Homer, Sokrates i Platon

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
basta
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 16, 2010 3:29 pm

Homer, Sokrates i Platon

Post autor: basta »

"Się" przywitałem mogę więc kontynuować swoją przygodę na forum w kolejnym dziale.
Przedstawię moich maluchów.

Homer - jest ze mną od czerwca 2009 czyli ma już ok 9 miesięcy. Bardzo ciekawski i ruchliwy szczurek, niezwykle towarzyski. Zawsze musi być w centrum uwagi. Niech tylko ktoś nas odwiedzi od razu wchodzi mu na ręce obwąchać go i zaprzyjaźniać się. Homer jest biały z szarą główką i białym irokezem przez pyszczek. Kletka to z musu dla niego całe prawie życie, siedzi w niej ok 18h dziennie tzn od północy do 16, czasem biorę go do pracy (pracuję 40m od domu :) ). Jest też obrażalski i to bardzo. Zdarza się czasem, że musi zostać cały dzień w klatce - wyjazd na noc gdzieś, lub impreza. Po powrocie, mimo otwartych drzwiczek nie wychodzi przez dłuższy czas z klatki, a nawet jak po tym czasie wyjdzie nie chce się dać poczochrać. A czochrać się lubi spędza na kolanach przy głaskaniu ok godziny dziennie rozpłaszczając się przy tym najbardziej jak może. :) Nie niszczy (praktycznie żadnych strat), jeden kabelek od wierzy jedna koszulka i jedne spodni - wszystko co mu się udało napsuć - ja dla mnie to mogę to traktować jako zero zniszczeń. Poza klatką sika tylko mnie i Gosi (wiewiórce - ksywka mojej narzeczonej- mieszkamy razem) na ręce.

Jak pisałem w poprzednim poście dziś przyszły do domu dwa kolejne maluchy, imiona zostały im nadane wcześniej: Sokrates oraz Platon. Niedużo mogę o nich powiedzieć, poz tym, że Sokrates jest ruchliwy, czarny z białą kreską pod brzuszkiem, wykazuje się bardziej zainteresowanie co się w okół dzieje niż strach po zmianie otoczenia. Platon raczej chowa się przed światem, jest szaro biały (główka szara tułów biały i szara szeroka kreska wzdłuż kręgosłupa).

Poznanie Homera z maluszkami:
Wszystko pod kontrolą - na razie pozytywnie - Homer podszedł do klatki powąchał jednego później drugiego. Nie wykazywał żadnej wrogości. Obwąchały się i mam nadzieje się zakolegują.

Teraz znajomi będą mili ubaw - cztery gryzonie w domu 3 szczurki i moja kochana wiewiórka.

Pozdrawiam

basta & wiewiórka
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: Jessica »

czekam na fotki chlopaczkow ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: unipaks »

basta pisze: cztery gryzonie w domu 3 szczurki i moja kochana wiewiórka.
:D :D
wygłaszcz te swoje tęgie głowy ;D
fotki byłoby fajnie zobaczyć :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
basta
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 16, 2010 3:29 pm

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: basta »

Platon:
Obrazek
Sokrates:
Obrazek
Homer & Sokrates:
Obrazek
Wiewiórka dokucza Homerowi - za chwilę zostanie pogryziona:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: Jessica »

przystojniaczki z nich! :*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: Vicka211 »

Śliczności ;D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: ol. »

Wiesz, Platon musi jeszcze trochę dorosnąć do swojego imienia, Sokrates przekonuje jakby bardziej, no a Homerowi wierzę z zamkniętymi oczami.
Ale cała trójca bezsprzecznie piękna jest :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: bubu »

Superowi :-*
basta
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 16, 2010 3:29 pm

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: basta »

Wieczorem zapoznawanie troszeczkę mnie przeraziło. niby nosek w nosek, lizanie przez Homera po brzuszku maluchów. Malce jednak się zaczęły stawiać, myślę, że to ze strachu - taki odruch obronny. Boję się o Homera, zbyt napastliwe jego zachowanie budzi moją obawę, że zrobi maluchom krzywdę. Np. wziął malucha wczoraj za skórę na grzbiecie i przeniósł a raczej przeciągnął go kawałek. Myślę, że chciał go tylko przenieść w inne miejsce, ale w takiej sytuacji jest za mało czasu na pewne interpretacje. Chcę, by Homer był przywódcą stada i obawiam się, że jak będę ciągle bronił maluch przed nim to maluchy zaczną mu "wchodzić na głowę". Na pewno "wujek" trochę wczoraj posmutniał. Myślę, że poczuł konkurentów w maluchach.
Będę później dalej opisywał zaprzyjaźnianie.
Jedno na pewno chcę panów nauczyć. Każdy w swojej klatce z zakazem wchodzenia obcemu.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: unipaks »

Jak dla mnie , Platon zachowuje jeszcze charakterystyczną dla osobników młodych , niczym jeszcze niezmąconą czystość wejrzenia :D , w oczach Sokratesa czai się zapowiedź przyszłych wielkich idei , a Homer ... na zdjęciu z Sokratesem wygląda wprawdzie , jakby istotnie wypełniała go poezja wędrówek po meandrach życia , ale patrząc na to poniżej nachodzi mnie niesmiała konkluzja , że towarzystwu przydałby się może jeszcze jakiś stoik ? ;D ;)
Jeśli chodzi o zaprzyjaźnianie się ogonków , to może istnieje potrzeba większej ilości kontaktów na neutralnym terenie, żeby mieć pewność przed połączeniem :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
basta
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 16, 2010 3:29 pm

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: basta »

I tak mają i będą mieć osobne klatki. Na razie uczę Homera, że do małych do klatki włazić nie można. Chcę, by miały świadomość, że jak zabawa im się znudziła, mogą iść do klatki jako do swojego azylu.

O Homerze btw. nie napisałem jednej ciekawej rzeczy, ja nie wiem jak to jest u was, ale Homer nie powłóczy ogonem, zawsze jak chodzi czy biega ma ogon lekko uniesiony w poziomie nad ziemią. Wszystkie szczurki jakie znaliśmy do tej pory zwykle trzymają, ciągną za sobą ogon po ziemi.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: zalbi »

basta pisze:I tak mają i będą mieć osobne klatki. .
to sie mija z powołaniem. szczur potrzebuje szczura 24 godziny na dobę a nie tylko podczas wybiegów.


zainwestuj w jedną dużą klatke i pozwól szczurom życ normalnie i cieszyc sie sobą.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
basta
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 16, 2010 3:29 pm

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: basta »

Mam moim zdaniem bardzo dużą klatkę, z kalkulatora 2-3 szczurków, teraz młode są za młode i Homer czasem "nie wie jak się do nich zabrać". mało delikatnie łapkami obraca na brzuszek i liże je. czasem ciągnie i przenosi za skórę na grzbiecie, co już pisałem, boję się, że w tej chwili może zrobić im krzywdę.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: zalbi »

a jaki związek z tym ma to:
basta pisze:I tak mają i będą mieć osobne klatki. ..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Homer, Sokrates i Platon

Post autor: hermenegilda »

http://img203.imageshack.us/img203/1560 ... 7small.jpg
Boskie zdjęcie-normalnie Guliwer w krainie liliputów ;) Jeśli pozwolisz, mój Szczurek z Lolą i Azazelem,podobny klimat:
Obrazek
gg : 5763772
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”