APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: LaCoka »

Możesz je trzymać w jakimś szczelnym pojemniku, wtedy nie powinno się zepsuć :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: rudziatko »

To tylko pudełko muszę skombinować teraz ;) i przepraszam za offtop, ale nie znalazłam nigdzie nic na ten temat. Szukam poidełka, ale nie takiego "na drut", bo mam z takim złe wspomnienia... Chodzi mi o takie przyczepiane do klatki takimi "szczypcami". W moim "mieście" oczywiście takich nie ma i mam pytanie czy wiecie czy w większych miastach (typu Wrocław) nie będę miała problemu z dostaniem takiego? I jeszcze raz przepraszam za off
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: LaCoka »

Masz na myśli coś takiego: http://zooservice.pl/catalog/images/fer ... py4676.jpg ?
Myślę, że znajdziesz takie w każdym większym sklepie typu np kakadu :)
Ale już nie offtopujmy bo nas pogonią ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: rudziatko »

Dokładnie o coś takiego :) Dziękuje Ci bardzo za rady :)
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: xyzzy »

Versele-Laga naprawdę jest taka dobra? Ostatnio wprowadzili do "mojego" zoologa, kupiłam z ciekawości, bo nie przypomina karm które zazwyczaj kupowałam. Wygląda jak pokarm dla kota. Mój szczuras jakoś bez zapału się do niego zabierał, ale w końcu zaczął pałaszować.
Obrazek
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: matrix360 »

xyzzy - jest najepsza.. ale to w sumie od szczurka zależy jaką karmę będzie jadl, bo niektóre potrafią być mega wybredne... mój szczuras np. zasmakowal tylko i wyłącznie w Xtra Vitalu i innej nie je i koniec..
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: xyzzy »

Przywykł i zaczął się zajadać. Mam nosa do karm 8)
Obrazek
Tina i Tola
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 6:54 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Tina i Tola »

Z karmą naprawdę trzeba być ostrożnym. Miałam kiedys myszki i dostały nową karmę w rezultacie następnego dnia były martwe. Jestem pewna, że przez te świństwa. :(
Tina (Wiercik) i Tola (Tolkien) towarzyszą mi w pisaniu każdego postu...;)
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Tili »

Ja kupilam VL, ale moje baki ani mysla ja jesc. Natomiast jak przez 3 dni podawalam im Animalsa to micha byla non stop pusta. Poki co uparcie podaje im VL, zeby sobie nie myslalaly, ze ze mna wygraja ;)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: matrix360 »

Tili skoro nie chcą jeść to wrzuć im do miseczki VL i zostaw przez kilka dni. Kiedy nie będą miały nic innego do jedzenia to w końcu się przekonają do tej :)
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: rudziatko »

Moje maluchy uwielbiają VL :) zresztą, czego one nie uwielbiają jeść :P Diablica ostatnio ma ochotę na moje pierścionki chyba ;)
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
seba98
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 7:52 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: seba98 »

Moje szczurki jedzą karmę firmy Beaphar pomieszaną z Dako-artem. Z tego co wiem Beaphar to zagraniczna firma. Szczurom bardzo smakuje. Postaram się również o kupienie Versal-Lagi.
groszek
Posty: 41
Rejestracja: czw sty 21, 2010 7:41 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: groszek »

rudziatko pisze: Diablica ostatnio ma ochotę na moje pierścionki chyba ;)
A moje świnie uparcie usiłują, jak moja mama trzyma je na rękach, zjeść jej srebrne bransoletki.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Zawsze kupowałam chłopakom Vitakraft Premium Menu, takie w żółto-zielonym opakowaniu z chłopakiem i szczurem.
Moje szczurasy nie wyjadają z tego zboża ani ciemno-zielonych trójkącików. Dopiero jak je przegłodzę, to wyjedzą te trójkąciki.. Ale zboża i tak nie ruszą.
I tu moje pytanie, jest jakaś fajna karma, która zawiera wszystkie te warzywka, orzeszki, etc., ale nie ma zboża? Bo po co mam kupować karmę, której 1/3 nie zjadają..
Na samym początku miałam jakąś inną, która była droższa, ale praktycznie w ogóle nie schodziła, nie pasowała im.
Zależy mi na czymś, czego nie będę musiała zamawiać, tylko mogę kupić np. w Kakadu.
Od razu dodam, że miałam też jakąś z tych, co wyglądają 'jak dla kota', jak ktoś wyżej napisał i tego też jeść nie chciały. :-\

Jak nic się lepszego nie znajdzie, no to zostanę przy obecnej.. I po prostu będę to zboże wywalać. :-\
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: dusiaczek »

Dużo jest takich karm tych droższych, a co do tańszych - Best Friend Festival. Moje zjadają wszystko oprócz takich czarnych pałeczek, ale zbóż żadnych nie ma tam.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”