zgrzytanie zębami, okazują się kontrowersyjną sprawą... ja również zaobserwowałam coś podobnego u mojej szczurki, ale zupełnie inaczej to zinterpretowałam: że leży sobie po prostu i pociera ząbkami o ząbki, bo chyba tak lubi (nie odbywało się to w sytuacji jakiegoś dyskomfortu dla niej wg mnie). a te "wybałuszające się" oczka to chyba za przyczyną szybkiego ruchu szczęk?? :D Wszczynam obserwacje w każdym bądź razie.
moneeka pisze:nie wiem co w tej sytuacji powiedzieć, bo wczoraj poobserwowałam sobie szczurcię i doszłam do wniosku, że to pocieranie ząbkami z latającymi oczkami to nic złego. Zdarza sie to wtedy gdy Michoun się relaksuje, tzn. przychodzi do mnie, rozkłada obok mnie na brzuszku, rozpłaszcza się i to jest sygnał, że mam ją głaskać itp. W tym czasie ona pociera od czasu do czasu ząbkami, przeciaga sie , ziewa i nie wygląda jak by coś jej dolegało...
;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Izold »

U mnie np Wirus rozpłaszcza się na biurku,ja go miziam a on szczęka tymi kiełkami. :D
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Minoo »

Moje siedzą mi na ramionach i do uszu szczękają, żebym je pogłaskała...
Stworzenie bezszczurowe.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Izold »

albo przygryzają za uchem,tzn iskają. :D a mnie to strasznie drażni. :D
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Minoo »

Szczerze mówiąc to mnie nie, znaczy się do póki nie stwierdzą że jedna dziurka w uchu to za mało.
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 14, 2009 1:38 pm
Numer GG: 42733862
Lokalizacja: Warszawa

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Betusia »

Hehe,a mam takie pytanie bo jestem nowa czy tutaj gdzieś można swojego szczurzastego przedstawić ???
Beta [*]
Lara[*]

<Czeka na kolejnego szczura>

[img]http://www.facebook.com/#!/photo.php?fb ... =1&theater[img/]
Awatar użytkownika
Justrzna
Posty: 142
Rejestracja: śr mar 25, 2009 8:34 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Justrzna »

Betusia pisze:Hehe,a mam takie pytanie bo jestem nowa czy tutaj gdzieś można swojego szczurzastego przedstawić ???
Jasne. Dział Różności: Nasi pupile. Witam na forum :)
Awatar użytkownika
Juliett
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 09, 2009 7:01 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Juliett »

Moja jak jej nie podpasuje jak ją pogłaszcze lub ,,źle" dotknę to się wygina do tyłu cała, albo jak jej dobrze, np.:drapie ją za uszkami to zastyga w bezruchu i ma kompletną pauze od rzeczywistości. ;D
Obrazek
Bronka
martak
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 11, 2010 9:35 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: martak »

To ja może jeszcze raz podbije temat:
od 2 tygodni mam 6 miesiecznego szczura rasu Wistar, adoptowany z labu. Wydaje mi sie ze juz nie boi sie mnie tak bardzo, choc zdarza mu sie uciekac przede mna. Zwierze szczeka zebami, ale bynajmniej nie robi tego np przed snem ,tak samo jak nie robi wytrzeszczu oczu. Mało tego, odnosze wrazenie ze gdy zgrzyta, to bynajmniej nie wtedy gdy jest zrelaksowany(np gdy jest na jakiejs otwartej przestrzeni(a jak wiemy, szczury tego nie lubia). Co moze znaczyc jego zachowanie?
I pytanie ne 2:
jak wyglada cykl dobowy tych zwierzat? bo nie wiem czy zachowanie Mózga( bo tak ma na imie)interpretowac juz jako osowiale, czy szczur po prostu przesypiaja wiekszosc doby.
Z góry dziekuje za pomoc
Pzdr
Tina i Tola
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 6:54 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Tina i Tola »

Hm...Wyjęłam raz moje szczurzyce z klatki. Po jakimś czasie znalazły sobie przytulny kąt na moim biurki i tam się położyły. Po krótkim czasie widzę, że starsza powoli zasypia...Za parę sekund patrzę czy śpi i widzę, że jej oczy jak było wcześniej mówione w szybkim tępie ,,Wychodzą na wierzch i się chowają" tak jakby pulsują. Powtórzyło się to około czterech razy w odstępach ok. parenaście sekund i zasnęła. Zaobserwowałam to nie pierwszy raz podczas zasypiania... ???
Tina (Wiercik) i Tola (Tolkien) towarzyszą mi w pisaniu każdego postu...;)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Babli »

To oznacza, że im dobrze. Po prostu taki błogostan ;)
Tina i Tola
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 6:54 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Tina i Tola »

Oh, to dobrze :) :) ...Dzięki ;)
Tina (Wiercik) i Tola (Tolkien) towarzyszą mi w pisaniu każdego postu...;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”