Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Izold »

Nie w klatce, bo zasyfi wszystko. lepiej... na podłodze, na gazecie, czy coś. ziemia, a w niej piękne pachnące chrupki. I koniecznei towarzysza mu zaadoptuj. w jakim wieku jest Twoj szczur?
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: syntonia »

Izold pisze:Nie w klatce, bo zasyfi wszystko. lepiej... na podłodze, na gazecie, czy coś. ziemia, a w niej piękne pachnące chrupki. I koniecznei towarzysza mu zaadoptuj. w jakim wieku jest Twoj szczur?
bubu pisze:Izold, chyba nie wiesz , basta ma trzy szczurki .
Poczytaj wątek basty i jego szczurów to się wszystkiego dowiesz http://szczury.org/viewtopic.php?t=25010 ;)

A wracając do tematu. Najbardziej u moich szczurasków nie lubię ich sikania na półeczki. Szału można dostać ::)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Tili »

Ja nadal "walcze" ze strzelajacymi kupkami mojego starszego.Ze mna jest w 100% oswojony,leci do mnie jak tylko poczuje jakies zagrozenie czy jest zaniepokojony, je razem ze mna, bo czasem nawet zlizuje cos z warg, podchodzi, bawi sie, wloze reke do klatki zaraz przybiega, zeby go wziac, najlepiej czuje sie na moim karku pod wlosami, ktos by powiedzial super oswojony szczur. Tak, ale wystarczy, ze wyjde z nim z pokoju, albo nawet poloze w innym miejscu niz zwykle w tym samym pokoju to juz leca kupy. To juz mlodszy nauczyl sie, ze poza teraz klatka wczesniej akwa sie nie robi i potrafi naprawde dlugo wstrzymac, a ten kurcze wali kloce na prawo i lewo.
basta
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 16, 2010 3:29 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: basta »

Izold, był, jak już pisałem "jedynakiem" przez 7 miesięcy.

Co do sikania: jak leżę na materacu który jest na podłodze i np. oglądam TV Homer przebiegając przez materac i po drodze przeszkody w postaci moich rąk to sika tylko na skórę na rękach. Śmiesznie toi wygląda, bo kropelka pojawia się tuż przed moją ręką pełen sik i kropelka za ręką 30 cm (odległość do drugiej ręki) nic i powtórka na drugiej. Ja wziąłem to za znaczenie. Podejrzewam, ze słusznie, nie mam do niego o to pretensji :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Izold »

Też nie mam moim samcom tego za złe. po prostu taka ich natura.
Mojej siostrze raz wlazł na głowę, i zaczął sikać, a to jej ściekło po czole, aż po samą brode.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: bubu »

basta,digging box to taka raczej atrakcja nie do klatki ,polecam ci ten temat ;http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t ... igging+box ;)
kazimierrra
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 20, 2010 12:25 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: kazimierrra »

Mam 4 panów i mimo ze czytalam ze tu ludzie mają wiecej to podziw mój wielki dla nich bo moich 4 jest trudno dopilnować, jak się rozejdą to strach się bać, kazdy w inna stronę ucieka, a najgorsze jak dorwą sie do firanki lub zasłonki i weja na góre na ten drążek od firanki (zawsze zapominam jak się to nazywa... :P ) się boję strasznie ze moga spaść a one pewne radoche mają. Zqwze podwijam firanki i spinam jak najwyzej kiedy są na wybiegu a i tak jakimś cudem tam dotrą, raz widziałam jak wcodziły na psa i z niego hop na parapet (mam dosyc dużego psa, taka mieszanka wilczura). I potem grzebią w kwiatkach i juz nie chodzi o ziemię rozsypaną ale brudne sa niesamowicie, ale blubią wchodzić do pojemnika z wodą (kuweta po starek klatce, 15 cm ma , wod tam nalewam do połowy i sie chlopaki pluskają). A moje psy nie lubią jak się im coś plącze pod nogami :p
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Kameliowa »

Mnie irytuje nocne uciekanie: moje nauczyły otwierać sobie klatkę. jak zablokowałam drzwiczki, to zaczeły gryźć pręty. akurat tej nocy, kiedy musze wstac rano
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

Daj im gałązki. Moje przestały jeść kuwetę jak mają gałązki. I jak idę spać dostają kaszki dla dzieci i tak sie napchają , ze potem zasypiają wczesniej ode mnie i trawią jak pytony ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Kameliowa »

patent z żarciem mi się podoba :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: molll »

Taaa a więc nie różnie się od reszty:
Pralinka zaczyna pokazywać się ze złej strony :] - gryzie wszystko co napotka nowego- najgorsze jest że nie odpusci nawet tego co mam na sobie! wskakuje mi na ramie i chap za rękaw, albo włosy w łapcie bierze i chrupie sobie! Próbuję ją "dominować" ale pomaga dopiero za 3 razem i to i tak na chwile. Moje dominowanie traktuje raczej jak zabawe- odbiega na chwile w przeciwną strone i chops chops spowrotem do mnie xD gupolek. No i znaczyć zaczęła czyli to co najprzyjemniejsze :] - kropelki dosłoownie wszędzie a najlepiej na dłoni mojej :}
reszta stworów jeszcze nie zalazła mi za skóre- muffi tylko wkurza swoim egoizmem. Mają dwa domki w klatce- pralinek lubi dolny a muffi górny- No io że muffi wredna jest- wszystko co najlepsze- wnosi do swojego górnego (ręczniki papierowe i jedzonko) po czym pralinka spi na twardym granulacie- chociaz ostatnio zaczeła się do muffinki przenosić :D pozatym straszna złośnica z niej- zaczepia muffine i jedzenie jej zabiera! mimo że jest w misce zapas cały!
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: lovekrove »

U moich stworów denerwuje mnie łażenie po klawiaturze :D Alvin najbardziej upodobał sobie spację ;D Oba już mi zalazły za skórę przegryzając kabel od klawiatury i rozwalając poduszkę, wywalając jej wnętrzności na wykładzinę. Straszne są jeszcze ich pazurki - szczególnie alvina. Nie mam na nie rzadnego patentu, a obciąć sama sie boję, a one z resztą sobie nie dadzą. Ostania moja wizyta u lekarki nie obeszła się bez pytania: Co to za straszne podrapania?! Jestem calusieńka w czerwonych kreseczkach :P
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: valhalla »

Podrapania to też mój ból ;) Frodo uwielbia włazić za dekolt, a wiadomo pazurki ostre... z drugiej strony największemu szczurzemu pieszczochowi trudno odmówić ;)

Mysz i klawiaturę mam bezprzewodowe, w ogóle szczurki z dala od kabli staram się trzymać. Zresztą moje chłopaki jeszcze nic mi nie zniszczyły, ale kto wie, może się rozkręcą...

Mnie najbardziej wkurza, jak rozwalają jedzenie po całej klatce, bo w ferworze wesołej gonitwy "nie zauważą" miski z jedzeniem ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: szczurolap »

Czerwone kreseczki to u mnie norma, znajomi nawet przestali pytac czy jestem ofiara przemocy domowej :P Pozegnalam sie juz z ksiazkami, 3 parami glosnikow, ladowarka i niezliczona iloscia ciuchow ^^ A najbardziej nie lubie jak dziewczyny jedza w kuwecie z kupskami, szczegolnie owoce, obtaczane potem w piasku. A sprzatanie zasiuskanych polek jest mi fundowane co najmniej 3 razy dziennie, codziennie :P I wkurza mnie ze Istar i Alice ciagle wchodza do lozka (piekna dziure w nim juz wygryzly) i zostawiaja tam jedzenie, potem mi sie posciel klei po dropsach :D Poza tym nie moge na klatce polozyc nawet rolki papieru, ktorym chce wycierac siuski, bo od razu go wciagaja i cala klatka jest nim przystrojona. Ogolnie jednak sa najkochansze na swiecie i w sumie tylko te dwie rozrabiaja, bo pozostale dwie (Sigma i Tiah) sa przegrzeczne i nawet z lozka nie chca schodzic :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Sheeruun »

Nic mnie tak nie denerwuje jak sprzątający nad ranem Japek. Bo on nie może skorzystać z kibla, dopóki nie wywali wszystkich kup na zewnątrz! I się zaczyna.. Jeszcze jak wysypuje z dolnej kuwety to idzie wytrzymać, ale z górnej, jak wszystko leci na dół z paskudnym hałasem, to po prostu..uhh.
Ale za to mam darmowy budzik około 5-6 rano ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”